Re: SPV100P- temer hotovo

A to jakože hodně. Na dobrym zesu hrajou i TVM dobře.

(upravil opamp 7. 5. 2007 23:15)

Re: SPV100P- temer hotovo

2 TemnéSíly: Bohužel ne. Zesilovač s vyšší SR má při menším výkonu (resp. rozkmitu výstupního napětí) příslušně vyšší rezervu v dynamických parametrech. Jinými slovy, uplatňují-li se u obou ostatní zkreslovací mechanismy stejně, bude ten rychlejší zkrátka lepší.

SR je vlastnost zesilovače, která (při správném návrhu) je konstantní. Je to parametr "zadrátovanej" v návrhu. Nezáleží na výkonu, udává jakou rychlost změny signálu (SR = du/dt) nezkresleně přenese.

Web

Re: SPV100P- temer hotovo

díky za vysvětlení, neměli byste doporučení na nějaký vhodný preamp s přepínáním vstupů pro SPM 250 (nejlépe stavebnice)

Re: SPV100P- temer hotovo

Možná začne časem něco dělat i Aldax...

(upravil opamp 8. 5. 2007 11:16)

Re: SPV100P- temer hotovo

Já bych skoro doporučil kvalitní cinche, pár jazýčkových relátek na přepínání vstupů (cívky mohou být spínány jakýmkoliv přepínačem, kterej Ti designově sedne) a dobrej potenciometr 2x 5k logaritmickej. Víc netřeba, kurvení zvuku minimální, linkovou úrovní (CD, tape deck, zvukovka...) ten Aldax vybudíš.

Plošný spoj v podstatě netřeba.

Web

Re: SPV100P- temer hotovo

No, já bych před i za poťák nějakej ten operák dal...

(upravil opamp 8. 5. 2007 11:34)

Re: SPV100P- temer hotovo

A k čemu? Akorát to domrdá zvuk smile smile smile

No, možná před. Aby to mělo vyšší vstupní impedanci než 5 kilo.

Web

Re: SPV100P- temer hotovo

A nač víc, než 5k?
Co to je za trend srát operáky tam, kde netřeba?

Web

Re: SPV100P- temer hotovo

Mizerná spotřebka (myslím zdroje signálu) mívá radši vysokou zatěžovací impedanci. To je asi jedinej důvod pro.

Web

(upravil sinclair 8. 5. 2007 14:20)

Re: SPV100P- temer hotovo

Ondro, ale k mizerné spotřebce připojovat dual mono konec s reléovým přepínáním vstupů..? smile
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že i ty nejhorší DVD, staré CD přehrávače a dokonce i hodně staré tapedecky snesou zátěž linkového výstupu okolo 5k bez újmy na tom zmršeném signálu:-)
Jediným negativním vedlejším účinkem snad může být pokles hloubek při malých, či suchých výstupních elytech:-)
Pozitivním asi menší vliv vlastností propojovacího kabelu a menší citlivost na ten všudepřítomný elmg hnus okolo, ne?

Zabuffrovat a nabiasovat!! smile))

Web

Re: SPV100P- temer hotovo

To máš těžký Leoši...spousta věcí je dnes o " feelingu "... smile. Chybí objektivní měřítko posunu kvality - lidé mají tendenci popisovat " jednoprocentní " zlepšení, ležící na hranici rozpoznatelnosti, s velikou nadsázkou....

Re: SPV100P- temer hotovo

Ano, všiml jsem si toho. Viz pemza:-))))

Web

Re: SPV100P- temer hotovo

co říkáte na   http://web.telecom.cz/macura/dispre.html         má to smysl,na kolik by vysla stavba?

Re: SPV100P- temer hotovo

osazená deska tak 1500.- plus zdroj

Re: SPV100P- temer hotovo

Je to hrozný kreslítko... To radši nic smile

Re: SPV100P- temer hotovo

Stačilo málo a měl to o dost lepší... ale asi nechtěl, jinak si to nedovedu vysvětlit.

Web

Re: SPV100P- temer hotovo

Já jsem možná strašná konzerva, ale furt nevidím důvod, proč třeba zrovna tohle použít...
Co už kurvaštelung může být rovnějšího, než reléový vstup /se zemněním nezapnutých/, následující nízkoimpedanční řadič a hned konec? Hledáte nejčistší řešení, které nejméně ovlivní zpracovávaný signál, ne?

Web

Re: SPV100P- temer hotovo

sinclaire já s Tebou souhlasím. Je to čistý řešení. Z těch málo operáků, co jsem slyšel v zapojení sledovače, se mi žádnej zvukově moc nelíbil. S vyjímkou TPA6120, což zase není klasickej operák.


Když už sledovač, tak se mi osvědčilo zapojení se 3 tranzistorama (složenej CFP sledovač opřenej o zdroj proudu), který má na svym webu D.Self. Přestože potřebuje v signálový cestě 2 elyty, jeho vliv na zvuk je minimální. Pravděpodobně proto, že to je rychlej obvod, kterej má stejný vlastnosti na 20 Hz i 200 kHz.

Web

(upravil sinclair 11. 5. 2007 2:11)

Re: SPV100P- temer hotovo

Velmi podobné věci, ale s A=5-20 používá i NAD, má to do 6 tranzistorů, fetový vstup, festovní koncáky a běží to v Ačku. A mají to i v těch nejlepších strojích. Netvrdím, že zrovna tohle je košer, ale podle mě a mých slechů to napáchá nejmíň škod. A mají to tam stejně jen kvůli korekcím a výstupům pre-out.

Web

Re: SPV100P- temer hotovo

Včera mi přišel balíček od Aldaxů, přes víkend budou vánoce.
Leoši prosím Tě, je možné prodloužit start na cca 4-5s?