Re: SPV100P- temer hotovo

luikas: Nevadí že ten toroid je blízko vstupů a výstupu, potenciometru?

Re: SPV100P- temer hotovo

Na kolik tě vyšla ta pixle? jako pěkná práce ale je to podle mě složitý ale když se ti to libí tak proč ne. smile

(upravil iMartin 29. 4. 2007 18:51)

Re: SPV100P- temer hotovo

Máš to moc pěkný, to musim vidět na vlastní oči. Vypadá to dost fortelně, mohl bys zkusit udělat nějaký zatěžovací zkoušky. big_smile
Jenom jednu věc nepochopim, ikdyž je to trochu mimo, ale jak proboha můžeš přišroubovat reprák vrutem se zapuštěnou hlavou? sad
Středobas vem čert, ten má silnej koš, ale plastovej výškáč, a ještě k tomu když má v přírubě díry pro válcovou hlavu .. hmm

Re: SPV100P- temer hotovo

mno počkajte až uvidíte to moje 20 kilogramové prevedenie z trojky ocele v červeno-čiernych farbách smile ale až po skúškovom, zatiaľ mi to hrá bez kastle... big_smile

Web

Re: SPV100P- temer hotovo

furious: trochu jsem se toho bal, ale je to naprosto vpohode, ani na frontech neni slyset brum ani sum

karlos: 6kg hliniku po 150Kč/kilo. vlastne o trochu vic, protoze se zaprve ne vsechny dily hned napoprve povedli, zadruhe jsem to pak treba vymyslel lip (puvodne mel bejt prostredek z 2mm L, ale tohle je stokrat lepsi), takze asi tisicovku. stovku cinche, reprosvorky jsem mel, pojistkovej drzak taky, sitovou snuru a zastrcku taky, potenciometr cca 150, vypinac asi 8Kč(predtim tam byl jinej, ale ten nevydrzel dotahovani a rozsypal se smile ), knoflik bude stat cca 50, sklicka 30, LEDky, konektory, kabely, zdroj pro LEDky, drzaky na LEDky cca 250,
sroubky a dalsi spoj.mat. cca 150 no a pak SPV a toroid cca 3200. takze celkove kolem 5000Kč

iMartin: vydrz po mature. jinak ty sroubky tam jsou spis jen ze to bez nich vypada blbe, nejsou nijak fest dotazeny, ten vejskac je spis prilepenej silikonem

Re: SPV100P- temer hotovo

Luikasi, ty průchody vodičů skrz stěny profilů by měly být něčím chráněný. Nemusí to zrovna být gumová průchodka, ale velice dobře vypadá ten nejlevnější, černý  plastový držák na osmičku a desítku ledku. Vyvrtáš mu předepsaný otvor /myslím 10 a 13 nebo tak nějak/ a zarazíš ho tam:-), on těma drápkama zacvakne do díry a už tam drží. Vypadá to jako orig průchod a 100°C to taky snese.
Ten zesík je zároveň zbraň? smile

Web

Re: SPV100P- temer hotovo

Ale na druhou stranu, kdo to kdy bude muset opravovat?
Kastle je pomalu neprůstřelná, chladiče víc než bohatě řešený, a zesilovač má integrovaný ochrany.

(upravil luikas 9. 7. 2007 14:01)

Re: SPV100P- temer hotovo

sinclair:mas sice pravdu, ale praktickyse nemaj jak prodrit a abych je tam dal, musel bych to cely rozebrat (coz doufam nebude nikdy potreba smile ), abych ty diry prevrtal, takze to musi stacit. provedenmi trochu armadni je, ale co na tom

(upravil luikas 9. 7. 2007 14:01)

Re: SPV100P- temer hotovo

ostatni- tak jsem to pripich na tape-out a je to docela rozdil, ten phono vystup je fakt divnej, ted je ten zvuk mnohem cistsi, prakticky zmizel sum, proste pohoda. akorat je ten tape-out vytazenej v pulce procesoru, takze nejdou korekce, hlasitost a podobny veci, takze budu muset vytahnout nejakej pre-out, na to jsem docela zvedavej, hrozne nerad bych reciever odpravil.

(upravil Karlos 1. 5. 2007 9:58)

Re: SPV100P- temer hotovo

Prosimtě je to pěkná párce, on asik nemá koho buzerovat tak buzeruje tady. Třeba by sme se z jeho výrobku pozrvaceli ...
neřikám že tam nejsouc chyby, ale ne nijak závažné.

Re: SPV100P- temer hotovo

> luikas: já bych se nad takovýma řečma, co má Vladimírek, nepozastavoval. Práce je to pěkná(jestli je to tvoje první tak je to super), vydrátování by mělo být lepší(takhle, jak to je, je to celkem prasárna wink ), ale pokud to nebrumí tak proč ne. Ty průchodky, o kterých píše Sinclair, bych tam určitě dal. O chlazení taky není nouze, ale pořád mi tam schází větrací otvory přímo k modulům, to by se dalo krásně udělat tak, že by jsi dopředu a do zádu, jak jsou ty mega díry http://img155.imageshack.us/my.php?image=net1mc4.jpg dal pěkný mřížky a bylo by po starostech. Prostě jde o to, aby ty moduly nebyly v uzavřený komoře.

> vladimírek: nevim proč hned luikase nazíváš blbečkem! Proč neukážeš něco z tvých výrobků?

Re: SPV100P- temer hotovo

luikas: Přesně tak, máš to pěkný wink Obvzlášť, jestli to je tvůj první zes.

Re: SPV100P- temer hotovo

No mě se také moc nelíbí, tak praci si s tím dal to je jasné, ale 6kg hliníku, a celkově je to taková obluda. To bych se raději na cele diy vysr. a koupil si tohle http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=20902 . A nebo ubrat hliníku a dát to do krabice z EZK třeba KK09-455.

Re: SPV100P- temer hotovo

Pěkný kus hliníku. Na větrací otvory bych se vykašlal, ono se to přes ten hliník taky chladí. Při týhle konstrukci by byl spíš větší problém prach, kterej by se z toho pak blbě dostával. Luikas to chce nosit na párty, kde o nečistoty všeho druhy není nouze, však to znáte smile.

Web

Re: SPV100P- temer hotovo

diky kluci, k tomu odvetravani- ony jsou ty moduly decentne nasviceny, takze bych tohle tema mrizkama zabil, i kdyz mozna dozadu by se dat mohly, uvidime, jak se bude zahrivat v beznym provozu, kdyztak to udelam.

(upravil bastl 1. 5. 2007 12:31)

Re: SPV100P- temer hotovo

lotrpotr
si ho kup a bez si to zvukove porovnat s luikasem. Budes brecet jako mala holka

Re: SPV100P- temer hotovo

Taky bych řek... Tahle komerce stojí za hovno. Aldaxa ve stereu jsem neslyšel, ale MUSÍ bejt lepší.

Re: SPV100P- temer hotovo

docela by me zajimalo, kolik by stal srovnatelnej zesilovac v krame. nejaky objektivni srovnani by bylo fajn.

(upravil lotrpotr 1. 5. 2007 13:46)

Re: SPV100P- temer hotovo

Já vím, je hodně blbé, když něco uděláš a pak ti někdo řekne, že to stojí za...Tohle je naštěstí pro luikase jen můj názor, z které ho si tu nikodo nic nedělá. Kvalita toho zesíku je jasná, je v tom aldax, to co ten signál ovlivní, než dojde do modulu aldaxu je luikasova věc. Ono v podstatě je to celé jen o mechanické konstrukci a to je také jedíné, co se tu dá hodnotit. prostě se mě to moc nelíbí. Hrát to bude určitě dobře. Jelikož, už jsem také vlastníkem SPV100 a nějeké to STKáčko už jsem slyšel, můžu s klidným svědomím říct, že to co ta Sony TA-FE370/B nebude mít do zvuku, to bude mít do dálkového ovládání,přepínatelných vstupů,korekcí,výstupu pro nahrávání a vcelku hezké krabice. Jen ještě dodám s tím zvukem to také nebude tak žhavé, jako že bych řekl aldax paráda a tohle humus, to asi nikdy.

Sony TA-FE370/B má v koncích STK4211, na přepínání vstupů LC7821, což sice není to samé jako by tam byla šestice relátek, myslím že bych to přežil. Snad jediná nevýhoda je, že to jede do 8ohmů. smile

Edit k #42, žádné objektivní srovnání neexistuje, protože nekoupíš zes s jedním potenciometrem a siťovým vypínačem, teda kromě některých PA zesilovačů. Ono ty komerční zesi jsou koncipovány tak, aby člověk měl trochu pohodlí a zesilovač měl trochu víc funcí než jen zesílit a zeslabit.

(upravil luikas 1. 5. 2007 13:50)

Re: SPV100P- temer hotovo

kdyz me se zase vubec nelibej ty lisovany krabice z 0,5mm plechu, to je vec nazoru. urcite to lze udelat lepe, o tom zadna. ale jit do kramu a koupit nejlepsi zesilovac zvladne kazdej.
ad. srovnani- bral bych vpotaz jen zvuk