Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

tak pokud ho budeš používat denně, tak se těch 8k za to vyplatí

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Taky si myslím.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

No, za 8k to teda žádnej výbuch nebude..... smile

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

No jo, to je moje maximum. Není na stroj za třicet.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

K otázke "slyšitelný rozdíl"
Mám odložený 35-ročný CD prehrávač Philips z jednej veže, dodones funguje (až na jeden segment displeja) a mám AKAI CD-62.
Subjektívne hoci neviem definovať v čom, je zvuk z toho AKAI akosi vernejší, teda nejaký rozdiel počuteľný je.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

No, právě. Asi je možné, že to hraje všechno stejně. Rozdíl asi bude jenom ve výbavě, a podobně.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Na repromania je borec, co vyměnil už několik zesilovačů a reprobeden. Tak to udělej stejně, v týhle době maj eshopy žně, tak není důvod mít špatné svědomí. Koupit třeba 3 přehrávače, porovnat je a ve 14 dnech dva nebo všechny tři vrátit.

(upravil Benazi 27. 2. 2021 14:17)

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

A na co přišel?Jaké zařizení si ponechal?

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

"Neverending Story" big_smile

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Taky jsem chvíli uvažoval o nové sestavě, ale nakonec jsem poskládal vyšší modely od Technics a do pracovny vyšší modely od Uher (harman Germany). Měl jsem i jiné novější stroje a musím říct, že obě firmy v devadesátkách vyrobily slušné kousky, které mají zvuk na úrovni i v dnešní době.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Pánové, kamarád mě přivedl na kacířskou myšlenku: Vyser na cd přehrávač! Kup si externí dvd - cd mechaniku, a hraj přes noťas! Koukal jsem na to - no, vono to nemusí bejt vůbec blbý řešení. Ale ztroskotává to na jedný věci - a tou je DAC. Nemůžu najít převodník, kterej nahrnu do USB a bude mít výstup na RCA konektory. Všechny, co jsem viděl, mají cinch, jako výstup, ale ne to podělaný USB. Buď mají optický vstup, nebo koax. Není to moc HiFi řešení, ale něco na tom je. Externí mechanika stojí pár stovek, a až se vysere, hodím jí do šmelcu, a koupím jinou...

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

A tohle by nestačilo?

https://i.postimg.cc/KYwj1GBf/topping-e30.jpg

https://www.audiophonics.fr/en/dac-with … 14486.html

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Jo, tohle už jsem studoval - ale - jo, teď vidím - USB. No, díky! Kouknu, to co jsem měl doteď prošlý mělo jenom koax, a nebo optiku.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Nebo Topping DX3 Pro

Web

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Staci hladat a da sa kupit za dobru cenu cd prehravac s kvalitnym prevodnikom a za cenu ktora nepresiahne hodnotu takehoto DAC a externej mechaniky a bude to na vyssej urovni.
Do tohto riesenia by som nesiel...

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

DAC jde dokoupit vždycky. Třeba zjistíš, že ten výstup z notebooku (většinou Realtek) stačí.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

scoop napsal:

Staci hladat a da sa kupit za dobru cenu cd prehravac s kvalitnym prevodnikom a za cenu ktora nepresiahne hodnotu takehoto DAC

Tak hod 2-3 typy smile

Web

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

reeb: No, právě!

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

2stiglitz:porid si kvalitni R2R DAC, USB modul waweIO a neni co resit...tip na kvalitni R2R jsem uz daval,ale mohu zopakovat...dobrou chut!

(upravil scoop 14. 3. 2021 15:36)

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Uz som tu tiez niekde pisal...Harman kardon hd980,hd-990...pioneer pd-30 stara...da sa to kupit do 150€ a to boli svojho casu a myslim, ze aj dnes, top prehravace s paradnym predvodnikom za slusnu sumu...mne je to svojim sposobom jedno, ale riesit ako cd prehravac usb cd mechaniku... neviem, nepride mi to rozumne ako kupa dobreho cd prehravaca v tej cene.
Grabnut cd hoci aj do wav a investovat len do slusneho DAC usb pochopim...k tomu ked tak nejaky lacny prehravac s optikou alebo coax vystupom a pouzit ako transport.