Re: Actidamp MK3 V2

Si snad děláš srandu s tím Nadem, Reebe...nebo vůbec netušíš, co sis vlastně postavil...Divíte se mi, že už nechci házet perly sviním ?

(upravil reeb 10. 11. 2015 21:15)

Re: Actidamp MK3 V2

Přirovnávám Actidamp Mk3 k preampům za řádově desítky tisíc.

A jako odstrašující případ ukazuju NAD, s cenou vyšší než za kolik se dá postavit Mk3..

Co přesně se vám nezdá?

Web

(upravil sinclair 15. 11. 2015 19:18)

Re: Actidamp MK3 V2

Tu musím plně souhlasit s reebem. Jakýkoli phono preamp od NADu, včetně starších, velmi propracovaných konstrukcí ze čtyřciferné řady NADu se nemůže Mk.III. ani přiblížit  - natož tak porovnávat. Už jen srovnání vstupních zesilovačů hodně napoví. NAD má všechno vypracováno pro širokotoleranční sériovku, tam neexistuje cokoli dostavovat individuálně, nedejbože vybírat či třídit materiál do skupin. U NADu prostě Björn předepíše 2SA970GR, osadí se přesně totéž, klidně i vyrobeno druhovýrobou a funguje to. Nějak. Nikoli optimálně.
PP2 i PP3 jsou obvodově opravdu nenáročné doplňky k průměrným belt-drivům a průměrným přenoskám, byť mají polohu MC. Taje vskutku prudce kompromisní - řekl bych až nouzová, neboť jsem oba přístrojky měl tu čest měřit ihned po příchodu vzorků k dovozci do ČR, tedy dávno před tím, než šly do prodeje. Taková PP2 je například velký sráč proti zapojení v C160 i C162, ale obojí jsou velikánské sráče jak parametry, tak hlavně zvukem oproti Mk.III. O zapojeních z C163 či C165 nemá smysl mluvit.
Též ještě vcelku slušně slyším vzhledem k věku, takže z měření PPček /které jsem bohužel bez kopie tenkrát odevzdal dovozci/ a poslechu jsem si udělal závěry slušné vypovídací hodnoty.

Web

Re: Actidamp MK3 V2

NAD PP2  je jeden dvojitý operák
https://c1.staticflickr.com/9/8013/7379 … 0629_b.jpg
http://s85.photobucket.com/user/SA_Zodi … 2.gif.html

podobně je na tom Creek

http://img.usaudiomart.com/uploads/larg … -phono.jpg

Web

Re: Actidamp MK3 V2

náhodou diskrétní phono preamp  ve vintage NAD 1300 nehrál na MM vůbec špatně, to co psali marketéři v letáku k tomuto preampu z Monitor Series nebyly jen reklamní kecy, něco pravdy na tom bylo, váhal jsem, jestli si ho mám nechat právě jen kvůli tomu phonu, když celkový zvuk preampu byl pro mne příšerně suchý a plochý...pak už ale pro něj nebylo místo a musel do světa, i když dodnes nevím, jestli jsem udělal správně

(upravil sinclair 16. 11. 2015 10:43)

Re: Actidamp MK3 V2

Jedničková řada Monitor Series sice byla celá vychválená až do nebes, ale skutek utek.
Ježíši, vždyť dávali na dvojkové konce třeba MJ2955/2N3055 s tehdejším Ft 500kHz..

Web

Re: Actidamp MK3 V2

Tam šlo spíš o tu phono sekci která u NAD 1300 ujde, celodiskret, jfety na vstupu..chce to ale porovnat, člověk je pak často v šoku.

Web

Re: Actidamp MK3 V2

no právě, třeba odstup to mělo bájo, vůbec to nešumělo, to volume ve zpětné vazbě operáku byla taky fičůra, posílený výstup na buzení linky etc...mechanické provedení solidní, velmi kvalitní páčkové přepínače - všechno super..."až" na ten příšerně sterilní zvuk, asi to s těma operákama přehnali, byla jich tam mr.. v celé cestě, ale jak říkám, proti phono preampu v něm ani slovo, ten byl diskrétní tuším se 7-mi (údajně vybíranými) FETy...teď mám phono Mk3 V2 v Reebově verzi a spokojenost  smile

Re: Actidamp MK3 V2

Ahojte,
chcem sa spytat ake operacne zosilnovace ste osadili na dosku Actidamp MK3 V2, ci ste pouzili tie co boli spominane v manuali (OPA134, LT1115, OP77, OPA177), alebo ste skusili aj ine a ako to hralo?

Re: Actidamp MK3 V2

Osazuji teď jednu desku pro známého. Dám sem foto, jak může AD3 vypadat v co nejčervenějším provedení smile
http://s23.postimg.cc/uc1pes7gn/DSC_2862.jpg

Web

Re: Actidamp MK3 V2

Luxus wink

Web

Re: Actidamp MK3 V2

jj Miloš z hradu by mel radost!

Re: Actidamp MK3 V2

tubamusic - perfektní provedení!
kudlibabka - pokud se ti červená nelíbí, tak si tam můžeš bílou barvou nastříkat "coca-cola" lol

Re: Actidamp MK3 V2

A nemá to s tou červenou barvou moc agresivní zvuk? lol

Web

Re: Actidamp MK3 V2

Sladky a navykovy zvuk jak Coca-cola wink

Web

Re: Actidamp MK3 V2

Oživeno, otestováno.Měření RIAA oba kanály:
http://s27.postimg.cc/oxyu6k0hr/RIAA_mereni.jpg

Web

Re: Actidamp MK3 V2

Phono preamp musí být plný elytů big_smile

https://www.youtube.com/watch?v=wIvwQZZd6Iw

Web

Re: Actidamp MK3 V2

Ten borec, nevím kdo to je, ale asi fetuje, jinak takový projev není snad ani možný.

Re: Actidamp MK3 V2

Je to více méně designový konstruktér. Ten počet elytů je asi také spíše o vzhledu. Ale i jiné jeho konstrukce jsou uvnitř hezky udělané, čisté a opět s více elyty. Je to prostě jeho styl. Stačí se podívat.
https://sutherlandengineering.com/

Re: Actidamp MK3 V2

Aha. Díky za odkaz. Finální produkt je tedy o dvou pixlích pro stereo. V tom videu mi vrtalo hlavou kde to bere napájení a myslel jsem že to bude v té díře uprostřed, ale všechno je jinak lol Neuvěřitelný, jaký vopičárny dokáže někdo vymyslet s jedním blbým operákem roll