Re: Transiwatt

Zkus to rozvést jako pro šulína.

Re: Transiwatt

danhard napsal:

V chování zesílení ve smyčce zpětné vazby.

je to pravda - teď jsem to naládoval do SIMetrixu a ten RC člen se tam fakt projeví

Re: Transiwatt

To je zase debata jak při výslechu.
Můžeš napsat, jak se projeví ?

(upravil rvx73 20. 6. 2014 6:07)

Re: Transiwatt

"mašina pakazála" že na vyšších kmitočtech, cca od 40 kHz nahoru, začne klesat zesílení.

Re: Transiwatt

A co se stane, když zareaguje poroudová ochrana z invertujícího konce, případně z jiného důvodu přestane mít přenos -1?  Jak se to bude líbit tranzistorům diferáku. - 20V na bázích. A jen uvažuju, jestli by to vůbec přežilo přechodový děj při zapnutí.

(upravil Hazys 20. 6. 2014 10:37)

Re: Transiwatt

Takže místo vstupního děliče je to najednou ochrana proti zničení vstupů?  Ta se dělá trochu jinak... (pro inspiraci se podívej na vnitřní zapojení třeba NE5534)

Re: Transiwatt

Ale vůbec ne, jenom microlan konstatoval, že s tím děličem tam takové napětí, které by ohrozilo vstupní strukturu není.
To ale takovej vypatlanej šulín, co nepochopí, že se zásadně změní chování smyčky zpětné vazby asi nedovede pochopit.
Proč se tu na něco ptáš, když všechno víš a líp ?

(upravil Hazys 20. 6. 2014 10:54)

Re: Transiwatt

Jo, změní se to, že se zvětší šum a klesne šířka pásma někde nad akustickým pásmem. Pořád mi ale uniká, k čemu to tam pak je, a ty to vysvětlit zřejmě neumíš, takže to beru tak, že mám opět pravdu. Pokud řeknu, že se něco změní, tak musím říct CO a JAK, protože že se jenom něco změní, jak mám vědět, co z těch 50ti věcí si zrovna myslíš?

Re: Transiwatt

danhard napsal:

Proč se tu na něco ptáš, když všechno víš a líp ?

Finta aby z tebe vymámil odpověď smile

Web

Re: Transiwatt

Panebože to je jak domluva s debilem.
Přeci je něco jiného přenos do děliče 47k a 47k a ješte zatížený vstupní kapacitou 10pF, nebo do děliče 47k a cca 1k5, zatížený stejnou vst. kapacitou.
A to se přidá k zesílení zesilovače a zapojí do zpětné vazby a protože bez toho odporu na zem bude ta zv cca 10x silnější a bude točit o další integrační konstantu, tak se to rozkmitá.
Proč bych to vysvětloval lépe takovýmu namyšlenýmu pablbovi, kterej si neodvodí ani co se změní, když ho přímo nasměruju na tu konkrétní vlastnost ?

Re: Transiwatt

Nuž, Hinsi sa nezaprie...

Re: Transiwatt

To jsem snad neřek, že to najednou dělič není, ne?

Re: Transiwatt

danhard napsal:

Panebože to je jak domluva s debilem.
Přeci je něco jiného přenos do děliče 47k a 47k a ješte zatížený vstupní kapacitou 10pF, nebo do děliče 47k a cca 1k5, zatížený stejnou vst. kapacitou.
A to se přidá k zesílení zesilovače a zapojí do zpětné vazby a protože bez toho odporu na zem bude ta zv cca 10x silnější a bude točit o další integrační konstantu, tak se to rozkmitá.
Proč bych to vysvětloval lépe takovýmu namyšlenýmu pablbovi, kterej si neodvodí ani co se změní, když ho přímo nasměruju na tu konkrétní vlastnost ?

Vida že to šlo. Jen by to mohlo jít příště bez těch šulínů, debilů a pablbů. Ale já sem zvyklej a je mi to úplně buřt, jak mi nadáváš.

Avšak stále si myslím, že to lze udělat stabilní i bez toho RC. Milerád si to taky na něčem ověřím. wink

microlan: Je jedno cos řekl nebo ne, byls vedle asi tak jako já. smile

Nuž, Hinsi sa nezaprie... - to víš, že nezapře, hlavně se podívej pořádně, kdo tu používá šulíny a debily, určitě jsem to byl já, že?

Re: Transiwatt

Hazys napsal:

Koukám, že tady bude debata ještě zajímavá. Vsadím se, že danhard zas vyletí jak čertík z krabičky. Já se už od toho radši distancuju pryč. smile

Jen jsem splnil Tvé přání Hazys smile ale na Tebe s plněním slibů, že by jsi se vypakoval někam do pryč spoleh není.

Re: Transiwatt

Kdybych se vypakoval pryč, neměl bys tu komu nadávat. To bych ti přece neudělal. S tebou je vždycky sranda smile

Re: Transiwatt

To je pravda, kde bych takovýho druhýho debila hledal ?

Re: Transiwatt

Byl jsem vedle jako Ty? Aha, takže ty bys ten RC člen klidně vyhodil, zatím co já jsem se Ti snažil vysvětlit, že je tam důležitý. Kdyby jsi si do té malůvky toho operáku dokázal představit zkrat, místo toho RC členu, tak by Ti to možná došlo dřív, že jsi mimo

Re: Transiwatt

Microlane, ty ses tu oháněl děličem, protože to leze z výstupu druhýho zesilovače! Ale asi sem tě blbě pochopil...

Zkrat proč? Do psích pochev, ten RC člen má pro ω→∞ impedanci 1k5, jaký zkrat  zase? Proč bych nějakou nenulovou impedanci, větší jak 1k5 měl nahrazovat zkratem?

(upravil danhard 20. 6. 2014 13:07)

Re: Transiwatt

Nechce te se radši věnovat rozboru Písma ?
Mám tu nějakou mizernou kopii AU/RA Z1 z internetu, je to místy prča.
(C) 1992 AU/RA ... Přetisk povolen s udáním původu. - což tímto činím.

Re: Transiwatt

Klidně pošli, podíváme se.