Re: Headamp s E88CC a 6N13S

Ano, hlavní věc je, že 6N13S je flaška určená do stabilizátorů a NENÍ tudíž doví jak LINEÁRNÍ a to by ještě tak nevadilo, ale NENÍ hlavně STRMÁ. Protože ve stabilizátorech tu regulaci obstaravály pentody jako zesilovače regulační odchylky . Takže abych to zkrátil, celé tohle je stále znouzecnost. Když už se ta flaška použije, že vypadá dobře, tak se to má udělat pořádně a ne jenom jako někdejší tvůrce kdesi na headwize šup zesilovací stupeň a katodový sledovač, aby to nějak hrálo a moc netopilo a hlavně ať to dobře vypadá, když už tomu nerozumíme..

Web

Re: Headamp s E88CC a 6N13S

Navíc tyhle flanděry do stabilizátorů nejsou kdoví jak dlouhoživotnostní, takže se časem může prodražit provoz.

Web

Re: Headamp s E88CC a 6N13S

Ano, technicky je to nezpochybnitelné - nicméně pro mně je to doplněk k poslechu reprobeden, které vždy budu primárním zdrojem mého poslechu, tedy není to pro mně tak důležité, abych musel stavět například Marasův headamp, který je určitě top a dovedu s těmito omezeními bez problému žít smile Pro mně to hraje neseroucně, flaškám zdar!

(upravil firemann28 8. 4. 2016 16:11)

Re: Headamp s E88CC a 6N13S

...

Re: Headamp s E88CC a 6N13S

vcera vecer a dneska jsem to rozmyslel a dosel k zaveru,ze se timhle OTL vic zabyvat nebudu,jak pise hranatybraska,ten s 6N6P od Marka je jednodussi a i s nizkoimpedacnima sluchatkama hraje nahlas bez zkresleni....

(upravil firemann28 8. 4. 2016 16:11)

Re: Headamp s E88CC a 6N13S

...

Re: Headamp s E88CC a 6N13S

Mas uplnou pravdu...

(upravil maras 25. 2. 2016 19:48)

Re: Headamp s E88CC a 6N13S

Miro že ty se bojiš těch trandů...
Každopádně Firemann si s tím dal práci a teď ještě navrhnul nové PCB tak  doufám, že né zbytečně...

Web

Re: Headamp s E88CC a 6N13S

nojo ja jsem trandofob...a taky nesvitej...ne je to jinak,120mA na kanal,na muj vkus slozita konstrukce a nejisty vysledek to jsou ty duvody...moje AKG701 a 601 neni tak snadny nakrmit to vis...ja se temahle lampama,tedy v mym pripade 6N5C uz zabyvat nebudu...moje posledni akce byla,ze jsem dnes poslal vzorek lamp a patice jednomu kostrukterovi tady z fora...

(upravil maras 25. 2. 2016 21:22)

Re: Headamp s E88CC a 6N13S

No sem zvedavý co s tim PZWAK udělá smile    Jinak věř tomu, že výsledek bude jistý - nebude se to lišit o moc od simulace.  Navíc to ani není třeba simulovat, jen letmým pohledem do datasheetu a kontrolou pracovních bodů je jasné, že to nebude žádný průser.
Nicméně, je to tak jak jsem říkal už před delší dobou , tohle schéma jak je původně navrženo je slušně řečeno průser..  Nicméně se s touto né moc vhodnou koncovkou dá udělat HA  se slušnými parametry a s poměrně jednoduchou konstrukcí. (ovšem "učinnost" je velmi špatná  i  na lampovou konstrukci)
Prostě zázraky se nedějí a pokud to má dodat nějaký výkon do sluchátek, tak ten proud od někud musíš vzít....
M.

Web

Re: Headamp s E88CC a 6N13S

...ten proud nekde musis vzit...ano to jsem si uvedomil driv...pak mi to osvetlil ve svym prispevku hranatybraska...

Re: Headamp s E88CC a 6N13S

firemann28: Uvolníš prosím ten návrh desky časem , docela bych to i vyzkoušel smile Nějaké 6N13P se mi tu v krabici válí, tak proč to nezkusit. Já skončil u 6N2P/6N6P od Betarona.  Jinak malá připomínka k návrhu, přerušil bych v jednom místě rozlitou měď po obvodu desky, aby netvořila zemní smyčku.

Re: Headamp s E88CC a 6N13S

Rozliata zem dobry sluha, ale zly pan! A u lamp to plati dvojnasobne.

Re: Headamp s E88CC a 6N13S

Rád bych jenom podotkl, že není třeba se lekat polovodičů v návrhu, jelikož se svojí zesilovací funkcí vůbec nepodílí na zvuku, fungují totiž jako proudové zdroje. 100x ověřeno v Marově OTL s 6N6P - jak Mara potvrdí, byl okamžitě znát rozdíl ve zvuku anodového odporu / proudový zdroj ve prospěch aktivní zátěže. Netřeba se bát.

Web

(upravil maras 25. 2. 2016 21:21)

Re: Headamp s E88CC a 6N13S

Přesně tak, rozdíl je na první poslech zřetelný.  Aktivní zátěží se trioda (nejenom) linearizuje a také ji stoupne zisk prakticky až k teoretickému maximu.
Netřeba se bát, také velmi drahé High-End lampové aparatury, které se u nás běžně vůbec neprodávají, protože stojí ukrutný balík polovodičové zdroje proudu vesele používají.
M.

Web

Re: Headamp s E88CC a 6N13S

nojo aktivni zatez se mi taky zvukove libi....sympatictejsi mi jsou anodovy tlumivky,pripadne vazebni trafa...no ale ta cena....marasovy moduly aktivni zateze pouzivam...vyhodou vazebnoho trafa je,ze odpada vazebni kondenzator,ale udelat kvalitni vazebni trafo neni sranda...vyrobci si to nechaji zaplatit...prinos kvalitniho vazebniho kondenzatoru nebo vazebniho trafa je podle mych poslechovych zkousek u sluchatkace minimalni,na rozdil treba od OB beden...

(upravil firemann28 8. 4. 2016 16:11)

Re: Headamp s E88CC a 6N13S

...

Re: Headamp s E88CC a 6N13S

Já jen upřesním, ze to byla společná práce s HranatýmBraškou !!!
M.

Web

Re: Headamp s E88CC a 6N13S

je fakt fajn, ze existuje toto forum. Klobuk dole pred Vami !

Re: Headamp s E88CC a 6N13S

firemann28: Diky za navrh, Tobe i ostatnim co se na tom podileli, vyzkousim az bude chvilku cas. P.