Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 4)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Piezo měnič pro plašič kun

  Stránky: ««« 1 2 3 4

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 80]

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Tak shodli jsme se, ze ta chemie je svinstvo a zpět k mému dotazu, najde se zde prosím někdo, kdo by se podělil o podklady na dps a seznam součástek. Předem moc díky.
xreef@seznam.cz

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Žiadna plašička nepomôže. Bojoval som s kunou cca 7 rokov.
Jedine Vigones Paste. Asi pred dvoma rokmi dozadu som to začal aplikovať. Teraz už len občas - preventívne ku autu. Pomáha to na 1000%. Je to naozaj hnusná chémia, ale radšej to ako obetovať celú strešnú izoláciu a prebdené noci a rána keď dupoce nad hlavou na streche.

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Každý má jiné zkušenosti, mě třeba plašič pomohl. Kuna mě zřala obložení motoru, dokonce překousala i hadičku k ostřikovačům.. Je to spoustu let, tenkrát jsem nic nebastlil a koupil zhruba toto: https://www.conrad.cz/cs/p/kemo-m100n-o … 48697.html

Fungovalo dokonale, jediný problém byl s tím samotným plašičem, 2x jsem ho reklamoval, vždy po nějaké době to zdechlo.. Až ten třetí šel pryč i s autem, ten už vydržel. Měl jsem to z toho odkazu, cca. 15let zpět, tehdy tam byla navíc i dioda, rozsvědcovala se co pár vteřin, tak že přerušovaný tón, slyšet nebylo nic, ale aspoň u mě 100% funkční..

Re: Piezo měnič pro plašič kun

https://www.tipa.eu/cz/odpuzovac-kun-a- … /d-117435/

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Kuna si okrem jedu zvykne na všetko. Jednu odplašíš, príde iná. Ak ich vytráviš v okruhu niekoľko kilometrov, máš na čas pokoj.

(upravil Benazi 21. 1. 2024 11:58)

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Jistě,vigones je jistý,tak dopadl kolega kombinoval s plašičem a houby,stalo ho to 8 litru

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Co jsem vyčetl z literatury, tak zvířátka si po čase na určitý zvuk zvyknou. Čili já bych to navrhoval řídit např. arduinem, aby se náhodně měnila alespoň četnost a opakovací frekvence ultrazvukových pulsů

(upravil Milos66 21. 1. 2024 16:17)

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Tie drahšie plašiče fungujú presne tak ako si popísal. Majú kĺzavý tón, menia frekvenciu a periodu. No ale ako píšem, kuna si na to zvykne. Ja som skúsil za 7 rokov asi 8-9 plašičov, ale výsledok nulový. Po cca dvoch týždňoch bola späť. U plašičov je ale problém so psami a mačkami.
Jedine, čo pomôže, je kunu zlikvidovať a zamedziť prístup inej kune. PUR pena, klince, rozdrvené sklo, oceľová sieťka. To pomáha.

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Víte jaký je přirozený nepřítel kun? Obecně šelmy jako vlk, pes, rys a liška. Ale prakticky si s kunama nejlíp poradí Rys. Jsou tyto šelmy v našich lesích a městech rozšířené tak jako kuny? Ne. Kuny jsou přemnoženým druhem díky deficitu těchto šelem. Takže neváhejte kuny hubit. Stejně přemnožené jsou i létající krysy - holubi.

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Milos66 napsal:

Tie drahšie plašiče fungujú presne ako píšeš. Majú kĺzavý tón, menia frekvenciu a periodu.

Jj dost často to jde slyšet a příjemné to není...

Web

(upravil therion 22. 1. 2024 10:49)

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Kdyz pouzijete zapojeni z prvni stranyky tohodle vlakna  a Kemo L-010 , mate za par susnu reseni ktere nema v intenzite konkurenci.
https://i.postimg.cc/kX7JNpy1/electronic-pest-repellent-schematic.gif

Re: Piezo měnič pro plašič kun

No to je ten problém, umím to zapájet, změřit, ale neumím si navrhnout desku. Navíc co jsem četl, tak v tom schématu chybí nějaké součástky. Ale nevadí třeba najdu ve svém okolí někoho, kdo to umí. Diky všem za rady.

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Schema je tady , jediny rozdil je v pridani dalsiho trimru pro 6 frekvenci. Data na dps ti muzu poslat , ale jen pro smd. Cele je to mensi nez krabka o sirek.
https://i.postimg.cc/t4zctQKw/kun.jpg

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Tak víkendová návštěva rodičů se fakt vyplatila - auto v servisu, překousané kabely ke vstřikovačům a prokousaná hadice sání vzduchu. Za jednu noc toho stihla dost, sviňa

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Dávno měl být pod kapotou nastrčen vigones,musí se pracovat v rukavicích..

Re: Piezo měnič pro plašič kun

NJ, ale to jsem nevěděl, že tam ta kuna řádí.

(upravil therion 6. 2. 2024 12:37)

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Benazi napsal:

Dávno měl být pod kapotou nastrčen vigones,musí se pracovat v rukavicích..

To je fakt magorina. Takze on bude vozit pod kapotou pakl jedu a jak to jako zabrani prekousani kabelu a hadic?? Ty musis kunu odradit a ne aby nadelala skodu,  za par dni chcipla a misto ni nastoupila dalsi. To jako predem vytravis kazdy misto kam prijedes a nechas auto odstaveny? Tvl to uz ja nejaka poison obsese : )))))

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Chlapi, nerobte z toho Vigonezu zbraň hromadného ničenia smile Jeho účinnou látkou je difenakum. Difenakum sa predáva aj u nás pod inými značkami. Napríklad Ratimor červený. Len kvôli ekoteroristom sa nesmie predávať proti kunám smile Podobné látky sú brodifakum (Ratimor modrý), či bromadiolon. Všetko sú to látky, ktoré riedia krv. Ich modifikácie mnohí starší ľudia užívajú ako liek. V (gumených) rukaviciach sa návnadu odporúča podávať kvôli pachovej stope.
Látku musí škodca užívať dlhšie a v množstve primeranom jeho veľkosti (hmotnosti). Neuškodí mu hneď, takže zviera si to nevie spojiť s návnadou. Časom sa mu rozriedi krv do takej miery, že uhynie na vnútorné krvácanie.
Dávať však návnadu do auta nemá zmysel. Tým, že nemá okamžitý účinok, škode by nezabránila. Návnadu treba dávať do blízkosti odstaveného auta. Ale je to na dlhšie a je potrebné dávať naraz niekoľko vrecúšok. Jedno vrecúško pomôže väčšej kune len proti bolesti hlavy smile

Ja som sa snažil čiastočne zabrániť vniknutiu kuny do motorového priestoru plastovými hrotmi:
https://www.aderyn.sk/produkt/plastove- … kom-pp105/
Umiestnil som ich z vnútornej strany po okrajoch spodných krytov motorového priestoru a tiež na voľných miestach, kde by si kuna mohla pokojne sadnúť a hryzkať. Treba však byť opatrný, aby hroty niečo nepoškodili a aby sa počas jazdy (vibrácie...) neuvoľnili. Ja som skombinoval lepenie, nity, viazacie pásky a drôt.
Väčšej kune to zrejme zabráni vniknúť, malú však nezastaví.

Ďalej by som každému odporúčal všetky káble, vodiče, hadičky... obaliť chráničkami na kábel. Predávajú sa v rôznych priemeroch a tie s pozdĺžnym rezom sa dajú nasadiť aj dodatočne bez rozoberania:
https://www.vpcentrum.eu/chranicka-na-k … -perforaci

Boj však neskončil. Mladší člen domácnosti parkuje v práci aj počas noci. Našli sme v motorovom priestore zablatené stopy po kune. Podľa veľkosti odtlačkov je to malá kuna. Zatiaľ nikdy nič nepoškodila, všetky káble má v chráničkách.
Tak pribudol do auta tento plašič:
https://vi.aliexpress.com/item/10050058 … ry_from%3A
Zatiaľ s ním skúsenosti nemám, takže neviem sa k nemu vyjadriť. Dúfam, že to bude fungovať.

(upravil Benazi 6. 2. 2024 21:24)

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Therion špatně jsi to pochopil,je to individuální
Máš jednu garaž a 3 auta v rodině,a maš pocit že ta potvora ti chrápe pod kapotou, nalezeny chlupy,, buď použít bodlákový pás na suchý zip nebo zaručeně vigones.ten použít pouze doma na svém pozemku pokud ho někdo má? jistě jak parkuješ v městě pod panelakem moc možností nemáš.

(upravil therion 7. 2. 2024 8:43)

Re: Piezo měnič pro plašič kun

JEDINE co ji odradi je ultrazvuk, vse ostatni casem prekona. Bojoval jsem stemi mrchami 10let. Strilel, pasti kladl, odrazoval chemicky i biologicky. Vigonesu jsem mel z polska 3 baleni. Vypotreboval jsem 2, po 1/2 roce byly kuny zpet a navnadu jiz ignorovaly. Ona totoz ta chciplotina je tim jedem citit a dalsi uz si daji pozor. A je treba si uvedomit, ze ta kuna muze chodit od souseda a tim ze ji otravis, tak jemu zdechne nekde ve stresnim zatepleni nebo v aute. Budto ji zastrel nebo odrad mechanicky, ale pouziti jedu je zhovadilost.

Příspěvky [61 až 80 z 80]

  Stránky: ««« 1 2 3 4

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Piezo měnič pro plašič kun

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£