Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Problem so stlpmi

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 55 z 55]

Re: Problem so stlpmi

skušal som už všetko ... menil som miestnosť ... menič .. zosilňovač ... vyhybku ... tlmenie

Re: Problem so stlpmi

rad by som ešte ziskal dake info o zniženi citlivosti stredoveho repraku ARZ4604 ... moc to kričí .. bol by som rad keby mi date nejake know-how .. kolko dB sa vyplati ubrať aby to bolo take optimum ... diky moc

(upravil kurpelm 15. 1. 2008 23:48)

Re: Problem so stlpmi

Ubrať podľa ucha.

Nepočul som tento repro hrať, a tak nemôžem potvrdiť, že ARZ460x hrajú zle. Ževraj to nieje bohviečo...

Web

Re: Problem so stlpmi

šak prave preto to chcem troška "umlčať" big_smile

Re: Problem so stlpmi

Do série s ním zaraď odpor, skús 2ohm, keď bude málo tak 4ohm...

Web

Re: Problem so stlpmi

Ale prosimte jeste pred kondik filtru. Ne mezi filtr a vysku. Tam by to chtelo L clanek.

Re: Problem so stlpmi

napäťový delič??

Re: Problem so stlpmi

ešte by som rad vedel .. podla čoho mam dimenzovať vykon rezistorov v "L" članku ...  na ten stredak ... je delený 6dB/okt. 1200Hz ... diky moc

Re: Problem so stlpmi

Tezko dokazes spocitat realne ubytky. setrilek tam pouzije 5W, coz je u stredu dost odvaha. Rozumny konstrukter tam da aspon 10W. Vzhledem k cene odporu bych klidne (hlavne u te nizke hodny seriove) dal dva 10W paralelne, tedy uz i hodnotu muzes simulovat takovou, abys mohl pouzit 20W nebo dva 10W - zvetsi se ti rizsah pouztielnych hodnot. (1R,1R5,2R,2R2,3R,3R3,4R4,4R7...)

Re: Problem so stlpmi

aha no dik ... a ten kurpelm ma poplietol teraz big_smile kam ma isť ten L članok? podla lspCAD-u medzi stredove repro a filter nie??

(upravil Bubacek077 7. 2. 2008 17:08)

Re: Problem so stlpmi

s tímhle osazením to musí hrát jako blázen, mám to samé doma ale v jiné ozvučnici - cca 65l a hraje to krásně už od 35Hz (-3dB) podle mě bude problém spíš ve výhybce, hodíš sem schéma výhybky se součástkama?

a čim to napájíš? chce to mít kvalitní zesík bez low filtru anebo s low filtrem 20Hz níž...

EDIT: nafoť připojení basáku a součástky před ním

Re: Problem so stlpmi

mno vyhybka zatim 6dB/oct bez utlmov cca 1200 a 6000 Hz je to o ničom  ja viem ale zosik je kvalitny Harman Kardon PM650 vypnute loudness ... vykon zhruba 2x60-70W/4ohm ... basak iba cez vzduchovu tlmivku - fí medi asi 1,2mm ...

ale zvuk sa podstatne zlepšil na basoch po riadnom vytlmeni celeho objemu ... ale to pasmo tam stale trochu chyba

Re: Problem so stlpmi

zvláštní, to už mě napadá jedině že je moc úzká ta přední stěna, moje bedničky jsou přeci jen o dost širší než ten basák...

Re: Problem so stlpmi

mohlo by mať vplyv na to to že podstava ma tvar zhruba štvorca? niekde som sa dočital že sa neodporuča rovnaky pomer stran ...

Re: Problem so stlpmi

takže ak by som chcel isť druhou cestou miesto L článku .. teda seriovy rezistor? aky je tam pomer? aka hodnota kolko dB stiahne? resp. kolko dB ubudne keď zapojim seriovy rezistor s hodnotou 100% odporu reproduktoru??

Příspěvky [41 až 55 z 55]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Problem so stlpmi

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£