Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 7)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Regulovatelný zdroj

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 131]

Re: Regulovatelný zdroj

a nedáš nám ho sem? smile

Web

Re: Regulovatelný zdroj

momentalne asi nie lebo ho mam ulozeny v PC a PC mam v oprave a nechce sa mi to znovu navrhovat ale mozno to budem mat zalohovane na notebooku pozrem sa na to a radsej ak to chces poslem ti to na E-mail lebo je toho dost

Re: Regulovatelný zdroj

jurop2002(zavinac)yahoo.com

Web

Re: Regulovatelný zdroj

poslem ti to hned ako mi pride PC lebo to neviem najst v notebooku

Re: Regulovatelný zdroj

Tak až ti přijde to PC, zabal to prosím vše do raru a pošli to třeba na edisk a hoď sem prosím odkaz na stáhnutí wink bude to rozhodně jednodužší než to zájemcům o tvůj perfektní zdroj posílat emailem.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Regulovatelný zdroj

mozno to dam na nejaku stranku a sem dam link a budete si to moct pozriet a postahovat.

Re: Regulovatelný zdroj

Mám 2 ks tranzistorů npn trojitý darlington 300 A trvale, 1000 V, 2000 W nabízím na zdroj vhodné, parametry zdroje nepřekonatelné. Nové nepoužité. V pouzdře jsou i ochranné diody a pouzdro je již odizolované-nepotřebuje izolační podložku.

Re: Regulovatelný zdroj

A co je to za typ?

Web

Re: Regulovatelný zdroj

1DI 300 Z-100-E04

Re: Regulovatelný zdroj

No parametry pěkný, hfe pod 100 se dá dohnat jinde. Na malý zdroj je jich docela škoda.
Nedokážu si představit jejich cenu.

Re: Regulovatelný zdroj

FABulOus napsal:

momentalne asi nie lebo ho mam ulozeny v PC a PC mam v oprave a nechce sa mi to znovu navrhovat ale mozno to budem mat zalohovane na notebooku pozrem sa na to a radsej ak to chces poslem ti to na E-mail lebo je toho dost

FABulOus: už ti přišlo PC z opravy ? big_smile

Re: Regulovatelný zdroj

Opět vytahuji starší téma, neboť řeším stavbu laboratorního zdroje do dílny. Hrubou představu o parametrech mám následující: 0 - 40V / 5A. Zvažuji ještě jestli symetriku nebo klasiku + a zem napájení.
Hledal jsem na netu a něco i našel dokonce s předlohami desek, ale když jsem se na to kouknul podrobněji, tak schémata nesouhlasí s obrazcema. Zkrátka jsou tam chyby.

Moje otázka tedy zní, zda-li máte někdo ověřené schéma nebo odkaz na konstrukci podobného zdroje.

Re: Regulovatelný zdroj

Já momentálně pracuji na tomhle http://hw.cz/Teorie-a-praxe/Konstrukce/ … mA-3A.html, ale to je pouze to 30V. Doufám že to teď všichni neodsoudíte a neřeknete mě, že to jsou vyhozené prachy. Pokud chceš ušetřit, tak si nějakej zdroj kup. Stavba vyjde podstatně dráž. Třeba teď mají v GME 0-30V/0-3A za 1800kč. Za ty prachy to neposkládáš ani kdyby ses rozkrájel.

(upravil j_paseka 11. 4. 2011 20:17)

Re: Regulovatelný zdroj

Hajteku přesně na tento, jsem dnes po novém procházení webu, narazil a rozmýšlím teď na stavbou tohoto nebo toho druhého co jsem zmínil v předešlém příspěvku. Ten tzv. druhý je postaven na regulátoru LM317T posíleného jedním tranzistorem MJ4502. Teď se jen rozhodnout, který postavit.

Pro porovnání, který je lepší, jsem přihodil ještě odkaz na ten LM. Tady je ten odkaz, je to ze stejné stránky: http://hw.cz/Teorie-a-praxe/Konstrukce/ … ---5A.html , ale v tomto zapojení jsem objevil pár chyb a nedostatků.

Re: Regulovatelný zdroj

Velmi dobře chodí zdroje "KAZ" (AR A1 - A2/91 nebo jeho modifikace na vyšší napětí a proud PE 7 - 8/2002) Výborné je též již poněkud fousaté zapojení z konstrukční přílohy AR z roku 1987. Zpravidla nelze jít přes 30V bez použití tzv. plovoucího zapojení, řídící část tedy musí mít galvanicky oddělené napájení, stačí malé tráfko. U všech těchto konstrukcí jsou pochopitelně i DPS.

Re: Regulovatelný zdroj

Mám postavený modifikovaný KAZ a spokojenost..

Web

Re: Regulovatelný zdroj

Kluci ukecali jste mě, dám na vás. Postavím ten KAZ, konkrétně KAZ 2 z té praktické elektroniky. Vypadá dost solidně.

Re: Regulovatelný zdroj

Používám ten KAZ 2 už několik let a mužu jen doporučit....

Web

Re: Regulovatelný zdroj

Tak jsem dal po delší době konečně do kupy zdroj G400 viz:

http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums … ot_665.jpg
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na … p;id=14214

Šlape to dokonale, proudové omezení od cca. 5mA. Zkoušel jsem místo KD503 použít i 100A IGBT darlington, to se pak nedá uvařit.. smile.
Vstupní napětí mám naprázdno cca. 43V, při zátěži jde ke 40V. Chtěl bych zvětšit rozsah regulace, dostan se jen na výstupní napětí 30V, víc nic.

Poradí někdo co změnit abych se dostal až ke 40V? Zkoušel jsem měnit poměr R11/R12 ale bez úspěchu. Jediné co se mě tímto dařilo bylo naopak snížení max. výstupního napětí.

(upravil Jan16 7. 4. 2013 11:26)

Re: Regulovatelný zdroj

madona mia...  cpát tam IGBT...
Víš vono na výstupu těch emitorovejch sledovačů nebude nikdy víc, než kolik je napájení toho OZ, takže tam 40V asi nedostaneš. (i s těma 30V ty OZ pracují na hrané svých možností)


...po dlouhé době když zas vidím tohle schéma, co tam konstruktér mínil tím zbytečným Q6 ?  Kdyby to PNPčko dal proti kladnejm napájením operáků... Stejně tak příliš nerozumím D8. Ta by měla jít druhým koncem spíš na filtraci ne? A ještě pár věcí by se asi našlo..

Příspěvky [81 až 100 z 131]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Regulovatelný zdroj

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£