Re: Jak nastavit vstupní citlivost?

sinclair já neříkám že to je nemožné, a divím se proto že jsem zatím viděl max výstup 2,3V a netušil jsem že jsou u zvukovek běžných integrovaných až takové rozdíly.  To je tím že nic nevím smile

Re: Jak nastavit vstupní citlivost?

Ano smile

Web

Re: Jak nastavit vstupní citlivost?

Mně se při pájení osvědčilo přidávat tavidlo MTL468, naředěné izopropylalkoholem ( prodává i GES), pro těžko pájitelné povrchy MTV125, ale to je nutné bezpodmínečně opláchnout vodou. Postup je takový, že se konektor pocínuje MTV125, opláchne a pak se kabel zapájí 468. Ta pájka o které píše Kazzatel je plněná MTV125.

Re: Jak nastavit vstupní citlivost?

V blahé paměti mám ještě zvukárny s ptenciometrem a koncovým stupínkem. smile

(upravil check 14. 8. 2007 9:53)

Re: Jak nastavit vstupní citlivost?

Nová zvukárna má 1,7V výstup 1khz max, nastavil sem zes přímo na to. Podle jednoho "měřáku" na 20V a podle druhého na 19,7V smile.
Upřímně mi těch 4,7V taky přišlo divných, ale nevím, co jiného bych mohl na cinchi naměřit.
Dneska si zkusim ještě pohrát s fastonama, zahřejval sem to zahřejval, až se mi tavila izolace.

Web

(upravil sinclair 14. 8. 2007 15:54)

Re: Jak nastavit vstupní citlivost?

Tak je proboha zahoď a kup v automoto-potřebách či elektru ty mosazný, ty se letujou líp. Mám zprávy i od jiných zákazníků, že jim to šlo blbě letovat. Přičítám to stárnutí a oxidaci povrchu, ty fastony ze stejné várky, které mám doma já jdou pájet dobře, koneckonců je pořád používám. Mám je ale zavřené v pytlíčku se zipem, že k nim nemůže vlhkost.
Dodám, že tyhle fastony už Aldax ke stavebnicím nedodává, dodává právě ty čistě mosazné.

Web

Re: Jak nastavit vstupní citlivost?

Na ty mosazné je třeba dávat extra pozor, naposled jsem kupoval v GESu a byly OK ale někde se občas vyskytují vylisované z tenkého plíšku a jsou vylisované bez těch dvou drážek mezi kterými je taková vypouklina, která má zapadnout do dírky v samcovi a držet tak faston na svém místě. Prostě je to ojeb neskutečný, nedrží pořádně již po prvním nasazení a co teprv když se člověk odváží s nima árkrát manipulovat. Spolubydlícímu z intru jsem dával kdysi dohromady zes a tyhle svině jsem musel všechny ucvakat a dát tam pořádné.

Re: Jak nastavit vstupní citlivost?

V devadesátých letech jsem  dělal skoro čtyři roky audity kabelových svazků, tzn měření na testerech, tahové a trhací zkoušky pevnosti, včetně výbrusů crimpových spojů a jejich následné kontroly pod mikroskopem – kontrola správnosti struktury prolisu jednotlivých vláken kabelu v crimpovém spoji.
Mosazné nebo bronzové (tehdy výrobce PAL Kbely) jsme nesměli používat, kromě jednoho typu kolíku a dutinky. Výhradně jsme při výrobě používali Fastony firmy AMP. Tyto jdou pájet znamenitě, cín se na jejich povrchu rozlije a přilne jedna báseň.=)
Něco málo mě jich z oné doby ještě zůstalo:
http://img241.imageshack.us/img241/7315/f1zg4.jpg
http://img72.imageshack.us/img72/9806/f2tt3.jpg
http://img260.imageshack.us/img260/5305/f3go1.jpg

Re: Jak nastavit vstupní citlivost?

Nasyslené na sto roků dopředu smile
Ale cudně přiznávám, že to dělám taky smile

Web

Re: Jak nastavit vstupní citlivost?

Doživotní zásoby big_smile

Re: Jak nastavit vstupní citlivost?

Já su jak Tarahún, šak šecko sa ně može něgdy hodit.=D

Re: Jak nastavit vstupní citlivost?

To je ještě hovno, po povodni jsme odklízeli i kolejnice a pražce a všechno možné  co dědek za svůj život nasbíral.

Re: Jak nastavit vstupní citlivost?

pražce sú fajn, 80 ročné vyradené, dajú sa kúpiž za 50 korún a po narezaní je z toho vynikajúci plot. správne namorené drevo aj po takej dobe je v strede po reze cirkulárkou ,,zdravé"

Web