Re: Transiwatt

Nemá to smysl, nechte Hordeka Hordekem, nemá co nabídnout. Jen si užívá svojí rádoby důležitost, která pomine ve chvíli, kdy ho začnete ignorovat.

Re: Transiwatt

Zatiaľ, čo mnohí len pindali a ruvali sa ako psy, ja som si zhlobil pre radosť, nie na muziku, TWčko v úprave pre dva páry koncákov a s relátkom na výstupe, čo to šlusuje na zem, aby to nepráskalo do repro. Ešte na to nahodím chladič a bude sa testovať...

Foto o chvíľu...

Re: Transiwatt

Tak to jsem zvědav poskytneš schéma ???

Re: Transiwatt

Clarion, to tam dáváš emitorové odpory u konců ?

Re: Transiwatt

Tím, že sem dá schema měl začít, ať se nemusíme doptávat. Třeba by si tím ulehčil práci. To šlusnutí na zem, může třeba taky slušně šlusnout jinak nešlusnutelný komponenty

Re: Transiwatt

...zkuste desetkrat zopakovat nešlusnutelný...

(upravil Hordek 28. 6. 2014 15:03)

Re: Transiwatt

.

(upravil danhard 27. 6. 2014 16:46)

Re: Transiwatt

Jen si to Hordek nechej, nikdo tu o nějaké kupčení nestojí, myslím že ani o Tvé příspěvky zde.

Re: Transiwatt

Třeba má Hodek v rukávu nějaké jedoduché zapojení ala TW ...

Re: Transiwatt

obávám se že TW už o moc víc zjednodušit nepůjde - nejmíň tři tranzistory tam zůstat museji a těch diskrétních součástek tam i tak je jen pár ... jinak předevčírem mi konečně dorazily KC809, takže můj TW44 je opět v provozu ... offset na emitorech konců jsem naměřil 35 a 42 mV. Danhardovu úpravu - tj. do báze KC809 místo rezistoru 1k na zem dát paralelně odpor 47k a 100n kondík - jsem ještě nerealizoval, uvidíme co to s tím udělá.

Re: Transiwatt

Já se taky obavám .... Ale třeba nás někdo překvapí ...

(upravil Hazys 27. 6. 2014 21:40)

Re: Transiwatt

rvx73: Tady máš jeden takový pěkný třítranzistorový trasi(mili)watt:

http://i60.tinypic.com/6z93zm.jpg

Re: Transiwatt

Hazys smile dokonce z toho v simulátoru leze i nepříliš zkreslenej sinus

Re: Transiwatt

Nepříliš je kolik %?

(upravil rvx73 27. 6. 2014 22:28)

Re: Transiwatt

v simetrixu změřeno 3,5% na zátěži 1 kohm (při sinus signálu 1 kHz 100 mV pk-pk)

Re: Transiwatt

Proč simulujete ptákoviny, nasimulujte si tu TW40, nebo Z1 s různejma úpravama (vyhodit odpor R313, dát diodu mezi báze konců, upravit vstup, můžete si zkusit třeba přehodit odpory 180/220R, to má taky vliv smile

Re: Transiwatt

rvx73: To je hnus. Čekal jsem to lepší.

Re: Transiwatt

To jsou ty simulátory tak věrohodné a ty reálné polovodiče tak uniformních vlastností, že se těm simulacím dá věřit?

Re: Transiwatt

Na posouzení změn v chování zapojení a na vliv vlastností polovodičů to stačí velmi dobře.
Co se týče vlastností při limitním chování (saturace, inverzní režim, přepětí atd.) tak je to slabší, protože to nebývá v modelech dobře ošetřeno, nebo jsou tam implicitní hodnoty.
Modely bývají právě ze středu katalogových údajů, ale není přeci problém změnit hodnoty podle konkrétního reálného tranzistoru, ne ? smile
Samozřejmě tam nejsou vidět tolerance, když použiji dvakrát stejný typ, se stejným modelem, tak jsou to dva identické prvky, v reálu je tam vždy nějaká difference.

Re: Transiwatt

Díky Microlanovy pokračuji ve stavbě .  Nebo lepe řečeno mám plošný spoj a chladič .

Viz. : http://skay3.rajce.idnes.cz/Zesilovac_T … L_Spoj.jpg

Až to osadím a oživím poreferuji .