Re: SPV100P- temer hotovo

Mládenci, to nebude o slintání, ale o logice návrhu...to je to, čím se musí začít nejdřív, to se budu snažit vysvětlit...

Re: SPV100P- temer hotovo

Asi by mi taky neškodilo proniknout do tohohle.

Re: SPV100P- temer hotovo

no to su teda zvědavý, jaká věda se dá udělat z konstruování krabice

Re: SPV100P- temer hotovo

To bys ani nebyl Ty, Ty rypáku rypácký urýpaný.

Web

Re: SPV100P- temer hotovo

smile to chce klíd sinclaire sinclácký usinclaný

Re: SPV100P- temer hotovo

jen do toho, at to priste muzu dotahnout k dokonalosti smile

Re: SPV100P- temer hotovo

Ja si to tiež rád prečítam... smile

Web

Re: SPV100P- temer hotovo

Číst se bude, ale naše domácí úkoly, ach jo, to zase bude plná žákajda bas a možná i vyloučení.....  za blbost.....  lol

Web

Re: SPV100P- temer hotovo

Nechtěl jsem tu flamovat v topicu, kde se má kritizovat SPVčko, ale nedá mi to.. taky bych něco přečetl o konstrukci krabic =o).

Re: SPV100P- temer hotovo

Tož z mojí strany by byl taky zájem. smile

Web

Re: SPV100P- temer hotovo

Takže Mistře, až dopíšete trotlfest návod na 222, tak hurá do toho smile

Re: SPV100P- temer hotovo

hlásim sa tiež

Web

Re: SPV100P- temer hotovo

no to uz aby zacalo,nech neumrieme sprosty

Re: SPV100P- temer hotovo

zdar. je to asi dost omýlaná otázka, ale k věci: rozdíl mezi aldax SPM 100 a SPM 250, jde mi o to, jestli papírově lepší dynamické parametry SPM 250 jsou opravdu slyšet ( např. rychlost přeběhu 20 vs 35)

Re: SPV100P- temer hotovo

dost bude záležet z čeho to krmíš a na bednách

Re: SPV100P- temer hotovo

zdroj by byl cd přehrávač technics sl pg 370, a budoucí 2 nebo 3 pásmové bedny složené asi ze seasů (zatím bedny s TVM)

Re: SPV100P- temer hotovo

pokud budeš mít ty seasy a pak pořídíš lepší cdpřehrávač tak to SR35 uplatníš. Na ty TVM je to zbytečný

Re: SPV100P- temer hotovo

SR SR... Když máš dosáhnout většího výkonu se stejnou mezní frekvencí, tak musíš mít větší SR, ne?

Re: SPV100P- temer hotovo

to Frank: jestli sem to správně pochopil, tak oba zesilovače mají při dejme tomu 50W stejné SR?

(upravil opamp 7. 5. 2007 23:04)

Re: SPV100P- temer hotovo

Pro vyšší rozkmit výstupu zkrátka potřebuješ vyšší SR abys dostal stejnou výkonovou šířku pásma, resp. stejně (ne)zkreslený vejšky a tranzienty.

Ono taky záleží na tom, zda je SR symetrická nebo ne, což odlišuje různý topologie. A SR není vše, nutný je aby byl zesilovač zároveň stabilní. Měl jsem v rukou jeden Grundig, to byla sračka sraček. Papírové parametry hvězdné, ale jak se to dostalo do limitace, děly se věci ještě podivuhodnější než u Rákosníčka v jeho rybníčku.

Různý topologie a různý SR mají taky vliv na celkovej charakter a barvu zvuku. Tady už začíná alchymie...

Konkrétně k dotazu - já bych koupil SPM250, protože u SPM Ti nic nebrání živit to zpočátku slabším trafem s nižším napětím a časem "upgradovat".

Jinak, i na TVM rozlišíš sračku zes od slušnýho.

Web