Re: LVA100

Staci kdyz pocinujes silove spoje (napajeni, vystup)

Web

Re: LVA100

Osvědčilo se mi i tažení normálního drátu po spojový cestičce, tu a tam přiletovat aby to drželo...
Tunil jsem tak kdysi nějaký Grundig. Zvukovej rozdíl k neuvěření (původní DF byl 30 do 4 ohmů).

Web

Re: LVA100

Jasne to spravim zaisto,aj ked som robil koncak s STK4152 tak som cesty posiloval drotom hrubky asi 1,5mm pricinovanym po celej ceste od FASTONu az po vyvod integraku...a teraz to tiez spravim rovnako.;)

Re: LVA100

Opravdu je to tolik znát? Nějak se mi nechce kurvit nepájivou masku...opampe, nemáš měření toho Grundigu po tuningu?

Re: LVA100

Letovat po celé delce není vhodné... deska se pak může zkroutit

Re: LVA100

Jojo. Já jsem psal občas smile

Little, neměřil jsem to. A nakonec jsem toho grundiga vykuchal s tím, že z něj udělám preamp k DPA220 smile Tak v něm mám dvě nepájivý kontaktní pole s hromadou smetí smile

Web

Re: LVA100

to sa mi vdaka bohu este nestalo smile ved uvidime...ale dik;)

Re: LVA100

opamp: taky to nebylo na tebe ale na maykee-ho wink

Re: LVA100

Jebat plnej drát. Stačí 1,5  licna od napájecího fastonu na místo určení, třeba na pin švábu.

Web

Re: LVA100

Tak si hraju s vylepsovanim te LVA100. Dal sem tam sledovac pred rozkmitak, zlinearizovalo se to pekne, to se musi nechat. Ted resim, kam nacpat kompenzace. Nejlepe mi vychazi kondik za zpetnovazebnim odporem pripojeny k vystupu rozkmitaku. A jeste trosicku zkompenzovat rozkmitak samotny: tam me nejlepe vychazi klasika - kondik z vystupu rozkmitaky privedeny zpet na bazi sledovace pred rozkmitovy tranzistor, jenze si rikam, neni to skoda kazit kondikem, kdyz by to mohlo byt tak pekne oddeleny tim sledovacem a ted tam zas necpu kapacitu? Zkousel sem i vrazit RC clen do kolektoroveho odporu v diferaku, ale to bylo horsi - na frekf. char se objvil docela velkej hrb zhruba na 1MHz. Prozatimni sirka pasma je kolem 1,5MHz ale pozdeji to radsi snizim... Ted je otazka, zda nechat ten kompenzacni kondik v tech rozkmitacich...?

Web

(upravil opamp 11. 2. 2008 23:13)

Re: LVA100

Nech ho tam... kolik píčofaradů Ti vychází? Jestli je to do 10pF, ani Ti to nezlikviduje SR.

Ten kondík, i když vypadá škodlivě a zpomaluje to, na druhou stranu dělá lokální nfb přes rozkmit, která ho na výškách účinně linearizuje, snižuje i výstupní impedanci, tím linearizuje koncák.

Chce to vymazlit, protože různýma kompenzacema získáš i různý THD a různou barvu zvuku... alchymie.

Kompenzace ala DPA220 nefungujou dobře? měly by... Je to vlastně kmitočtově závislá nfb přes "malou smyčku" - diferák + rozkmit, akorát koncák je vně. Pokud se to udělá dobře, vystačíš s minimální kapacitou přes rozkmit - neutlučeš SR.
Nutno je použít to "divný" RC v kolektoru diferáku, jinak to kmitá jak vzteklý.

A flákni tam antisaturační diody... 100V šotky. BAT4x (jukni na www.st.com)

Web

Re: LVA100

ok, dik
No jo, vychazi to jen kolem tech 10pF pro jistotu treba 22pF, porad bude sirka pasma dosti velika. Ten RC clen v kolektoru kupodivu nefungoval dobre, teda aspon podle simulaci (nejdriv si nasimuluju a pak to doladuju nazivo).

Antisaturacni diody tam muzu dat, ale myslim, ze jsem nekde cetl, ze by to schotky byt nemely, bud dve klasicky nebo jedna cervena LED.

No, ale kdyz to udelam, tak uz to bude skoro DPA big_smile ale to by nevadilo, stejnak sem kdysi premyslel, ze predelam DPA220 na modernejsi soucastky a udelam DPS.

Web

Re: LVA100

No a proč ne. DPA je holt z tohoto ranku nejvymazlenější, přiznejme si na rovinu smile
Lepší je asi jenom current feedback, když se povede.
Šotky mají menší parazitní kapacitu a dřív se otvíraj. To jsou hlavní plusový atributy. mají zase větší svod v nepropustným směru, ale na to asi sere pes. Upřesňuju - myslím ty diody mezi "bází" a "kolektorem" rozkmitu, ne ty v bázi, který akorát posunují práh otevření a když se zadaří, udělají lampově kulatý koleno.

Web

(upravil Vasi 12. 2. 2008 19:06)

Re: LVA100

Aha, trosku jsem si myslel, ze byla rec o techto diodach, ale pro jistotu...
Tak asi jo no, predelam DPA220 na modernejsi soucastky udelam nekolik uprav a zhotovim DPS, doufam, ze se pan Dudek nebude zlobit, ale myslim si, ze nejsem s timto napadem stejne prvni...
(jinak teda LVA100BD nejspis zustane na puvodni koncepci)

Jeste dotaz, premyslim jak to udelat?
a) ciste koncovy stupen
b) koncovy stupen s ochranami
c) koncovy stupen s ochranami a zdrojem

Web

Re: LVA100

podla mna bude lepsie ked uz to vsetko bude na kope... wink

Re: LVA100

Zdroj tam mít nemusíš, ale je řada dobrých důvodů pro to jej tam mít.
Osobně (ale to je moje chiméra, kterou jsem sám nikdy nenaplnil) bych doporučil přemoci lenost a fláknout tam rovnou i ochrany a relé.

Web

(upravil Vasi 12. 2. 2008 21:03)

Re: LVA100

Ano asi tak bych to videl i ja, vse mimo zdroj, ten at si udela kazdy podle svych predstav...
Tak jo, pomalu se do toho pustim, doufam, ze se to povede.

Diky za motivaci smile

Samozrejme, kdyby mel jeste nekdo k tomuto nejaky napad na zlepseni, tak dej vedet...

Web

Re: LVA100

OT: vIděl smile

Web

Re: LVA100

daj vedet ked to budes mat hotove Vasi wink

Re: LVA100

Vasi uz jsem te smeroval jednou, myslel jsem ze te to trkne, takze:
co prinasi spojeni R25,R26 s vystupem, je klidovy proud Q10, Q11 primereny ?