Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » ARN-226-08 POMOC

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 24 z 24]

(upravil check 28. 3. 2008 18:13)

Re: ARN-226-08 POMOC

Little: Ten TDA2005 měl takovou kontrolu nad membránou jenom kvůli tomu, že byl živený z toho spínaného zdroje, který je z principu stabilizovaný. Někde tu byl dred, kde sinclair na stabilizovaném zdroji a TDA naměřil DF kolem 300. Jenže ten spínaný zdroj je krásným původcem rušení všeho druhu. Jinak je TDA2030/40 daleko lepší, samozřejmě na symetrickém zdroji.

Web

Re: ARN-226-08 POMOC

Ty problémy nejsou zůsobeny DF a stabilizací či nestabilizací zdroje. Stabilizace je tam jen kvůli vytažení výkonového maxima. Problémy s kontrolou membrán vznikají pokud si pamatuju dobře vysvětlení sinclaira kvlůli chování nesymetricky napájených zesilovačů, zejména pak v limitaci.

(upravil sinclair 31. 3. 2008 0:49)

Re: ARN-226-08 POMOC

Je o tom psáno v threadu "bedýnky k mp3" myslím. Stabilizovaný zdroj je pro korektní chování TDA2005 při napájení ze sítě obrovská výhoda. Při běžném nestabilizovaném zdroji to pumpuje s reproduktory a ani nelze dosáhnout plného výkonu.
Ten filtr je zcela kompletně a lautr na hovno, protože není přeladitelný...minimum je to FNL z EZK.

Web

Re: ARN-226-08 POMOC

Takže když si odmyslím výkon tak při stabilizovaném napájení to nepumpuje a chová se to kultivovaně?

Když jsem začínal tak TDA2005 od Metronixu byl můj druhý zesilovač (první byl takový tranzistorový bastl se třemi nebo 4mi trandy s budicím trafem co jsem vymyslel a hrozně to kmitalo. Musel jsem tam dát hrozně kondů aby to přestalo). To bylo tak v šesté nebo sedmé třídě na základce. Jestli to pumpovalo si nepamatuju, ale zato si pamatuju že to šumělo a mělo to takový zadušený zvuk. Složil jsem dva a oba dělali to samé. Proto jsem na ten integráč zanevřel. K většímu rozpitvání jsem se nedostal protože mi je tehdy ve škole po nějaké hudební akci ukradli.

Příspěvky [21 až 24 z 24]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » ARN-226-08 POMOC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£