(upravil Wili 28. 3. 2022 11:24)

Re: H-ENG AMP (homlesak)

Nechces vyskusat nejake pomalsie budice a konce? Podla mna sa zbytocne trapis kvoli zlozitym suciastkam ktore v tomto aj tak nevyuzijes, obzvlast tieto rychle budice som ja osobne v danwate nikdy neskrotil aby fungovali ako by som si predstavoval. SR na obdlzniku vyzera byt tak ci tak nizka tak ci to nie je zbytocne hnat sa s rychlikmi?

Robi to tieto mini oscilacie s niecim pomalsim? Napr 30mhz budice a nejake 3-30mhz konce?

(upravil laco 28. 3. 2022 11:35)

Re: H-ENG AMP (homlesak)

srackove budice/koncaky nepouzivam/nemam, sorry smile

"SR na obdlzniku vyzera byt tak ci tak nizka"
kokos ! vam nieco ukazat, vobec neviete dat veci do suvislosti. zbytocna robota.

(upravil PMA 28. 3. 2022 11:38)

Re: H-ENG AMP (homlesak)

SR srazil Miller, nevzdávej to. Ke komentářům - vždy se hůř orientuje zvenku než tomu kdo dělá experiment.

Re: H-ENG AMP (homlesak)

laco neurazaj sa hned, nevidim do toho tak ako ty len podsuvam svoj pohlad ako jednoducho vyriesit problem. Necudoval by som sa keby bol rozdiel medzi pomalsim a rychlym budicom par Vus kvoli kompenzaciam ktore tam musis davat aby to nekmitalo, ale mozno sa mylim.

(upravil laco 28. 3. 2022 12:50)

Re: H-ENG AMP (homlesak)

vstupny trand ma prud iba 0.35mA. ked to "zatazim" 27pF millerom tak SR vychadza na 13V/us (nabezna hrana)

formula : SR[V/usec] = I[mA] / C[nF] = 0.35mA / 0.027nF = 13V/us

Aj v tomto smere 2(3)-polova kompenzacia je lepsia, vacsiu cast prudu dodava VAS.

Re: H-ENG AMP (homlesak)

laco,
vieš ako povedal Oscar Wilde

Každý dobrý skutok musí byť  potrestaný

smile

(upravil laco 28. 3. 2022 13:20)

Re: H-ENG AMP (homlesak)

Chcel som poukazat na to, ze zosik ma problemy v oblasti limitacie a ani 1P kompenzacia to uplne neodstrani.
Rychlejsie sankeny boli vykompenzovane 6R8 basestopermi, inak vsetko rovnake ako u NJW.

Skusim este 2P kompenziaciu.

(upravil PMA 28. 3. 2022 14:05)

Re: H-ENG AMP (homlesak)

Ta čistá třída B dělá problémy kde se dá, přestože ji Vašek miluje. Nebo v tomhle je nějaký mini klidový proud?

Re: H-ENG AMP (homlesak)

Co to člověku řekne takový test v extremních podmínkách? Dá se s tím nějak pracovat a něco změnit?
To nesymetrické kmitání na posledním obrázku prozradí co? Vypadá dost ošklivě.

(upravil laco 28. 3. 2022 14:18)

Re: H-ENG AMP (homlesak)

to nebude klidakom, mam tam asi 2-3mA (ani 10mA nie je prob). inak prudy su vyznacene aj na scheme

"To nesymetrické kmitání na posledním obrázku prozradí co?"
ze nemas tam pustat kockaty signal a este aj prebudeny smile

(upravil PMA 28. 3. 2022 14:19)

Re: H-ENG AMP (homlesak)

Jarda: Že je tam potenciál kmitat a může to záviset na teplotě prvků, amplitudě a zátěži. Tohle je pořád jen do odporu .....

laco napsal:

to nebude klidakom, mam tam asi 2-3mA (ani 10mA nie je prob). inak prudy su vyznacene aj na scheme

Díky, proudy jsem přehlédl.

(upravil jardag69 28. 3. 2022 14:24)

Re: H-ENG AMP (homlesak)

laco,
No jasně smile
Ale konstruktérovi to asi něco řekne nebo to nemá pro běžný provoz žádný význam a je to jenom o dobrém/špatném pocitu?
Dělá se nějaká ochrana vstupu proti přebuzení? Já nevim, nějaké antiparalelní diody nebo tak něco?

(upravil PMA 28. 3. 2022 14:30)

Re: H-ENG AMP (homlesak)

jardag69 napsal:

Dělá se nějaká ochrana vstupu proti přebuzení? Já nevim, nějaké antiparalelní diody nebo tak něco?

Jde to, diody v závěrném směru se musí opřít o dobře definované DC napětí a před diodami musí být odpor. který omezí max. proud. Zvýší to šum. Kdyby byly diody v propustném směru, tak je to generátor zkreslení. V zesilovačích to lze použít spíš proti zničení vstupu. Když jsem dělal přístroje pro zkratovnu a VVN zkušebnu EGÚ, tak taková ochrana byla nutnost pro vstupní zesilovač.

Re: H-ENG AMP (homlesak)

"To nesymetrické kmitání na posledním obrázku prozradí co?"
mozno boostrap C10, skusim odpojit, dam vediet

(upravil jardag69 28. 3. 2022 14:56)

Re: H-ENG AMP (homlesak)

PMA,
aha. Jsem si představoval něco jako omezovací odpor, pak LED na větší napětí nebo víc diod v serii a za tím to podělit na napětí vhodné pro vstupní tranzistor.

LACO
ten výstupní RC člen je až za tlumivkou? Já jsem nic nenechal náhodě a dal jsem stejný před i za smile
Aha, kam vede R35? Na OUT1?

(upravil BV 28. 3. 2022 16:17)

Re: H-ENG AMP (homlesak)

Sú tam dva bootstrapy, ktoré to v limitácii dostanú do saturácie (plný zisk, rozpojená NFB) a zotavenie dlhšie trvá a je nestabilné, osciláciami... Možno by to pomohla ukľudniť, za cenu menšieho SR, vyššia (cca 68-150p) kapacitná záťaž priamo na kolektor T3, bez R8. A skúsiť R6 "oprieť" o výstup, nie o zem..
EDIT
laco, neviem či sleduješ toto..

(upravil laco 28. 3. 2022 18:29)

Re: H-ENG AMP (homlesak)

tomuto nerozumiem, prosim o preklad/vysvetlenie smile

"Zátěž VAS C20 47pF dej přímo na nejbližší vf zem - pro emit. sledovač je to jeho kolektor, takže mezi bázi a kolektor."

danhard  mysli 47pF medzi BC T4. jo ? jo

(upravil jardag69 28. 3. 2022 18:35)

Re: H-ENG AMP (homlesak)

Zapojení se společným kolektorem? Jen střílím od boku.
Do báze, myslí do bodu mezi diodama a bází? Ne před diody?

Re: H-ENG AMP (homlesak)

laco napsal:

tomuto nerozumiem, prosim o preklad/vysvetlenie smile

"Zátěž VAS C20 47pF dej přímo na nejbližší vf zem - pro emit. sledovač je to jeho kolektor, takže mezi bázi a kolektor."

danhard  mysli 47pF medzi BC T4. jo ? jo

no já jsem to tak pochopil

Re: H-ENG AMP (homlesak)

Podle mě BV myslí vyzkratovat odpor R8. Zkusil bych to taky.