Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 5)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » " High-end "

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 84]

Re: " High-end "

A už si to prohnal až do clipu?

ad DJ_Rix: no asi tak... ale budeme-li se bavit o adekvátních bednách s 15" naspodu, tak 2x400 ti rozebere obývák.

Re: " High-end "

Nadosled jsem slyšel tohle http://www.spaudio.cz/produkty/zesilovac/a400/ a dobrý..Ta rezerva výkonu je znát i na doma, kde se hraje relativně potichu..Taky ty top věci jsou jen výkonný.

Web

(upravil Zorg 9. 5. 2013 12:44)

Re: " High-end "

Jan16: ono ne každej poslouchá hudbu co jede na -6dB v průměru. Klasika nebo třeba filmy můžou bejt i -20dB pod digitální "0", do které se to dostane jen při špičkách, který právě nechci aby mě klipovaly wink Navíc do obvyklejších 8R už to bude třeba jen něco přes 200W, tak to už se ti nemusí zdát opticky tak nesnesitelný lol

(upravil Jan16 9. 5. 2013 13:25)

Re: " High-end "

fajn, tak podle tebe poslouchám hdbu -6dB v průměru. Teď si mě fakt utřel.
Kéž bys taky uměl místo házení těmi decibely  s nima trochu počítat, třeba kolik ti poleze ven z beden.  Nebo opravdu v obýváku posloucháš na úrovni cca 98-100dB SPL ? Buď seš hluchej jako poleno, nebo skutečně nejseš normální a lituju tvý sousedy.

(upravil hcrevize 9. 5. 2013 14:08)

Re: " High-end "

Jan16 napsal:

už si někdy slyšel v obýváku 2x 400Watů ?

Běžně poslouchám doma............
Divil by si se při jak relativně nízké hlasitosti to limituje, tedy pokud je nahrávka dobře dynamicky nahraná.
Pokud je dobře nahraná tak při vyší hlasitosti na mě poblikávají "magické oka" viz:
http://www.spaudio.cz/produkty/zesilovac/a400/
wink

Web

Re: " High-end "

Stačí se podívat jakou dynamiku mají současná hudební díla. A jsem přesvědčen o tom, že těch co poslouchají kolem 100dB není málo a nevidím v tom nic překvapujícího smile

Re: " High-end "

Asi si budu muset zajít k němu poslechnout ty jeho kilavaty.

(upravil Hordek 28. 6. 2014 11:30)

Re: " High-end "

.

Re: " High-end "

Jan16: tak já ti to přepočtu takhle na papír, ať (ne)jsem za debila:

Zesilovač odevzdá do 8R při
-20dBfs střední úroveň: 2.3W
   0dBfs špičková úroveň: 230W

Představ si, že bych poslouchal na VMA2 mikroních s 83dB/W v metru, kde střední úroveň by byla necelých 87dB a špičky tudíž 107dB (odmyslím-li, že bych jima brzo připek cívky smile)...

Jinak já to chci právě naopak - co nejvíc citlivý bedny a dejchavičný zesy tongue

Re: " High-end "

Ono to ale neni o hlasitosti kdy teče krev z uší. Pokud si hordeku porovnáš dva koncepčně stejné zesilovače, z nichž jeden má výkon 100W a druhý 200W, budeš překvapený že i při stejné hlasitosti ten výkonější hraje líp..

Web

Re: " High-end "

pokud využíváš u obou třeba max. 50W tak to pak ale nechápu...

Re: " High-end "

To je dobré porovnanie 100 a 200W tomu verím že ten 200w bude hrať lepšie. Ale keby porovnáme 200 a 400W tam už by som si tak istý nebol. Ale budem rád ak niekto napíše svoju skúsenosť s niečim takým.

Re: " High-end "

Pokud je citlivost reproduktorů 88 až 91 dB ( asi běžná hodnota) a udělá se kvalifikovaně dobrá vyhýbka, tak je 84 db výsledná citlivost normální hodnota, a může to být high end. Citlivost kvalitu reprobeden nijak nepopisuje. Pak je pro rozumný poslech doma s rezervou na slušnou dynamiku signálu 100W zesilovače málo. Ostatně, výrobci reprosoustav pro kvalitní poslech doporučují výkon připojeného zesilovače.

Re: " High-end "

Zřejmě tato diskuze směřuje víte kam big_smile budou zde zcela určitě dva druhy názorů, jeden kdy si dotyční myslí, že je nesmysl mít doma zesilovač s výkonem nad 100W na kanál a druzí, kteří na vlastní uši slyšeli, že to smysl má. Technické zdůvodnění těm prvním vysvětlil Pavel Dudek ve svých článcích o DPA už před dvaceti léty, stačí si je přečíst.
http://www.mako.webz.cz/DPA.pdf  Hned první strana.

(upravil luta 9. 5. 2013 17:06)

Re: " High-end "

a co takhle mít doma zesilovač s třeba 2x200 W ale s poddimenzovaným trafem smile na špičky to trafo (resp. kondíky) postačí, ale při plném hulení by šel výkon dolů..

Web

Re: " High-end "

Paradoxně i to síťový trafo když se předimenzuje, má pozitivní vliv na zvuk , to už se diskutovalo taky párkrát, i slabší zesilovač s předimenzovaným trafem hraje lépe smile

(upravil Hordek 28. 6. 2014 11:30)

Re: " High-end "

.

(upravil DJ_Rix 9. 5. 2013 17:16)

Re: " High-end "

To je přesně to nepochopení problematiky Hordeku. Které album máš konkrétně namysli ? Některé z nových sprasených s DR 6dB , nebo něco staršího s DR kolem 12-15dB ?? O 200W sinus do hlavy tu nikdo nehovořil.

http://dr.loudness-war.info/index.php?s … ;order=asc

(upravil Hordek 28. 6. 2014 11:30)

Re: " High-end "

.

(upravil Benazi 9. 5. 2013 18:45)

Re: " High-end "

byly doby 150W na kanál běžně,ale ne OZZY, zde stačí pár skladeb a palice bolí, humus písně, a jak ti sedne Gamma Ray- To The Metal  tak v jednom tahu 2 hodky.Tlak na hrudi kopák+ zježená srst.Čím víc vyřneš chlastu,tím víc to ohulíš, rachotu není nikdy dost.

Příspěvky [21 až 40 z 84]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » " High-end "

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£