(upravil laco 15. 4. 2020 16:54)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Pekne videjko, idem aj ja sa pochvalit niecim smile
Moje pripravovane Becko bude 150W/4R, celkovy kludovy odber menej ako 5W/kanal a k tomu skreslenie < 0.001% 0-100W/4R v celom akustickom pasme ...  svetovy rekord sa blizi lol

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Původně byl ten Z30 asymetrickej kvazikomplementár v B.

Pokud to uděláš se symetrickým napájení, tak do buzení differáku patří zdroj napětí se zenerkou, 15-24V, aby tam neprolejzalo rušení ze zdroje, je to nejslabší místo.

Do emitoru VAS se vyplatí malý odpor 22-47R, je tam užitečný na omezení proudu a linearizaci.

Odpor bezi bázemi budičů se dá s rezervou v B, pokud to chceš trochu precizní v teplotním souběhu, tak teplotně spojit regulační tranzistor zdroje proudu s konci.

Symetrický 2EF konec se v B chová lépe s jediným Rbe odporem mezi bázemi konců, o dost lepší přechodové zkreslení.

Není to o nic složitější, jen je to víc vychytaný.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Dík Laco smile

Tak nabudúce už len s úpravami smile
A možno s rýchlymi trandmi smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

S rychlými trandy můžeš mít jen potíže smile
Spíš jsou zajímavé lineární trandy i kdyby byly pomalejší.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Popravde s rýchlymi by som robil skorej tú úpravu od BV.
Tam mi to funguje dobre. Ešte by sa to dalo vytuniť o tú zenerku.
Ale na reálnu "výrobu" mám teraz simple amp a UHS BJT.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

"Corona Quarantine Amplifier made from old electronic edition 2020" Pekné smile To prvé nejaky mix RL Grime? big_smile Či len používajú rovnaké sample...

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Je to niečo z free audio youtube library a ešte také, kde netreba uvádzať ani zdroj v popise big_smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

To z akých dosiek si recykloval toľko užitočného materiálu?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Z tých na videu. Veď klasika, akurát tá veľká, kde boli konce, je zrejme z nejakého priemyselného stroja...bolo to v jednej kysni so starým frek. meničom ktorý bol osadený s Motorola darlingtonmi...všetky NPN TO3 asi MJ10003 16ks, aj s nimi by možno niečo išlo zbúchať big_smile bolo to myslím spojené, ale či to bolo ako jeho súčasť, alebo nejaké riadenie to neviem...už to mám v pivnici roky a kopec toho najstaršieho a najmenej použitelného som vyhodil počas upratovania pred asi 5 rokmi.
Človek ani netušil, koľko zaujímavých drobností tam má big_smile
PU520, asi 3-4kg rúrkového cínu, 50ks plošákov 30x40cm s foto vrstvou, ale tá už asi bude v prdely, samozrejme nejaká rozobraná elektronika, zopár videí, monitorov, tlačiarni, dve ešte nerozbalené plastové skrinky asi 30x25x8cm, malé chladiče, veľké aj malé trafká...keď prišlo niečo pod ruku som to tam odkladal.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Bad boy smile

https://i.imgur.com/wLKlyol.jpg

(upravil rvx73 18. 4. 2020 13:21)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

ty imbus šrouby tomu dodávají futuristický vzhled - https://blenderartists.org/uploads/defa … b9f2aa.jpg

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

k tomu patri drajver mje340/350

(upravil František 18. 4. 2020 15:16)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Taká silver editon, to sa na future hodí smile tie imbusy sú jak "fázery" namierené do neba smile

laco, pre každého jeden? smile

(upravil mechanik 18. 4. 2020 15:13)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Čo tak to urobiť poriadne s 3EF? Napríklad 2SA1837/2SC4793 za tým TTA1943/TTC5200 za tým tie ON Semi...

František, tak teraz si prekonal aj moje ešte nezrealizované monštrum big_smile Pôjde tam na 800W asi len 6 párov big_smile a ty tu máš 7 smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

dobry drajver k tomu bude njw0281g. inak, skoda tych tranzistorov. budes ich aktivne vyuzivat ?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tiež si myslím že to tam má František len na parádu big_smile tongue

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Ja tu počítam 700W/2R smile ale ako sa poznám, zrejme to "skontrolujem" pri magickej tisícke smile

laco, asi ako všetky ostatné konce čo mám big_smile No ja tam pichnem klasiku MJE15032/3. Pri troch pároch, +-88V to ustálo 580W/4R.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Máš pre 700W koncák tak aspoň 1000W trafo? smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Myslíš, že to potrebuje viac ako 300VA?

(upravil danhard 18. 4. 2020 16:01)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

To, že něco něco ustojí neznamená, že je tam rezerva do reálné zátěže a nějaká odolnost proti přetížení.

A pokud potřebuješ víc než tři páry paralelně, tak by jsi měl uvažovat o nějakém zvýšení účinnosti.

Nebo tam chceš mít 10 párů, jako jistý trotl ? Už se k tomu blížíš smile

Ten taky tvrdill, že stačí trafo na 20% výkonu, ale už nebyl schopen vysvětlit, jak to v konkrétním případě myslí.