Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

ja tie rozdiely fakt nepocujem, porovnaval som lampac (skreslnie 0.1 a viac) a bipolar 0.00x a NIC (ABX test s prepinacim casom 0.3s)

vzhlad a tech parametre, to su moje ciele. mozno este aj ucinnost, skusim nieco zbastlit aj v Class-D

(upravil mechanik 3. 12. 2020 13:59)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Asi máš zlý zdroj signálu a bedne hlavne. Tiež možno málo počúvaš. Lampáč od poriadneho tranzistoráku rozoznám rýchlo aj na basoch... Asi to chce väčšie 3 pásmo čo hrá hlboko... Ono tie velké výkony na basy nestaviam že by som sa nudil...

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

alebo mam velmi dobry lampasik wink

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Jedine že by mal tak 200W a žiadne výstupné trafo smile

(upravil laco 3. 12. 2020 16:38)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

ja pocuvam pod 1W (max 5W v peaku), v tej oblasti vsetko je linearnejsie, lampy, trafa, repraky.
jednoducho viac vykonu nepotrebujem, mala izba, bedne 88dB

(upravil mechanik 7. 12. 2020 21:43)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Aby som len nekritizoval laco. Výborná práca s tým lexanom. Že si navrhol dosku a všetko odmeral. Ten koncák kde si skúšal 2 rôzne topologie DPS a výsledky v THD boli rôzne je tiež poučné. Tiež už dlhše uvažujem nad zmenšením slučky okolo koncových tranzistorov. Aj keď mám celkom dobrú zhodu so simuláciou. Je to poučné a super že všetko riešiš verejne.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Nie som presvedceny, ze rozdiel robi topologia dosky. Skor rozdiely npn pnp zrkadlovych parov. Trandy som neparoval, pri  v1 som "trafil" lepsie.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Máš tam bipolárne on semi. Rozdiel 100% je dosť. Neviem. Ale čo písal babaudio mi pripadalo logické. Sám už dlhšie tie velké slučky pri uzatváraní cesty prúdu pri tranzistoroch po krajoch dosky vidím ako vec kde by išlo urobiť zlepšenie. Len som sa k tomu nevedel "dokopať". Až včera smile Dal som vývody koncových tranzistorov zhruba do stredu šírky dosky a blokovacie kondenzátory tiež k sebe. Teraz vediem zem, napájania aj výstup velmi tesne stredom. Uvidí sa čo to urobí...

(upravil laco 8. 12. 2020 13:26)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

presvedcivo moze zniet vselico smile aj pri 1W som to nameral a prudy su relativne male; jednoducho, veci treba vnimat komplexne a nesustredit sa iba na nieco co je logicke smile
rozdiely npn pnp - nemyslel som iba na vykonaky, vseobecne
napr aj pri K61 som nameral rozdiel, asi 50%

100%,  napr 0.001 vs 0.002, 0.05 vs 0.1, 0.007 vs 0.014

vidis to ?  aj opticky/psychicky ? smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Nie je to úmerné signálu? Indukuje sa menej rušenia ale tiež do slabšieho signálu... Babaudio do toho vidí a keď príde s týmto nápadom dosť by som tomu dôveroval.

Každopadne keby si to preosadil zhodným materialom tak by si mohol mať nepriestrelné argumenty k topologií DPS... Ja si to skúsim smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Do DACu som pridal stratených bratov a sestry, vymenil nejaké elyty.
Ešte tie malé škaredé tyrkysové china pôjdu preč, uvažujem aj tie axiálne.
Po tretí krát vďaka wili wink
Ešte to bude chcieť oneskeroné pripojenie výstupu a ac detekciu nech to nerobí zbytočné šajby do repro ak sa náhodou nezapne koncák ako posledný.

https://i.imgur.com/NRFZfgR.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Blokovať digitál axiálnymi kondenzátormi postavenými radiálne, to len tak niekto nevymyslí big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Jéžiš, to je pitomec, ale asi tam byly předepsaný smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Jo, je to namalovaný na desce. Jestli je tam takováhle zásadní bota, je otázka, jaká je celková úroveň návrhu, ať už desky, nebo zapojení.

(upravil reeb 21. 12. 2020 19:57)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Vetsinou je to mizerie..

Web

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

ty axialni blokovaci kondy zvukove pruser nejsou...naopak...mel jsem v podobnych DACich ruzne kondy na teto pozici a tyhle modry potvory obstaly...vetsi pruser jsou ty operaky a fake Nichicon...

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Prečo si myslíš že operáky sú taký prúser a kondy sú fake? wink

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Prohledl jsem si lip na notebooku a to s temi fake kondy beru zpet,zmatla mne ta nacervenala barva,ale to dela ta ledka.
Zvuk operacnich zesilovacu v DACu nemam rad,davam prednost elektronce,zapojene misto toho opampu.To je zvukove lepsi reseni...muzes to vyzkouset,vyndej operaky a z patice hakni signal,pres svitek pripoj na mrizku lampy...pokud se ti to nebude libit,muzes se k operakum vratit...

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Neviem ako tie kondenzátory hrajú ale okrem zvuku by to blokovanie malo tiež fungovať.

Nahradiť jeden operák elektronkou je celkom odvaha. Ani nechcem vedieť aké to má oproti operáku parametre... Čo vstupná a výstupná impedancia, THD, DC offset na výstupe? Opäť tá sekcia za DACom má nejaky zmysel...

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

kudlibabka napsal:

ty axialni blokovaci kondy zvukove pruser nejsou

Moc neblokuji, když mají dlouhé přívody..

Web