Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

-neverím!

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

To s tou patnáctkou?

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

Toto som myslel:"zaspať mi od únavy nerobí problém ani pred šnekom vohuleným co_to_dá"
To u vas sa hra tak potichu?? smile

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

Tak jsem se docetl ze prodance planuje stavebnici neco jako EM215 , ale pujde o 2x12+1,4, takze mam misto EM215 asi pockat radsi na tuto stavebnici co?

nekdo tu psal ze nejlepsi je satelit s hornou na stredaku, muzete mi prosim poslat ukazku nebo link na tento typ bedny, pripadne i navrh boxu potesi smile. To bude asi slozitejsi postavit nez 2x12+1,4 ze?

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

to bude složitější, asi jo...

Na tu novou stavebku si počkej, to bude dobrý...

Návrhy jsou taky na www.speakerplans.com

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

o jak moc bude bedna hlasitejsi pokud pouziji ten hornovy typ boxu?

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

o 3-4dB, Uz na zaciatku som ti pisal, aku kombinaciu repro pouzit na lahke a vykonne boxy od BC, 2x12+1,4 zhodou okolnosti to je ten projekt ktory prodance chysta...

(upravil hot.shot 7. 5. 2007 1:06)

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

bude hlasitejsi o tolik db kolik tomu ta horna prida smile

EDIT: hele nebylo by od veci kdybys predhodil nakej rozpocet jakej na to mas, protoze ruznejch reseni se muze vymyslet tisice, zalezi jen na finanich

(upravil JB007 7. 5. 2007 9:38)

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

Co rikate na toto:

http://www.speakerplans.com/index.php?id=mt122

http://www.speakerplans.com/index.php?id=mt102

(jak u techto buxu zjistim ucinnost horny?)



Jine stredovyskove boxy jsem nenasel. Vyroba bude asi draha a tak je nutno zvazit zda vysledek bude stat za to. Nevite nekdo co je to za repro to P AUDIO? V prodance jsem P audio nevidel sad.

Ohledne rozpoctu, tak zadny nemam, nejprve zjistuji jake jsou smery, kterymi se vydat. Pak zjistim cenu jednotlivych variant a na zaklade jejich vyhod a nevyhod vzhedem k cene se rozhodnu, do ceho budu investovat...

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

JB007: horny obvykle pridavaji nejakych 5dB ( v pripade, ze se jedna o horny pokravajici pasmo 150-1500Hz).
U tech uvedenych planku je jeden problem, ze pokud tam das opravdu vykonne repro (zakladni citlivost 100dB, prikon 300W), tak budes mit velky  problem sehnat driver, ktery by to ustal (ty stredy pak budou mit treba 106dB/600W...)
JInak P.Audio u nas prodava http://www.harmonymusic.cz/ - ale u hornovych konstrukci je mozno osadit i vhodne repro jinych firem, protoze horna si prubeh prizpusobi podle sebe.
Asi taky ses vsiml, ze tam nikde nejsou planky vyhybek - je to vsechno delano na aktivni deleni a nastavovani, takze ty bedny funguji jen se speaker managementem.

Jinak dalsi moznost pouziti horen je napr. jako v bedne Mackie SA1530z, tj. koncepce 15" + 6"nebo 8" na horne a vyskac 1" nebo 1,4"
Problem je ten, ze takova bedna neni jednoducha a hotovej planek jsem jeste nevidel...

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

ještě k rozpočtu: čím víc investuješ tím bude výsledek lepší, můžem tu navrhnout jestě nevim kolik řešení ale bude to záležet na tom jestli na to budeš mít finance. Určitě máš nějakou hranici kolik bys do toho chtěl vrazit

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

K tomu rozpoctu, vec se ma asi takto:
chtel bych dat tak do 20K za satelit, ale pokud bude napr. za 25K(pripadne i neco vic) bedna ktera bude hrat 2x vice, tak mi ta cena vadit nebude, protoze ve vysledku to vyjde levnejsi nez 2ks puvodniho satelitu na stranu...

Pred chvili jsem nasel tento TEXT:

bych se asi spíš přikláněl k 2x12" + 1,4" - je to teda jen můj názor, ale tyhle bedny mě přijdou jako cenově asi nejrozumnější kompromis pokud berem v úvahu zdvojování, váhu a kvalitu (třípásma na horně jsem nikdy rád neměl, je to moc drahý a podle mě to vynaložené úsilí při vývoji bedny stejně nakonec nestojí za to).

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

Zacal jsem jiz shanet info kolik stoji jaky material - drevo a pred chvili jsem dostal zajimavou odpoved:

>po pravdě řečeno , kolik stojí který materiál nevím
>řeším cenu celé hotové bedny , a vždy se nějak dohodneme
>z březové překližky nedělám , protože je drahá , neni k sehnání a je to
akorát prodencánský mýtus
>když chci mít bedny hezké , dělám z dubové , do koberce z levné obalové ,
na pohled je dost hnusná
>ale žádná bedna se mi zatím nerozpadla
>z MDF už nedělám , je těžká , ale neni to problém , pokud to někdo bude
chtít
>mohu poslat klidně fotky
>ted se zrovna roděj Class A 18" z 18tky bukové

Co vy na to? (Pro prehlednost jsem to vlozil jako novy prispevek misto editu predchoziho...)

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

JB007: no k tomu jestli jsou stredy na horne ok nebo ne, muze mit kazdej jinej nazor, ale vzhledem k tomu, ze to tak ma spousta vyrobcu ve svych lepsich bednach, tak na tom asi neco bude...

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

Vite jeste o nejakych dalsich navodech na tento typ bedny, krome tech z http://www.speakerplans.com ?

(upravil hot.shot 7. 5. 2007 13:17)

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

nevim že by někdo z Prodance tvrdil že z jiný než březový překližky se nedá stavět.
k materialům bych řek asi tohle:
DTD (dřevotříka) - dobrá tak akorád na doma, je měkká, pří frézoávní se rádá trhá, při stěhováni se musí dávat pozor jinak vojebes rohy atd... na PA nepoužitelná
MDF - je tvrčí něž DTD, dobře se opracovává netrhá se při frézování, na rohy to chce taky dávat bacha ale je o dost odolnější, na nějaký menší PA satelity (třeba 12" + 1") je ok. chce to koberec, nebo když by to bylo lakovaný tak plastový rohy. na moje malý PA satelity vyšla na 1200Kč (18mm, předek 30mm) za obě bedny i s naformátovánim. Na větší bedny je už těžká
Překližka - ať je březová nebo buková, je z nich nejpevnější a nejlehčí a taky nejdrašší, na satelity se může použít i 15mm. takže na PA nejvhodnější


EDIT: k těm hornám. Je ti doufam jasný že to bude chtít aktivní dělení, procesory... a že se taky projeví na ceně (a to ne málo) celýho aparátu?

(upravil Jaro 7. 5. 2007 13:50)

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

Za tie prachy si kupis aj mensi line-array...
Edit: Buková je o dosť ťažšia a štiepi sa

(upravil hot.shot 7. 5. 2007 14:24)

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

line-array je sice super ale to už taky vyžaduje nějaký znalosti, nějakej software podle kterýho se to nastaví atd... to už prostě neni prdel

EDIT: můj návrh

satelity 2x12" + 1,4" citlivost 100dB a víc, 600-1000W + zesilovač QSC RMX 2450 (2x 750W/4Ohm)
subbassy W-bin 4kusy, dva na stranu spojit paralelne + zes QSC RMX 2450 v můstku (2,4kW/4Ohm , na druhy straně to samý)
crossover nejspíš Rane kterej má i delay (na suby), nebo delay samostatně

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

No musím upozornit,že tzv. W-bin je už dávno zastaralá konstrukce tlakového subbasu,mrkni na stránky EAW a najdi mě tam jedinou bednu typu W-bin...............

Web

(upravil JB007 7. 5. 2007 16:33)

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

Proc to nejde udelat s pasivni vyhybklou?

Do toho 2x12+1,4 asi pujdu, pokud prodance udela stavebnici, pokud ne a musel bych vse stavet , tak pak uz bude jedno zda postavim klasiku  nebo tu hornu...