Re: Omnitronic P-1000

Bůhví co z toho lezlo do tý Kappy za bordel. Asi jí z toho šla hlava kolem, auau, už nechci nechci lol

Re: Omnitronic P-1000

junglist máš pravdu jenom buhví big_smile

(upravil Lukáš33 22. 3. 2011 14:03)

Re: Omnitronic P-1000

babakus:Přísahám,že to je originál P1000,v té době za ní dal kamarád 10 000!Ted zrovna mi leží v kufru auta ještě jedna P1000 kupovaná asi před púl rokem i s papírama a má taky jen jeden toroid!Made in germany.

U týhle verze jsou ještě trandy zespod chladiče. jsou tam na každým chladiči tři nebo čtyři B649A /2SB649A/,D669A /2SD669A/ asi budiče.

Re: Omnitronic P-1000

Divný.... kurvy jsou to smile Jednou je to udělané tak, podruhé tak. Nicméně i ta neojebaná tisícovka nebyla vůbec žádná sláva. Sílu to sice mělo, ale zvuk nic moc.

(upravil sinclair 22. 3. 2011 15:13)

Re: Omnitronic P-1000

Ježiš proč tady pořád omíláte tyhle sračky? Já bych s tím nezvučil ani dětský den ani dechovku...Další osel tady mele, že to málem uštvalo Kappu 15LF-tak akorát hovno, ty zesy mají tak mizerné DF, že to prostě s tím reprákem jenom mlátilo a po čase by to mechanicky rozbilo systém toho repráku, příkonově nikdy. Kurva dyť to má hliníkový primáry jak Behringery a je to měkký jak sračka, měl někdo z dotyčných, co okolo toho pořád melou, v ruce pořádný zesilovač? Teď nemyslím QSC, ale třeba LabGruppen, Camco, Crestaudio nebo prostě něco slušnýho. Osobně si myslím, že většina se setkala tak akorát s QSA, RH Soundem, MADem a podobnými mrdkami.
To už Buntovy PA1000BM a PA2000BM, to jsou aspoň zesilovače, i když třeba ne tak sériově vyráběné. Cokoliv čínského od Omnitronicu, SoundBlasteru, DAP Audio, Skytecu a podobných hoven nesahá Buntově PA2000BM ani po kotníky...
Dají se z toho udělat dobré zesilovače, ale zbyde jenom kastle, tunely, větráky a plošné spoje se signálovými částmi konců, jinak trafa, elyty, tranzistory, některé odpory apod. musí do kýble, jinak to nikdy nebude spolehlivé.

Web

(upravil codex 23. 3. 2011 22:02)

Re: Omnitronic P-1000

Prosím tě poradíš mi jaké tranzistory tam dát místo těch 2SC4467 a kde ty náhrady seženu ?  na aldaxu jsem hledal ty co jsi psal pod tou mojí fotkou a nenašel, ani na gme  , moc dík

Re: Omnitronic P-1000

tady mi zas nikdo neporadí, ja bych tam chtěl ty tranzistory vyměnit....

Re: Omnitronic P-1000

kolko ich potrebujes ? mam doma zvysne 4 pary 2SC4467 a 2SA1694 od sankenu ak by si chcel

Re: Omnitronic P-1000

Zkus tam fláknout MJW1302/3281, s těmi už by to mělo držet... Ovšem jestli to bude stabilní, to těžko říct.

Web

Re: Omnitronic P-1000

Dej tam MJW1302/3281, s těmi už to neodkouříš - pokud ovšem nevyhučí něco jiného, což se u střepů tohoto druhu běžně stává.

Web

Re: Omnitronic P-1000

Dnes se mě dostal pod ruku tento zesilovac.Jsou v něm konce Toshiba C5198/A1941
Dávali se tyhle konce někdy do tohoto zesiku?
Zajímá mě,jestli je to original,nebo jestli to tam někdo nabastlil.
Ale na první pohled to vypadá nedotknuty.I pojistky jsou snad originál zality červenou barvou.Připomínám,že se jedna o původní starou verzi se dvěma toroidy.

Re: Omnitronic P-1000

To bude původní osazení, dávali tam ledasco. A1941 na 140V, A1942 je na 160V, A1943 je na 230V ...

Re: Omnitronic P-1000

Asi před rokem jsem P-1000 koupil že z ní použiji bednu a možná trafo a chladiče. Jeden kanál je prý funkční a druhý po neúspěšné opravě zas odpálený.
Je to ten z Codexova obrázku #22.

Jen pro zajímavost jsem se zkusil podívat jestli by to šlo "opravit", ale moc mi vnitřek nesouhlasil se staženým schématem. Tak jsem si vykreslil schéma konce, můžete se podívat: http://imageshack.com/scaled/800x600/203/9nzw.png 
Protože jsem cvičně stáhl primitivní fidocadj, jsou použity občas nestandardní symboly. Místo GND je pouze symbol zemnění na šasí. Tranzistory bez kolečka jsou jen na DPS, tranzistory s kolečkem jsou umístěné na chladiči.
Zdroj dává naprázdno +/-84V.
Jsou osazeny jen 3 kocové páry 2SC4467/2SA1694, ale je tam místo na 5 párů.

Pár konstrukčních chyb co jsou vidět na první pohled:
1 - Buscherot je uzemněn přes předzesilovač, natáhnout extra spoj k přívodu GND by asi zabralo moc práce.
2 - Koncovým tranzistorům chybí Base stopery.
3 - Chybí odpor spojující emitory T108 s T109 .... alespoň většina slušnějších zesilovačů jej má.
4. - Odpory T107, T108, T109 umístěné zespodu chladiče jsou namontovány popisem k chladiči, tedy izolovanou ploškou k šroubku. Někdo špatně navrhl DPS. Z předchozího textu jsem vyčetl že se jedná o 2SB649A a 2SD669A.
5. - na DPS je místo na diody oddělují proudová zrcadla od konců, ale jsou propojeny dráty. Netuším jakou by měli mít funkci.
6. - na DPS je místo ještě na tranzistor zkratující kolektory tranzistorů vstupního zrcadla,že by to měl být nějaký limiter?

Tak třeba se to bude někomu hodit. Nebo bude mít někdo vhodné připomínky ke "kvalitě" takto očesané konstrukce.