(upravil Hazys 21. 6. 2014 12:42)

Re: Transiwatt

Tož chceš říct, že ten opravený manuál k auře ti nestojí za řeč? No budiž, taky názor. Nebo jak jsem to měl chápat?

Re: Transiwatt

Hazisy, škoda že ty obrázky jsou tak malé že z nich nejde nic přečíst.

Re: Transiwatt

Hazys: nebuď vztahovačnej - můj výrok byl míněn čistě akademicky, neadresně wink

Re: Transiwatt

Před dvaceti roky jsem použil BD 711/712 ( 2 páry ) v zesilovači do komba pro kytaru ( baskytaru ). Zesilovač měl výkon 100 W do čtyř a 70 W do osmi. Je to už dvacet let, jsou dodnes používané ( a velice oblíbené ) a já dosud nemusel opravovat ani jediný z nich ( bylo jich vyrobeno 40 ks). Po těchto zkušenostech jsem použil ve 222 BD 911/912 ( po 4 ks na kanál ). Těch zesilovačů bylo vyrobeno cca 500 ks ( kanálů ) a za ty roky jsem nemusel měnit ANI JEDINÝ KUS TOHOTO TRANSISTORU , takže to z něj činí nejspolehlivější typ z mý produkce...závěr si udělejte sami...

Re: Transiwatt

koukám že BD71x i 91x nestojeji v GESu ani dvacku ... to jde smile

Re: Transiwatt

Holt fyzika funguje, škoda že je to navržený pro TO220, 249/250 tam nezapájím. 4,5 mm do TO220 by asi nikdo nezapoudřil. Nechci z toho tahat nějaký výkony, jen nějakých 40W/8. Nechal jsem se unést tou deklarovanou betou, tak uvidím. Zkusím jich nakoupit víc, od různých dodavatelů a třeba 2 kusy NPN s lepší betou najdu. No každopádně, za 14 dní budou desky pro verzi s úpravami dle danharda.

Re: Transiwatt

microlan napsal:

4,5 mm do TO220 by asi nikdo nezapoudřil

že ne? lol A co je toto? (4x3,5)... V 20N60 máš třeba čim 4,8x3,5... V MJE13009 (ONs) máš taky čip asi 4x3,5...

Neber to prosím jako rytí, ale ty BD9xx jsi objevil až dnes? (čistě zvědavá otázka, protože nechápu, jak se taková součástka dá přehlídnout, když je to nacpaný skoro všude). smile

http://i60.tinypic.com/2dhb1xf.jpg

(upravil microlan 21. 6. 2014 15:55)

Re: Transiwatt

MJE13009 je spínací, na vysoký napětí, takže tam asi velká beta nebude, o kterou mě jde

Re: Transiwatt

a které tranzistory jsou na vysokou betu ?

Re: Transiwatt

Tam opravdu vysoká beta není, tak 10-20, když na to přijde. Ale o to tu nešlo. Jen ti řikám, že velkej čip se do TO220 dostat zjevně dá.

Re: Transiwatt

Vysokou betu mají moderní transistory jako jako MJL3281. Beta je velmi vysoká ( kolem stovky, měřil jsem osobně vícero kusů ) a je prakticky konstantní od 10 mA až do 10 A. Tahle linearita je obzvláště šokující pro nás, odchovance Tesly, kde co kus, to zcela něco jinýho... smile

Re: Transiwatt

A čotak dať tam BDW83c BDW84C.

Re: Transiwatt

NEchtěl náhodou TO220 a né 218?

Re: Transiwatt

Sorry.To mi uniklo smile Ja ak si mam do konštrukcie vybrať pozdro vždy volím večšie. TO220 je predsa len mala chladiaca plocha.

(upravil Hazys 21. 6. 2014 18:08)

Re: Transiwatt

Tak tedy aura reinkarnována. http://i62.tinypic.com/30vndyf.png Snad je tam všecko. smile

A běda vám, jestli zas budou nějaký šulíni!! smile http://leteckaposta.cz/382683050

Netuším, jestli je novějšího data TWčko nebo AURA, ale v TWčku40 je navíc odpor 22ohm mezi budičem a výstupem (zřejmě pro snížení přechoďáku?) Proč to neni v auře?

//Též sem si vzpomněl, kde sem jednu auru viděl namontovanou... http://i57.tinypic.com/2n8wzs5.jpg

(upravil danhard 21. 6. 2014 18:29)

Re: Transiwatt

Hazys napsal:

Netuším, jestli je novějšího data TWčko nebo AURA, ale v TWčku40 je navíc odpor 22ohm mezi budičem a výstupem (zřejmě pro snížení přechoďáku?) Proč to neni v auře?

Neboť je to nesmysl, včetně popisu funkce koncového stupně u AU/RA Z1.
Jediná pravda je, že budič je v A třídě a že je tam silná zpětná vazba.
Jinak jsou to nepravdivé bláboly.

Re: Transiwatt

Pokud si dobře pamatuju, tak starší je Transiwat, AuRa jsou novější již po převratu.

Re: Transiwatt

hm.. asi fakt, nevšiml sem si, že sem opsal 1992 smile

danhard: Neřeším ani tak obsahovou stránku dokumentu, ten je jaký je; Zajímalo by spíš co (pokud teda něco) racionálního vedlo Jandu ten odpor do aury nedat.

Re: Transiwatt

pana Jandu však lze pochválit, že se na rozdíl od jiných, kteří dílo ukončí návrhem plošňáku (a někdy ani to ne), věnoval i mechanické stránce věci - což já jako strojař oceňuju smile

Re: Transiwatt

Jo no vidíš, ty plošáky sem do toho PDF nedal, pač sou tak zhnusené, že se mi je nechtělo reinkarnovat (nestojí to za tu námahu). Ty si najděte někde na předminulé stránce v tom danhárdovic PDF.