Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » meranie ASUS xonar essence ST, ESI juli@

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 33 z 33]

(upravil check 20. 11. 2013 0:01)

Re: meranie ASUS xonar essence ST, ESI juli@

Záznamy se typicky dělají v min. 24bitové hloubce, aby se nemusela tolik ladit dynamika záznamu. Těžko se muzikantům vysvětluje, že když zaberou více, už to půjde do limitace a když málo, tak to bude zašuměný. Veškerý processing a nastavování úrovní jednotlivých nástrojů, efekty a pod se dělá stále ve 24bitech. Až když to jde ven, tak se to rekvantizuje na 16bit a přidává se dithering už přímo na CD. Pokud tedy to tedy zvukový mistr nezapoměl správně zaškrnout smile.
V Artě tuto možnost mají spíše jako vědecko technickou fičůru, aby se nezapomělo, že to existuje (používá se to vždycky). Přecijenom je to program vyvinutý na akademické půdě.

Web

(upravil mechanik 20. 11. 2013 0:21)

Re: meranie ASUS xonar essence ST, ESI juli@

check napsal:

Záznamy se typicky dělají v min. 24bitové hloubce, aby se nemusela tolik ladit dynamika záznamu. Těžko se muzikantům vysvětluje, že když zaberou více, už to půjde do limitace a když málo, tak to bude zašuměný.

O niečom podobnom som sa tu nedávno hádal a bol som za blbca. Že rozsah bežnej CD kvality (44,1kHz,16bit) musí stačiť aj na symfonický orchester... a ževraj je to dobré aj z vinylu big_smile No po dalších úvahách si tiež myslím že 96db by malo na zaznamenanie najtichšieho a najhlasnejšieho zvuku stačiť, myslím že som to príliš hrotil a na začiatku sa nad tým málo zamyslel... aspon som sebakritcký big_smile

(upravil mechanik 21. 11. 2013 14:06)

Re: meranie ASUS xonar essence ST, ESI juli@

tak je to vyriešené, bolo to fakt tymi LM6172, zvukovka na ne proste neni dosť dobrá, zdá sa že si s ich použitím budem musieť ešte počkať smile záhadou je pre čo som si to nevšimol pri meranich ktoré som robil skôr... asi to bude tým že som mal zle nastavený dither

Re: meranie ASUS xonar essence ST, ESI juli@

Asi někde oscilovaly že. Ještě by bylo dobrý, aby ty nastavení grafů byly pro obě karty stejné a dalo se mezi tím překlikávat. Možná by bylo také dobré udělat 100 průměrů, nebo zkusit swept sine.

Web

(upravil mechanik 22. 11. 2013 20:11)

Re: meranie ASUS xonar essence ST, ESI juli@

No fakt, asus je meraná až do 40kHz to som nejako prehliadol.

Ked bude čas ešte budem experimentovať. Skúsim osadenie komplet JRC2114D. Potom skúsim dať LM6172 aspon do I/V aj ked myslím že ani tam nebudú fungovať, za pokus to stojí. Tiež porozmýšlam nad iným výberom OZ. Zaujímavé by bolo tiež vyskúšať blokovanie napájania napríklad pri tých LM6172 tesne na vývodoch a použiť napríklad SMD.

No teraz vylepšujem spektrum predzosilovača s diamond bufferom na výstupe. Po pár hodinách hrania sa s obvodom to meria o dosť lepšie... No mám problem asi s VF rušením a skúsil som hádam už všetko... Ked budem navrhovať nové plošné spoje tak si dám vyrobiť aj iné verziu bufferov a skúsim ich vo všetkých smeroch porovnať, uši, osciloskop, spektrum smile Cez víkend by som tiež rád vyskúšal aj zosilovač na základe meraní by som prípadne dal vyrobiť nové lepšie dosky...

Takže mám čo robiť big_smile

Re: meranie ASUS xonar essence ST, ESI juli@

Do I/V AD8066 a do výstupního filtru něco klidně podle vkusu, ale doporučoval bych větší šířku pásma...nic lepšího do té zvukovky nedostaneš.

(upravil mechanik 22. 11. 2013 20:43)

Re: meranie ASUS xonar essence ST, ESI juli@

Dohnalik, to vyzerá super. Netušil som že sa taký (relativne) rýchli obvod s fet vstupom vôbec robí... a ešte bude mať výhodu vo vysokom vstupnom odpore oproti bipolarnemu LM6172. Len sa k tomu asi tak skoro nedostanem. Mám tu mnoho iných vecí ktoré môžem riešiť.

Re: meranie ASUS xonar essence ST, ESI juli@

"Učesal" som všetky káble no k zaujímavým výsledok som nedošiel. Bohužial dve zvukovky v PC sú neštastné riešenie. Meranie ktoré som sem dával boli pri umiestnení ASUS uplne dole a ESI nad nou. Skúsil som ich prehodiť kedy ASUS bola krytom tesne nad juliou ktorú pekne celú prekryvala, no výsledky boli uplne najhoršie... Uvažujem že sem dám merania ku všetkým kombináciám

Re: meranie ASUS xonar essence ST, ESI juli@

Omlouvám se pokud to někdo již navrhoval, mám poslední dobou opravdu málo času tu všechno číst natož psát, ale zajímavé výsledky pokud se měří v loopbacku, je nemít na vstupu zapojenou zem. Takže na výstupu jsou zapojené živé vodiče i zem, ale na vstupu stínění/zem zapojená není, jen živý vodič. Alespoň na Xonar Essence ST kterou mám to odstranilo velké množství rušení, země jsou spojené na kartě a tohle se zdá vytvářelo smyčku. wink

(upravil mechanik 26. 11. 2013 20:03)

Re: meranie ASUS xonar essence ST, ESI juli@

dakujem vyskúšam smile ale pri asus 50hz a násobky nemám a pochybujem že to pomôže odstrániť to rušenie o dosť vyššie, ja mám k tomu tiež len asi 10cm káblik aj to asi už s konektormi big_smile

Tak meranie doplnené, dalo to celkom zabrať big_smile takže ked budem počúvať cez ASUS juliu nechám asi odpojenú, to už by som rovno mohol mať dva PC, celkom to zvažujem aj kvôli LspLAB a meraniam vonku...

EDIT: už som zistil ako nastaviť zobrazovanie THD a THD+N takže pri dalších meranich... neviete čím zapnem jednotlivé harmonické?

Re: meranie ASUS xonar essence ST, ESI juli@

Dohnalik napsal:

Do I/V AD8066 a do výstupního filtru něco klidně podle vkusu, ale doporučoval bych větší šířku pásma...nic lepšího do té zvukovky nedostaneš.

Mě by spíš zajímaly výsledky s 8022  smile  Mám je tady nachystaný do DACu big_smile

Re: meranie ASUS xonar essence ST, ESI juli@

mechanik: Úrovne jednotlivých harmonických predsa vidíš v spektre... Percentuálne jedine v STEPS pri grafe THD(f).

(upravil mechanik 26. 11. 2013 21:32)

Re: meranie ASUS xonar essence ST, ESI juli@

cestmir, to je jasné ale bolo by to pri prezeraní presnejšie a rýchlejšie... a niekde som to tak videl...

Příspěvky [21 až 33 z 33]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zdroje signálu » meranie ASUS xonar essence ST, ESI juli@

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£