Re: MJL21195 z prodejny RS

Sakra né tak teď snad upustím od koncepse =-O

Re: MJL21195 z prodejny RS

No já jen, proč si MJL a další věci od ONS nekoupíte v EZK. Zdenek nikdy neměl potřebu vyřizovat reklamace a stížnosti na zboží.
Ze sortimentu ONS toho bere podstatně víc a zřejmě od spolehlivého dodavatele, protože mně se tam nikdy nepodařilo koupit cokoliv od ONS pajcované. Ceny má vcelku normální a je ochoten při objednávce balicí jednotky přiobjednat od ONS i součástky, které sám standardně skladem nevede.
Asi před rokem a něco jsem u něj objednával 50+50ks MJ21195/21196 v TO3 a do 10 dnů jsem je měl doma. Vyšly tuším na 116Kč/ks při odběru toho 50ks polystyrenu od vodivosti, což mi za nejvýkonnější standardně prodávanou TO3 nepřijde tak moc.
Nevím, jak moc ochotní jsou v současnosti, ale myslím, že tyhle 4MHz MJL vedou standardně skladem. A fakt bych se u Zdenka pajců nebál.

Web

(upravil danhard 19. 4. 2015 8:15)

Re: MJL21195 z prodejny RS

Prozože je tohle vlákno o tom, co jsou zač tranzistory z prodejny RS ?
Normálně nakupuju u Mousera, nebo DigiKey, takže to můžu srovnat.

Re: MJL21195 z prodejny RS

No je fakt, že u Digikey jsem nikdy s ničím problém neměl. Ze začátku jsem se toho bál hlavně u "japonských" věcí, ale všecko chodilo jak mělo, takže kdo má možnost tam nakupovat, můžu doporučit. Mousera mám vyzkoušeného jen jednou s třemi druhy jfetů a taky v pohodě a rychle.

Web

(upravil Josef Sedlák 19. 4. 2015 11:04)

Re: MJL21195 z prodejny RS

Tak tak pane danhard, bláboly píšu, jen mě vlákno sakra hodně rozviklalo, a mistra si nechte, jsem se hold zabýval dlouho jinými záležitostmi, jen na stará kolena jsem si chtěl něco spíš pro zábavu postavit, nasbíral se mi v kumbálku zajímavý šrot, chci ale původní elektroniku zkrátka vyhodit. Nastává dilema co vlastně dovnitř nacpat. Sinclairův příspěvek je podnětný, řeší kde součástky v malém množství brát.  Pohrával jsem si s myšlenkou použít "klasické" koncové tranzistory. Proto mě vlákno zaujalo a sbírám "rozum", prostě koupil jsem blbě, mou motivací byl strach. Nechtěl jsem nikoho provokovat.

Re: MJL21195 z prodejny RS

Znovu opakuji, toto vlákno je o tranzistorech MJL21195 z prodejny RS, jestli k nim máte nějaké poznatky tak je sem dejte.

Nepatří sem informace o tom, jaký máte bordel v kumbále. Jestli se o tom chcete vykecávat, tak si na to založte vlastní vlákno.

(upravil Josef Sedlák 19. 4. 2015 15:53)

Re: MJL21195 z prodejny RS

....jakož i diskuse ke kursu dolaru patří na etorro nebo forex factory . A mimochodem dolar se v češtině píše s jedním L. Já s tou impertinencí nezačal nevyžívám se v tom. Ale když někdo má potřebu duševně onanovat budiž, neberu mu ji,  zkrátka a dobře je mi to u prdele.

(upravil Josef Sedlák 19. 4. 2015 15:56)

Re: MJL21195 z prodejny RS

Poznámku o držení se tématu beru, zasmáli jste se mi no dobrá. Vím že snad zase trošku odbočuji. Mě napadla jen myšlenka, jak je sakra možné, že číňan umí upéct a vyrobit čip, ale prostě nedá si práci vyrobit dokonalý plagiát pouzdra. Nezvládá to ? Jde vážně o tak zásadní problém v dnešní době ? Nebo se na kvalitu provedení tak kašle ? Nebo ten trend podporují dokonce sami výrobci ? Ve stylu šetřili jste a teď teda nebrečte ? Koukám zrovna na IXYS součástky made in china, podle ceny musí jít o plagiáty, ale popisy i provedení pouzdra vypadají sakra líp.  No když se nad problémem zamyslím, co kdybychom místo vzájemného napadání se vzali pár kousků tranzistorů, změřili Uceo, h21e, a pak přišroubovali na chladič, zkusili třeba nastavit kolektorové napětí na 100V, zvyšovali proud danou časovou posloupností a zkusili který dřív shoří ? Myslím testy by mohly mít mnohem vyšší hodnou než mlácení do pouzdra kladivem. A pak teprvá bych použil kladivo na odpálený čip, navíc třeba praskne pouzdro a budete mít usnadněnou práci.  Nezlobte se na mne, ano zasírám diskusi, ale můj názor je že stejně nepřistoupíte -li k problému seriózně, je to o celý o ničem tak jako tak. Ano, koupil jsem a ok je dobrý poznatek, ale ... Takto vytváříte spíše estrádu pro pobavení. Přeci jste inžemýři ne ?

Re: MJL21195 z prodejny RS

Už som to tu niekde písal že plagiát nemusí byt vždy automatický vo všetkých parametroch horší od originálu. No problem je práve v tom že nikto za nič neručí a iba boh vie ake to ma v skutočnosti parametre.
Ale povedzme si na rovinu.  Stará škola Tesla. Ako na tom boli súčastky za dávnych čias? Mám dodnes KD503 s Uce pod 55V , KFY 18, 34 atď čo ani zďaleka nemali prieraz a betu ako katalóg a takto by sa dalo pokračovať donekonečna. Dnes z jednej serie nieje treba párovať skoro nič lebo rozptyl je mizerne malý. Dakedy KD503 z jedej série z jedného kartóna a rozptyl od buka do buka. Tak si vyber zákazník smile

(upravil Josef Sedlák 19. 4. 2015 16:13)

Re: MJL21195 z prodejny RS

Jistě, byly i KD501 co šly vyměřit nad 130V co kus to originál, přesně  .... Mě také napadlo, proč zavedené firmy neprodávají součástky s garancí původu a parametrů. Nebo existují "dobré série" které se prodávají jako víno, které je také dražší z jistého ročníku ?

(upravil Josef Sedlák 19. 4. 2015 16:49)

Re: MJL21195 z prodejny RS

Nedalo mi to a pohledal jsem firmu co MJLka nabízí, jde o Electronic Components in Brixton, South West London, aktuální cena za kus GBP 8.93, však koukám mají nabídku i na ebayi. http://www.ebay.com/itm/like/MJL21195-T … RTM2010742

Přítulkyně od mého ex-kolegy v Londýně pracuje, a občas lítá domů, tak když je třeba něco honééém nejlépe včera opravit smile

(upravil djsteve 19. 4. 2015 17:04)

Re: MJL21195 z prodejny RS

Nechcem tu toto vlakno zasierať dohadmi ale hodím jednu domnienku ako to asi dakedy bolo. A je to tak aj dnes.
Vyrobil sa čip. Ak spĺňal parametre bol s neho trebars tranzistor KD503 ak Uce bolo nižšie bol z neho KD502 a ak to bol odflak tak KD501.
Ked sa však podcenila vystupná kontrola alebo sa nestíhalo púzdrilo sa hocičo. To vysvetluje ten rozptyl. Respektíve sa zapuzdrilo a až po zmeraní sa robila potlač typu. A verím tomu že nie vždy sa meralo lebo ak by sa meralo nemal by som na stole také zmätky a isto ani vy ostatný.
To isté platí aj v súčastnosti o pajcoch. Nakúpi sa čip zapúzdri sa a natlačí sa čo je marketingovo najpredajnejšie. Posparávnosti by pri nesplnení parametrov mal isť na púzdro iný názov a číslo. No komerčne menej úspešné tranzostory sa predávajú lacnejšie a hlavne menej. Tak tam drbnú trebars aj to  MJL21195 a potom je s toho prúser. Keby tam dali označenie tranzistora ktorý je lacnejší a má trocha horšie katalógové medzné parametre (tym pádom je lacnejší) nič by sa nestalo a nikto by nepátral či je to pajc lebo by to ten tranzistor s prehladom spĺňal parametre a v danej konštrukciia by roky  slúžil.
Takto sa pre chamtivosť a zisk mieša dobré zo zlým a asi to tak má byť lebo tý čo si to rýchlo uvedomili nakupujú s garanciu u originýlnych výrobcov a tý čo to nepochopili majú časom problém s vysokou poruchovosťou.

Re: MJL21195 z prodejny RS

Josef Sedlák napsal:

No když se nad problémem zamyslím, co kdybychom místo vzájemného napadání se vzali pár kousků tranzistorů, změřili Uceo, h21e, a pak přišroubovali na chladič, zkusili třeba nastavit kolektorové napětí na 100V, zvyšovali proud danou časovou posloupností a zkusili který dřív shoří ?

No a co ti brání ? místo toho vyblevání tady jsi mohl udělat něco užitečného smile

(upravil Josef Sedlák 19. 4. 2015 17:21)

Re: MJL21195 z prodejny RS

Jasně polepším se, přepadla mě jen taková blbá nálada no sad Chtěl jsem si popovídat a spletl server, ano jsme přece nakonec technici smile
Myslím filozofie Tesly byla jiná.  Soudruzi vyberte co nejlepší KD-čka, je to armádní zakázka, ale natiskněte na pouzdro KD502, přece oni nechtějí KD503 museli by k radaru měnit dokumentaci.

Re: MJL21195 z prodejny RS

V Tesle Rožnov třídící linka fyzicky byla, ale odstavená. Neplnil by se plán výroby a nebyly by prémie.

Re: MJL21195 z prodejny RS

Mám pocit že armáda mala na polovodičoch ešte špecialny znak dva prekrížené meče alebo také dačo. Pre armádu a do špeciálov šiel asi trocha iný druh zboží smile ale samozrejme záležalo na tom v akej oblasti určenia to bolo použité.

Re: MJL21195 z prodejny RS

Tak měřením MJL21195, 96 zatím nezjištěné žádné výrazné rozdíly proti origo.

Na srovnání mám akorát tu jednu MJL21196 z DigiKey, skladové zásoby došly.
Měřena statická beta při malém napětí, 1A, 10A, Uceo a kapacita Ccb při 10V.
Všechny tranzistory s malou taolerancí.
Odolnost poznám až destrukční zkouškou.
Takže nejvíc mi na nich vadí, že je hned vidět, že je to padělek a že nevím přesně od koho smile

Re: MJL21195 z prodejny RS

Odolnosť je najlepšie testovať na realnom zosilňovači alebo dákom module v realnych podmienkach a vytrapiť ho až za roh .Ak zdrží to na čo má byť určený tak by mohol byť do konštrukcie dobrý aj pajc smile Statickými meraniami dojdeš na to že si vlastne odfajčil kopu tranzistorov a k ničomu poriadnemu si sa nedostal. Origo alebo pajc bude to parametrami niekde pri sebe.

(upravil marda 22. 4. 2015 10:33)

Re: MJL21195 z prodejny RS

Bude tranzistory trápit při nízkém napětí a vysokém proudu, jako minule.
Jak prskne, tak ho rozdělá a uvidí toto smile místo robustního čipu MJL 5,5 x 5,5 mm jen malé křemíkové cosi -)

http://s12.postimg.cc/qmkauj23t/onsemi_fake.jpg

Re: MJL21195 z prodejny RS

Tak toto je kua extrém. To v KU611 je čip večší.
Miniaturizácia po čínsky smile