Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

Však já vím. Tipa má teď ve výprodeji tu samou krabičku, jako Dexon, tak za ní těch 90,- možná obětuju. Otázkou je, jestli tam nebude třeba jen potenciometr... smile

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

Krabička z dexonu obsahovala i 2 malé trafa...

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

Dle vzhledu je kouzelná krabička z Dexonu a koukelná krabička z Tipy prakticky totožným výrobkem od jednoho čínského dodavetele... A připadly mi tak i některý další věci...

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

Řeším podobný problém. Chci zachovat originální rádio, které také nemá linkový výstup. Ale napadlo mě na to jít trochu jinak. Připadá mi škoda, přes odporový dělič snižovat napětí už zesíleného (rozuměj zkresleného) signálu zesilovačem v autorádiu. Co to udělat tak, vzít si signál ještě nezesílený z pacek integráče (nějaké čtyřkanálové LMko, číslo z hlavy nevím) a přivést ho rovnou do nového zesíku (4 x TDA1562Q). Stačilo by to takto, nebo bych musel vyndat z autorádia původní integráč, popřípadě i něco dalšího?

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

Původního švába tam klidně nech, napíchneš se na jeho vstupy, nebo na běžce potenciometrů hlasitosti. Problém je v tom, že tam bývá malá úroveň, od 50 do max. 100mV, takže si ještě musíš pořídit krabičku s TL084 a patřičně signál zesílit např. až na 1V pro vybuzení externích zesilovačů.
Myslím že je jednodušší zakoupit nové rádio, které příslušné výstupy má...

Web

Re: Jak na linkovou úroveň z autorádia

Jednodušší by to určitě bylo, ale nelíbí se mi neoriginální rádia. To současné se prostě do palubovky pěkně hodí. Předzesilovač by nebyl problém, vzhledem k tomu že nový zesík jsem ještě nenavrhoval (bude to DIY), ale nechápu proč vstupní signál (nevím jakou má úroveň) pro původního švába (TDA7384) stačil a pro TDA1562Q by byl slabý.