Re: Ozvucnice pro ovaly 6x9 palcu

Kamarád má s tímto TDAčkem zesík pro subwoofer s JBLkem (12ti palec) v bednisku o vnitřním objemu cca. 55l a BR na 30Hz. Ten když to ohulí tak mám chvílemi pocit, že mu odlítají dveře... cool

Re: Ozvucnice pro ovaly 6x9 palcu

No ja ti muzu pustit 2,5KW a budes myslet ze odlitne cely auto!!!)

Re: Ozvucnice pro ovaly 6x9 palcu

2,5 KW ? cim to zivis??? to sebou vozis malou elektrarnu? smile

Re: Ozvucnice pro ovaly 6x9 palcu

No mam kupodivu jen jednu baterku ale zase velmi kvalitni v kufru, novej altik,kvalitni kabely atd....

Re: Ozvucnice pro ovaly 6x9 palcu

to mě spíš vrtá v hlavě místo oválů použít jenom malý středovýšky, třebas jen oddělat ty stredovýšky z oválů a pouštět je samotný a dát je do rohu zadního prostoru auta. zvuk bude i ze zadu,basy bude hrát sub a bude tam ten prostorovej efekt smile

Web

Re: Ozvucnice pro ovaly 6x9 palcu

EE na tohle se vyser...dejte jen kvalini kompa do prednich dveri a dozadu jen sub!!!

Re: Ozvucnice pro ovaly 6x9 palcu

Umbro18: A to co tam mas za zesiky?

Re: Ozvucnice pro ovaly 6x9 palcu

To bych chtěl vidět těch tvejch 2,5kW...

Re: Ozvucnice pro ovaly 6x9 palcu

Ako by mala vyzerat výhybka na tie ovaly, keď už budú uzavreté v bednickách?   uui

Re: Ozvucnice pro ovaly 6x9 palcu

Durke - no pokud je zene zesilovac, tak je orezat zespodu, placnu, nekde pod 100hz. Pokud jsou z radia, tak nektera radia to umi taky a pokud neumi, tak je nechej klidne ject full, zase takovou paru tomu to radio neda. Dalo by se uvazovat o vetsim elytu, ale to neni nic extra reseni.

Re: Ozvucnice pro ovaly 6x9 palcu

No proc by jako ne?Mam tam zesilovac http://www.hificar.cz/zesilovac/sinus-l … -3000.html a subwooferovou bednu http://www.hificar.cz/subwoofer/ground- … -38bt.html muzes si to prijet poslechnout na Mimon jinam nejezdim!A co je dneska 2,5kw????)))

Re: Ozvucnice pro ovaly 6x9 palcu

No to zasa bude debata....

Web

Re: Ozvucnice pro ovaly 6x9 palcu

Umbro18: njn to sou ty tuningarske wataze big_smile ve skutecnosti to bude abych nekecal tak 200 - 300 W big_smile

Re: Ozvucnice pro ovaly 6x9 palcu

Ja mam treba na chate 2.5kW topeni. A hned nekolik.
Potom mame sekacku, ta by mohl mit taky podobny vykon.
Teoreticky prikon silnejsi mikrovlnky nebo treba cirkularky...

Dnesnich 2.5kW je uplne stejnych 2.5kW, ktere znal treba Tesla, Amper, nebo i ten pan Watt. To akorat pan Fedderman ma jine vnimani.

Ale proc to cpat do auta? To uz si fakt dneska nejde zasoulozit bez kilowatu v aute?
Me se jeste darilo soulozit i bez radia...

Re: Ozvucnice pro ovaly 6x9 palcu

A.J-No nevim jestli to bude mit 200-300w!!!A proc jako nemate radi car hifi???

Re: Ozvucnice pro ovaly 6x9 palcu

Michale, ty ještě souložíš v autě? I kdybych tam měl 3kW a tlak nízkých frekvencí dělal patřičné pohyby mého těla bez mého většího úsilí, tak se mi to zdá jakési nepohodlné smile)

Klidně tam může mít 10kW, otázkou je, jestli dokáže zabezpečit napájení, aby ten zesilovač psaný výkon vůbec mohl dodat.

Re: Ozvucnice pro ovaly 6x9 palcu

OT: Kdyz mas poradne auto, muzes soulozit i kdyz je kufr plny muziky a klidne se dvema najednou. smile

Pravda svata. Je to stejne jako mit pneumatiky s indexem do 280kmh, ale slaby motor.

Umbro, Prave, ze carhifi mame radi (aspon treba ja a par dalsich zde), tak jsou nam ty kilowatty pro smich.

Re: Ozvucnice pro ovaly 6x9 palcu

Já pro změnu mám rád carPA lol

(upravil tomas-tnt 26. 2. 2008 15:29)

Re: Ozvucnice pro ovaly 6x9 palcu

Zdravím pánové - sice se to tady trochu zvrhlo, ale já bych měl dotaz k tématu.
Chtěl sem posílit basovou složku v našel rodinném kombíku (Peugeot307 break) a subwoofer nepřipadal v úvahu, tak sem dostal úžasný nápad, že dám do plata za zadní sedadla ovály 6x9". Vpředu sou základní kompa od Hertze DSK 165, tak sem dozadu pořídil Hertz DCX 690.
Pak mě napadlo, žebych ty ovály trochu naklopil, abych úplně nepřišel o výšky a středy (asi by se to tam bez naklopení mlelo mezi střehou a platem), tak sem udělal kus plata z MDF a domečky pro ovály.
A ve finále mně napadlo, co by se ze zvukem stalo, kdybych pod ovály udělal skříňky a uzavřel je do ozvučnice.
Jaká veliká by musela být ozvučnice pro Tyto ovály? Hertz dcx 690
Jak se dá objem ideální ozvučnice spočítat?
Má cenu to dělat?
http://www.peugeot-club.com/forum/viewthread.php?action=attachment&tid=35239&pid=412329
Jo, techspec parametry sou
tady

Web

Re: Ozvucnice pro ovaly 6x9 palcu

No ja mam ovaly Lighting audio a mel jsem je ve cca 12 litrove ozvucnicce a podle meho nazoru to chce jeste vetsi obejm basy byly tupe a nevynikali tak jak by meli!