Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 6)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Transiwatt - Darl. --- aneb "variace na renesanční téma"

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 104]

Re: Transiwatt - Darl. --- aneb "variace na renesanční téma"

musíš to Hordeku navrhnout tak, aby Ti tam žádná součástka neumřela a nemusel jsi jí vyletovávat smile

(kromě toho s tím není žádnej problém, pokud to teda není šváb - mnohonožka. Odsávačka ten cín z prokovu krásně vycucne - z jedné strany hrotem ohříváš, z druhé odsáváš. A díky prokovům si vyletováním součástky neponičíš desku.)

Re: Transiwatt - Darl. --- aneb "variace na renesanční téma"

Copak já, ale výrobci ať navrhují elektroniku tak, aby součástky neumíraly --- i když, to bych pak neměl "vedlejší" příjem a desátky (slivovice a jiné) z oprav. smile

(upravil dawsoo 18. 10. 2021 21:15)

Re: Transiwatt - Darl. --- aneb "variace na renesanční téma"

Souhlasim s Hordekem. Na jednoduchý věci jednostranka plně stačí,dneska mi příjde že to taková móda že se dělaj díky číně tip-top profi DPS i na píčoviny na který to není potřeba,stačí se podívat do mašin ze 70-90 let,jsou obvodářsky i parametry mnohem lepší, než současná mnohem dražší vesměs obvodářsky ojebaná a sračková produkce na hi-tech plošňákách . Živí mě to a říkám bez jakýchkoliv postranních úmyslů že platí = čím novější sračka tím horší možnej servis... je to tak zcela záměrně aby servis probíhal výměnou desky (modulu) a ty se neopravují neb nemaj dokumentaci která se ani nedá ofiko koupit  nemají ji ani autorizovaní servisáci pro danou značku smile

Není co dodávat...

Re: Transiwatt - Darl. --- aneb "variace na renesanční téma"

Další průser jsou konstruktéři HW, kteří neumí nic víc, než zapojit šváby podle katalogových schémat, v lepším případě podle AN...
A potom se řeší to, že se pomocí DSP rekonstruuje signál, kterej někdo hned v začátku zkurvil mizerným zesilovačem, a další pablb ke vstupu zesilovače  přitáhl AC napájecí dráty, protože to muselo být malý...

Re: Transiwatt - Darl. --- aneb "variace na renesanční téma"

Danhard mne v jiném vlákně "inspiroval", tak sem ten PNP vstup u DarlingWattu taky prubnul a v simulaci tohle funguje. smile
https://hordek.rajce.idnes.cz/Darlingwatt./1512063054

Re: Transiwatt - Darl. --- aneb "variace na renesanční téma"

Musel sem v zapojení PNP DarlingWattu udělat úpravu, protože původní návrh vykazoval "prdu" při zapnutí přes 40V. Nově je to cca. 6,7V, což je méně než má např. AU/RA Z-1 (cca.12V) a dál, sem udělal ve schéma menší optimalizaci z hlediska přenosu a zesílení.

Upravené zapojení:- https://hordek.rajce.idnes.cz/Darlingwatt./1512360620

Re: Transiwatt - Darl. --- aneb "variace na renesanční téma"

Jo to vypadá slušně,jen mě zajímá jakej účel má ta dioda 1N4148 v kolektoru T1 v sérii s odporem?

Není co dodávat...

Re: Transiwatt - Darl. --- aneb "variace na renesanční téma"

proč to neuděláš podle vzoru "bezdomovec student" v sousedním vlákně, když už si s tím danhard dal tu práci? wink

Re: Transiwatt - Darl. --- aneb "variace na renesanční téma"

Protože hodně věcem v tom jeho zapojení nerozumím.....

Re: Transiwatt - Darl. --- aneb "variace na renesanční téma"

dawsoo napsal:

Jo to vypadá slušně,jen mě zajímá jakej účel má ta dioda 1N4148 v kolektoru T1 v sérii s odporem?

Ta dioda mi pomáhá snižovat lupanec po zapnutí. Bez ní je ten impuls cca.7,9V s ní je cca.6,7V. Ono totiš, krátce po zapnutí jde proudový impuls směrem k plusu tj. k zenerce a právě tomu ta dioda zabraňuje a dík tomu je ta "prda" po zapnutí menší.
Samozřejmě, nejvíc to lupnutí potlačuje kondenzátor paralerně k zenerce, bez něj by to bylo přes 40V.

Určitě existuje způsob jak ten lupanec potlačit ještě lépe, ale já zatím na nic lepšího nepřišel. smile

Re: Transiwatt - Darl. --- aneb "variace na renesanční téma"

Hordek: jediný co tam je hůř srozumitelné je ta kompenzace - dva kondiky a rezistor, který mj. kompenzujou vliv rezistoru mezi emitorem a bází T2. Zbytek je klasika. Dej si to simulace, prohlédni si Bodeho graf a za chvíli ti to bude jasné.

Re: Transiwatt - Darl. --- aneb "variace na renesanční téma"

Snad, časem. Myslel sem a těšil sem se, že to uchopíte vy z vedlejšího vlákna, ale na místo jednoduchého siliče v B, tvoříte "složitosti". Já, když už sem tomu věnoval tolik času, chci dokopat DarlingWatta alespoň do stadia prototypu na desce, ať vidím jak moc, nebo jak málo ty simulace lžou. A pokud to bude uchometricky srovnatelný s AU/RA Z-1, budu to považovat za úspěch. smile

(upravil dawsoo 23. 10. 2021 19:27)

Re: Transiwatt - Darl. --- aneb "variace na renesanční téma"

dablpost ...

Není co dodávat...

(upravil dawsoo 23. 10. 2021 19:28)

Re: Transiwatt - Darl. --- aneb "variace na renesanční téma"

Honzo,klidně to zkusím,jen bych asi ještě vyčistil to zapojení aby to bylo co nejjednodušší při zároveň maximální kvalitě...Základní měření už mi maká,jen ještě odstranit ten binec ze sítě v napájení a měření.

Auru to převálcuje už teď,když bude PCB klidně do toho vpálim lepší součástky mam darl skn a a pak na fleku vypiplám viz vlákno s Yamahou MX-460 kterou jsem pár blbejma drobnostma vylepšil myslím slušně z 0,012 na 0,0015%.. Danwatta čekám jen na posraný blbý vrtání, nemam mech dílnu a čekám na stojanovku, kterou musí mladej vyhrabat ve skladovým kumbále někde hluboko zaskládanou bordelem,neb já už se tam nehnu big_smile

Není co dodávat...

Re: Transiwatt - Darl. --- aneb "variace na renesanční téma"

Hordek: neboj, na jednodušší verzi se pracuje, jenom toho času teď není moc. Mám na to nachystané jednak KD336/7A a TIP122/7, vyzkoušíme a uvidíme. Zdroj asi bude separé, pro oka kanály společný, tranzistory v pouzdru TO3 na desku dávat nebudu, tam zkrátka nebude smět pár cm přívodů vadit, tj. aby to bylo univerzální

(upravil nalimko33 24. 10. 2021 9:44)

Re: Transiwatt - Darl. --- aneb "variace na renesanční téma"

toto je z jedného HU fóra
https://i.ibb.co/XVCL5N8/HT-A30-Alkot-s-trajzolat.jpg

Re: Transiwatt - Darl. --- aneb "variace na renesanční téma"

Vypadá to použitelně.
T7 bude zřejmě ochrana proti prdě do repráků při zapnutí.
Ovšem trimr v Ube násobiči je zapojení pro sebevrahy smile

Re: Transiwatt - Darl. --- aneb "variace na renesanční téma"

Já teda nevim. 8G8 na výstupu, to je maso --- a neni to v B-class.

(upravil Hordek 24. 10. 2021 15:41)

Re: Transiwatt - Darl. --- aneb "variace na renesanční téma"

Takže, aby to bylo pohromadě.

Upravené schéma:- https://hordek.rajce.idnes.cz/Darlingwatt./1512360620

Pl.deska (75x95mm) ze str. součástek:- https://hordek.rajce.idnes.cz/Darlingwatt./1512534849

Re: Transiwatt - Darl. --- aneb "variace na renesanční téma"

Ak by niekto chcel stavať to, čo postol Milan, tak tu je doska v LAY6. Pridám ku tomu aj zmenu švábu z 7824 na LM317.

https://i.ibb.co/PhcLJDv/HT-A30lay.jpg
upload photo to url

Doska nič moč, základ pochádza z jedného maďarského fóra, kto si chce upraviť nech napíše, pošlem mu súbor a schému.

Hordek sorry

Příspěvky [81 až 100 z 104]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Transiwatt - Darl. --- aneb "variace na renesanční téma"

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£