Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Martine,nikdo přeci nezpochybňuje to zda jdeš nebo nejdeš po správný cestě...

Napsal jsem původně opět sáhodlouhou typickou mou píkovinu, ale nakonec jsem vše smazal a usoudil že víš asi nejlíp jak to nyní je když jedeš vše sám a prodej na přímo smile

Každopádně platí tyhle věci:
1. Spoustu geniú v jakýmkoliv oboru zůstalo nedoceněných zatímco vavříny sbírali ti průměrní
2. Pravdu má vždy (byť jen potenciální) zákazník
3. život není jen hifi

Ať se ti daří,držím palce hlavně s nahráváním a udělej konečně pořádný hovado bednu o který se bude mluvit všude big_smile

Není co dodávat...

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Zákazník nemá vždy pravdu.

                                          Enzo Ferrari

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Pokud se jedná o zbytnou věc, kde nabídka těžce převyšuje poptávku tak realita je taková že u klientely která na to má peníze bohužel ano smile

Ferarriho cesta asi nebyla asi uplně ta pravá když v 60. letech skoro zkrachovala a značka přežila jen díky FIAT-u a ten byl po celou dobu majoritním vlastníkem/akcionářem až do cca 2015.Spoustu dílů navíc značka s fiatem sdílela big_smile

V roce 2007, vlastnila Fiat Group 85% podíl Ferrari, Mubadala Development Company 5% a Enzův syn Piero Ferrari 10%.

Není co dodávat...

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

check: nahrávat hudbu na video...tomu moc nerozumím, to jako že budu poslouchat/hodnotit přes geniusy u PC mp3 z youtube jak ti to hraje v tvé poslechovce? když si to pustím přes svoje železo, tak budu slyšet svoje bedny ne?

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Já myslim spíš že to myslel že bude dělat vlastní nahrávky z důvodu nevyhovující kvality těch komerčně dostupných a vydávaných,což je podle mě 100% jedna z cest jak to celé posunout dál,nicméně je to pěknej krajíc k ukousnutí zejména z hlediska legislativy a opruzem s autorskými svazy smile

Není co dodávat...

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

dawsoo: zase bych tu nekvalitu komerce tak nedémonizoval smile,
víš přece, co říká jeden z dws-axiomů: na dobrém železe hraje víceméně všechno!  smile smile
a je to tak...
ty super udělané nahrávky MSFL a pod. jsou zase často hudebně II. liga, hraje to skvěle, ale umělecký dojem je slabý sad
jednu dobu to frčelo v hifi-studiích, i jsem jedno CD (už nevím od koho) měl, ale propadlo sítem umělecké kvality = sítem času,
k čemu mi bude aparát vyšlechtěný na nej-nahrávkách, když pak na něm budu stejně poslouchat běžná CD??

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Jasný myslel jsem to jako odpověď proč asi check to chce dělat smile já to neřešil nikdy až tak extrémně že bych si chtěl dělat vlastní záznamy smile

Není co dodávat...

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

v piatok som pocul tieto repro:
https://www.bisaudio.sk/produkty_se/SON … a/Lumina_I
na tomto zeleze:
https://www.bisaudio.sk/produkty/Zosiln … any/MA5300

neveril som, ako to dokazalo nielen podat vykon na ozvucenie 4x4m miestnosti, ale aj to hralo celkom prijemne...chybali tomu vyraznejsie vysky, ale suhlasim s nazorom, ze na dobrom zeleze zahra cokolvek dobre

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Za ty prachy maličký Sonus Faber asi dobrý, neměřej taky na prcky vůbec uplně špatně podobně jako projekt v tomhle vlákně smile

Není co dodávat...

(upravil mechanik 13. 7. 2021 17:05)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

scoop, mcintosh sú predražené produkty, násobne. Tažia z dizajnu ktorý sa asi mnohým nie len snobom páči. Na výškach je to bez detailov a zrnité a zastreté zároveň. Kamarát oproti rotelu nepočul rozdiel. Robil upgrade... Rotel stál zlomok ceny. Stačí pozrieť návrh DACov a ich napájanie. Ako v lacnej komercií. Hovoril som aj s predajcami, autorizovaným distributorom a mnoho z nich má na túto značku zlý názor. Dokonca jeden majitel BW 802D3 po kúpe kompletnej zostavy okamžite mcintosh komponenty vymenil. Že to nehrá dobre a je to tým mcintoshom. Ja som väčšinou počul ich delence. Najlepšie BW hrali s audionetom no a mcintosh môžeš kludne nahradiť rotelom s dobrým pomerom cena zvuk. Nj ručičky nemá... Verím že možno elektronkáče stoja za ich dobrým menom. Ja som počul len tranzistoráky a ani ich elektronkový preamp im nepomohol. Čo čakať od výrobcu čo predáva za cenu zosilňovača svoje svietiace logo?

https://www.bisaudio.sk/produkty_so/McINTOSH/LB100

(upravil tatko Tom 13. 7. 2021 19:04)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Bol som pred štyrmi rokmi u vola, ktorý mal 4 krabice v desiatkach tisíc, poprepájané káblami za stovky eur a slimačie oči na stopkách so SUBom... To už mal asi piate komerčné bedne, stále "hľadal zvuk" Z tých bol nadšený.
Po 3-4 skladbách ma začala z toho zvuku bolieť hlava.
Bol potom u mňa, nevedel, kedy sa má pobrať, počúval a počúval. Keď konečne odchádzal, hovorí "Ale počul si, u mňa to hralo lepšie, že"?

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

mechanik, ano, su predrazene a ja som skor narazal co vytazil vykonny integrac zo 600€ paru mrnusov s vyskou 28cm...
McIntosh je pre ludi akousi modlou a svojim sposobom aj chapem preco. Viem, ze mas svojim sposobom blizko k Bisaudio studiu , tak si to napocuval dokonale smile
Jedine co chcem pocut su ich najdrahsie elektronky a to si nemyslim, ze bude pruser.

tatko tom ja som trosku tu nepocuvatelnost pocitoval u yamahy, ale mohlo to byt mojimi starymi reproduktormi. Kazdemu sadne zvukovo nieco ine, ja uz dnes rezem 4tu LP za sebou a este ma neunavilo pocuvanie.
Jediny kto trpi su macky, hraje aktualne Kraftwerk a pobehuju tu splasene kvoli tym divnym zvukom....

(upravil mechanik 13. 7. 2021 19:42)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Ten názor že je to zlá značka mal aj medzičlánok medzi výrobcom a tymito štúdiami. Neviem ako sa to označuje. Vlastnil sklad odkial sa táto drahá elektronika rozváža dalej. Bolo to v severnom taliansku. Bol som tam s kamarátom ktorí tam bol obchodne. Tých zostáv s mcintoshom som počul viac na rôznych miestach nie len v bis. Vždy tomu chýbala prirodzenosť zvuku a skutočné detaily v nahrávkach. Z toho čo som počul vedie jednoznačne audionet a mrzí ma že som ho počul len raz sad Z lokálnych vecí to hrá výborne Srollovi. Človek môže podporiť výrobcu z CR ktorý tomu venoval 10 ročia a návrh má skutočnú hodnotu a identitu.

Ani som sa k tomu nechcel vyjadrovať, len mi to z pohladu technika ani poslucháča proste nedá...

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

"Jediny kto trpi su macky, hraje aktualne Kraftwerk a pobehuju tu splasene"  big_smile big_smile big_smile
Máme štyri a zatiaľ nikdy nepobehovali, pravda je, že niečo počúvajú radšej, niečo menej. Vidím to na nich.
No pravda je, že keď som aj Kraftwerk púšťal cez Tesla AKR-153, mizli. Ale vtedy vypadával brizolit z obvodovej steny big_smile

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Autobahn,Electronic Café... big_smile kraftwerk je praotec elektroniky supiš!

Není co dodávat...

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Na Aerodynamics a numbers vysalovali...za mna Die Roboter alebo radioactivity japonsky koncert...
Zaujimave ze pri gothic metale spia...

mechanik chcelo by to pocut vsetko, ale vlastny vymazleny stroj je asi o niecom inom smile

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

scoop: při Aéro Dynamik, Vitamin či Elektro Kardiogramm se chvěje vzduch v místnosti...takové zvláštní závany, ty kočky to asi vnímají,
na Kraftwerky musíš mít "plnorozsahovou" soustavu, jinak to nemá ten psychofiziologický efekt a je to víceméně nudná hudba, taky to startování auta v Autobahn je super smile

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

A povedzte mi Kefalin, čo si predstavujete pod slovom "plnorozsahová soustava"?

Díky za podporu těm, čo se mě zde snažili podpořit...nicméně můj postoj už je definitivní.

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Musí to být od 15 Hz do nejméně 40 kHz jako když střelí, kolem dokola celé bedny horizontálně i vertikálně.

(upravil tatko Tom 14. 7. 2021 9:36)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

big_smile
Navrhneš takú?