Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » H-ENG AMP (homlesak, homeles, houmi) PCB by Laco --- 1.kolo ---

Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 39 z 39]

Re: H-ENG AMP (homlesak, homeles, houmi) PCB by Laco --- 1.kolo ---

Připojuji se s prosbou o dvě desky (1pár - stereo) tohoto koncáčku. Ať se o Vánocích nenudím.
K nim bych vzal určitě budiče, konce a snap-in kondíky. A pokud jich bude dostatek vzal bych i ostatní radiální elyty.

Taky se připojim,jestli je to možné?
2x PCB+ vše co bude pro dva kanály(budiče,konce,kondy apod.)

(upravil 20. 12. 2022 19:50)

Dosky na houmiho úspešne dorazili...všetky.
Každého som kontaktoval, kto náhodou nedostal správu/email, tak dajte vedieť, napíšte mi smile
Celkovo sa dalo urobiť 50ks, takže zopár dosiek ešte vystalo, kto sa chce pridať, napíšte mi smile

Bol som dnes poslať balíčky a kua nedalo sa, že výpadok systému...myslel som, že len borky zrovna niečo pokazili, ale rovnaký príbeh aj o dúm dál..zajtra budem behať z pobočky na pobočku kým sa mi to nepodarí poslať smile
Aspoň väčšine by to do vianoc mohlo prísť.

Keďže je pred vianocami zásiekovňa vyťažená, viacero pobočiek je "zaplnených" a nejde na danú pobočku ani poslať a pri niektorých to samo a bez varovania, či pýtania si potvrdenia, samo zmenilo adresu na inú pobočku v meste.
Sorry ak to niekomu príde nejak od ruky, to nie ja, to oni hmm

desky + ostatní dnes dorazily do ČR. Vše příkladně zabaleno. Děkuji. Františkovi i ostatním přeji vše dobré v nadcházejících dnech a dobrý rok 2023.

Hlásím, že dnes jsem si balíček také vyzvedl. Vše v pořádku. Franto, díky.

Chlapi nemám rád oslovenie Franto.
Som rád, že prišlo v poriadku smile

OK polepším se. Obecně jsem měl za to, že zdrobněliny obvykle mezi chlapi nejsou košer.

Dík za info... nezabudnúť na druhý boucherot wink

Druhý boucherot je specialita houmiho, nebo je dobré dávat ho ke všem zesilovačům ??

(upravil laco 24. 12. 2022 9:44)

Pozri schemu nejakeho dpacka.

And don't forget the thermal paste between the L bracket and the heatsink.
Frederick, MCAAHNY

Máš pravdu, Dudek doporučuje Boucherot před i za výstupní tlumivkou. Další lze najít v AR-DPA zesilovače.

Je možné ještě objednat DPS na houmiho, nebo mám počkat na další kolo ?
za reakci děkuji

Poslal som ti správu smile

(upravil mechanik 27. 1. 2023 20:34)

Ide to technicky zdôvodniť? Boucherot sa tušim používa aby bola jasne definovaná impedančná zátaž pri vysokých frekvenciách. Cievka zmiernuje zlé správanie zosilňovača do kapacitnej zátaže. Teda dal by som Boucherot a za to cievku. Aký zmysel má další Boucherot za cievkou? Kde je len bedna a cez tú cievku prakticky aj tak nemôže fungovať...

Neprekvapilo by ma keby to tam Dudek dal kvôli symetrií dosky. Podla pozlátených šroub a hranolčekov a estetického radenia desiatok odporov 0207 ako emitoráky mu na týchto veciach dosť záleží.

Ale ak je to inak, rád sa nechám poučiť.

Dobrým koncom často stačí jeden Boucherot uplne bez cievky. Či to nejako nesúvisí s tymi extrémnymi hodnotami OLG a nahánaním sa za zbytočne malými hodnotami THD na úkor všetkého ostatného smile

Douglas v knizke pise, ze je zobel dobry nie len na kapacitnu zataz ale aj na indukcnu. Kedze kondenzator posuva fazu a vytvara nestabilitu, pise ze indukcia robi cosi podobne. Myslim ze ci pouzijes jeden silny boucherot priamo na vystup alebo dva slabsie za sebou a mas peknu symetricku dosku je to zrejme jedno.

Kedze je to az za tlmivkou a teda umelu zataz na VF to robi ovela nizsiu, mozno to dobre funguje ako snubber na vysoke indukcie?

Františku,

zásilka dorazila včera, rychlost doručení za jedna a obal taktéž za jedna.

Děkuji

Nie je zač...aj ja ďakujem za spätnú väzbu smile

(upravil rvx73 7. 3. 2023 10:17)

cívka na výstupu by měla svojí reaktancí bránit pronikání vf do zesilovače, kde by to mohlo ovlivňovat ZV.
Boucherot je snubber pro nadakustické frekvence, aby se to mělo kde "spálit", a částečně to též filtruje vf, která se indukuje do reprokabelů.
S tím fázovým posunem to v akustickém pásmu při hodnotě kondu 100nF nebude tak žhavé, vzhledem k tomu co je pověšeno na výstupu ...

(upravil reeb 7. 3. 2023 18:22)

Boucherot (Zobel) je definovaná kapacitní zátěž zesilovače na vyšších kmitoctech (kdy u bedny převládá L) a zlepšuje stabilitu. Povinná u různách svabu TDA ap.

Web

Příspěvky [21 až 39 z 39]

Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » H-ENG AMP (homlesak, homeles, houmi) PCB by Laco --- 1.kolo ---

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£