(upravil danhard 18. 12. 2019 16:21)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

A dexan má přeběh asi 50V/us, neexistuje u něj příčný proud a při napájení +/- 30V z něho leze 100W/4R/100kHz i s takovým hnojem, jako je MJE2955/MJE3055.
V klidu to žere 20mA celkem.

V simulátoru smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

DPAčka tiež chodili s tým nič extra materialom ale potom každý začal meniť osadenie na speed pretože to hralo lepšie smile

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Přestože je DPA tak symetrický a složitý, tak není (z toho použitého materiálu) optimalizovaný ani na linearitu, ani na zesílení ve smyčce.
Tož asi tak.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

To je ovšem hozená rukavice ! Když se dá vytunit Transiwatt, proč by nešlo vytunit DPA ?
Pochopil jsem to tak, že by se dalo zlepšit ledacos jiného, než jenom osadit rychlými tranzistory.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

nehľadáš náhodou takéto riešenie?
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=26059

(upravil reeb 19. 12. 2019 9:22)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Franta ten Lukasuv zesik postavi smile Koncáky jsou IXTH80N20L / IXTH48P20P

Web

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Si celkom blízko smile
O Lukiho koncáku som sa dozvedel niekedy v čase keď, som začínal alebo už bolo na stole hniezdo K63.
Ale chce to prekresliť, lebo myslím zdroje prúdu boli zamotané v diferaku a pôsobilo to zbytočne neprehľadne. Horšie je ale že nemám vybavenie na nastavenie HEC.
A samozrejme by som tam dal len FQA mosfety lol

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

v dnesnej dobe EC je uplne zbytocna vec pre zosik s globalnou spatnou vazbou. moderne kompenzacne metody su ovela jednoduchsie.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Jo, to je hezký, ale já měl na mysli bipoláry. Mosfet nebrat. Né že by to nefungovalo, ale je to takový neprůhledný, aby se v tom prase vyznalo.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Tak potom mi UHS 3 vychádza, ako dosť dobrá voľba smile

Nemám síce znalosti, ale nebolo ešte výhodné zameniť budiče za niečo silnejšie, aj keď s väčšími kapacitami a trochu prikúriť budeniu?
1220/2690 alebo 1837/4793 to mám aj doma. Inak ma nenapadá nič silnejšie a easy dostupné, potom sú už len MJE1503x.

Nezlepšilo by to chovanie do kapacitnej záťaže?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Elox napsal:

To je ovšem hozená rukavice ! Když se dá vytunit Transiwatt, proč by nešlo vytunit DPA ?

Nebylo by špatné kdyby na to Vašek mrknul smile

Web

(upravil laco 19. 12. 2019 13:04)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

František napsal:

Tak potom mi UHS 3 vychádza, ako dosť dobrá voľba smile

Nemám síce znalosti, ale nebolo ešte výhodné zameniť budiče za niečo silnejšie, aj keď s väčšími kapacitami a trochu prikúriť budeniu?
1220/2690 alebo 1837/4793 to mám aj doma. Inak ma nenapadá nič silnejšie a easy dostupné, potom sú už len MJE1503x.

Nezlepšilo by to chovanie do kapacitnej záťaže?

a na co ? je to audio zosilnovac. chces MHz pasmo ?
vacsie budice = vacsie kapacity, treba prekompenzovat = mensi loopgain,atd

budice maju 30mA kludoveho prudu a je tam este speed-up kondik ktory zabezpeci cestu s malou impedanciou na vybitie kapacit mosfetov

a druha vec, aj ked mas super rychly amp, na vstup VZDY treba zavesit low-pass filter

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Nekrič na mňa big_smile
Išlo mi o tú kapacitnú záťaž. Či to nezlepší chovanie.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

aku kapacitnu zataz ? mosfetu ?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Na výstupe...100n/470n +4R.

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

neviem zohnat modely pre FQA. ako pocitam, cca maju dvojnasobnu kapacitu ako IRFP240/9240 a 3-4x strmsiu char Id-Vgs

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

Na stránkach výrobcu také nemajú? ...prípadne na diyaudio by niekto možno helpol smile

Tá vyššia strmosť, asi nieje dobrá pre lineárny režim, čo?

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

nemyslim, bipolar ma este vacsiu strmost. charakter Ic/Vbe ale je iny ako Id/Vgs

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

A co ty IXTH80N20L / IXTH48P20P

Web

(upravil laco 19. 12. 2019 17:29)

Re: Accuphase DIY z Aliexpresu

este vacsie kapacity Cgs a Cgd ... ale audio band bude v pohode
ja ostanem pri IRFP240/9240