Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Yamaha MX-1000

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 66]

Re: Yamaha MX-1000

Vydržte já to hodim někam na server at si počtete taky smile

Re: Yamaha MX-1000

Proč jste z toho vydření? Je to klasické ABčko, na konci tři páry 2sa1301/2sc3280, výstupní výkon klasicky sinus 1kHz k=1% 4R uvádí 450W. Dělalo se šest verzí, příkon dle verze 850W - 1700W. Trafa mají obrovská jádra.

Re: Yamaha MX-1000

No pokud vím, není to AB, ale H či G, spíš je to "sráčko" než "áčko"  lol.

Web

Re: Yamaha MX-1000

Takže to, že je to Class A jsem asi četl jinde no to je fuk, máte tu manual i servisák, pokud se nad tim někdo zastaví tak mi prosim napište v jaký třídě to jede smile

Manual
http://uloz.to/xGKPCxJ/mx-1000-pdf

Servisní manual
http://uloz.to/xEGENas/yamaha-mx-1000-sch-pdf

Re: Yamaha MX-1000

Jasné, H nebo G beru jen jako úpravu zdroje klasického zesilovače v AB. Na některých zesilovačích jsem PureA označení viděl, ale to jsou reklamní triky výrobce.

Re: Yamaha MX-1000

Roman RW Takže to, že je to Class A jsem asi četl jinde no to je fuk, máte tu manual i servisák, pokud se nad tim někdo zastaví tak mi prosim napište v jaký třídě to jede smile

Nestačí to jednou ??

Web

(upravil Roman RW 26. 3. 2013 21:06)

Re: Yamaha MX-1000

Jo ale jsou tu nějaký rozepře mezi tebou a mardou big_smile a já už jsem z toho blbej H nebo G nebo AB ?

Já osobně to vidim teda na "G" protože na "H" tam tý elektroniky tolik neni

(upravil Jan16 26. 3. 2013 20:46)

Re: Yamaha MX-1000

To schéma vypadá vcelku solidně. (na můj vkus místy až příliš komplikované).
Prosimvás jak jako funguje MUTE pomocí NPN (bipolárního) tranzistoru? Nějak mi neni jasné, co tlumí druhou půlvlnu...

//Je to G (skokové přepínání Unap)

Re: Yamaha MX-1000

Jane špatně se díváš, ten NPN tranzistor MUTE vyzkratuje vstup.

Re: Yamaha MX-1000

Jojo, čím víc elektroniky, tím víc H.

Web

Re: Yamaha MX-1000

Sendy napsal:

Jojo, čím víc elektroniky, tím víc H.

big_smile:-D:-D neni tam nic co by sledovalo úroveň a pozvolna zvyšovalo napětí. Tak to bylo mylšeno a ty si mě určitě pochopil big_smile

Re: Yamaha MX-1000

Hm, takže nejdřív tady laicky blábolíš o A třídě, a vzápětí umíš odlišit G od H ? Zajímavé...

Web

Re: Yamaha MX-1000

Romane, kurva drát!!! Co ty dvojitý příspěvky? Ty neznáš pravidla nebo co? Chceš si vysloužit ban? Koukej to po sobě opravit, ale presto! Nebo jde tohle vlákno do koše a ty s banánem v ruce na procházku wink

Re: Yamaha MX-1000

Sendy... Já abych ti pravdu řekl jsem někde četl o tomhle zesilovači a někde vyčetl, že je to třída A a stim jsem žil do dnešního večera big_smile, na schéma jsem se koukal ale tak,že jsem si ho ani nezvětšil a nestudoval pořádně a už jsem směřoval svoje dotazy sem na forum. Asi moje chyba...promiň. Ale teď spíš zpět k tématu, jen se chci dozvědět jestli ten zesilovač za něco stojí smile

Re: Yamaha MX-1000

marda: už si někdy viděl bipolární tranzistor, který vede oběma směry? mad

Re: Yamaha MX-1000

zde si počti,máš to od lidí co určité YAMAHY vlastnili
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi … amp;t=2738

Re: Yamaha MX-1000

Jan16 - ty jsi nikdy neviděl mutování s bipolárem ?

Web

Re: Yamaha MX-1000

babakus napsal:

Romane, kurva drát!!! Co ty dvojitý příspěvky? Ty neznáš pravidla nebo co? Chceš si vysloužit ban? Koukej to po sobě opravit, ale presto! Nebo jde tohle vlákno do koše a ty s banánem v ruce na procházku wink

Moc se omlouvám smile snad už je vše v pořádku smile

Benazi
Díky za link, rád si to pročtu smile

Re: Yamaha MX-1000

Sendy: Představ si, že ne. Dycky sem tam viděl nějaký FET. Ale aj tak mi můžeš prosímtě vysvětlit, kterak funguje ten bipolár jako zkrat pro ac signál.

Re: Yamaha MX-1000

Na vysvětlování dnes není čas, zkus heslo "tranzistor v inverzním režimu" a podívej se třeba na schéma jakéhokoliv stolního CD playeru střední třídy (Technics....).

Web

Příspěvky [21 až 40 z 66]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Yamaha MX-1000

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£