(upravil Dalča 25. 4. 2013 20:24)

Re: Dnešní specifikace výkonu

hmm který...
kokotiny píše i Yamaha, JBL, Nexo, DAS...
Ukaž mi výrobce, který neudává líbivý čísílka....
Ukaž výrobce kterej k repráku napíše sinus výkon dlohodobý..

Každej výrobce che udávat líbivý čísílka. už nikdo nezjistí kdo začal lhát jako první. ale teď to dělaj všichni.
Ono i to HKčko dobře hraje a vyhoví svýmu účelu...
Jen je to takovej marasmus pseudočísel a a a kilavaty

Chce se mi z toho blejt, kde jsou ty doby co Watt byl všude na světe stejnej, stejně jako Pascal, Metr, Sekunda...
za chvíli budem vážit na hudlihovna, měřit na malíčkonohy a tlak měřit na kilohnidy, páč to bude líbivější...
Prostě Watt má bejt Watt, když do zátěže 4 ohmy poteče 1A tak na něm má bejt 4V napětí a výkon by to mělo mít 4W ne 1234,89 PMPO, Hudebního, maximálního. Prostě 4W.
Zdroj o účinnosti 50% pak má v tomto případě ze sítě brát 8W. HOWGH. (bráno jako čistě činný, fáze sem raděj nechci motat....)

(upravil Sendy 25. 4. 2013 20:45)

Re: Dnešní specifikace výkonu

Nechci řešit u reproduktorů "dlouhodobý sinus", ale zcela vylhané SPL a výkony u HK audio. Pamatuji, jak nám pan obchodní zástupce vysvětloval, že odposlech má 400W, přitom je tam Bang Olufsen s výkonem snad 100W + jedno LM3886 na výšky.

Co se týče příkonů a jištění, docela rozumně jsem to viděl zpracováno někde ve WP, je to zkrátka následek "výkonového plnění" běžného signálu. Docela zajímavé byly rozbory (snad u Apogee), kde řešili i produkci a množství odpadního tepla a chlazení technologických místností ve stálých instalacích.

Web

(upravil Dalča 25. 4. 2013 21:03)

Re: Dnešní specifikace výkonu

To máš recht.

Zajímal by mne názor na 2kW odposlechy
http://nexo-sa.com/attachments/categori … ochure.pdf

Co si o nich myslíš?

Používáme jako odposlechy HK PRO 15, mají 300W a nikdo si nestěžoval... přemejšlím, k čemu je odposlech, kterej má v metru 140dB...

Re: Dnešní specifikace výkonu

Má ? To bych se divil... udávaná citlivost 106dB/1W je docela echm... tolik měly některé reentrantní tlakáče v ose, nebo výškové drivery, ale nějaká širokopásmová bedna ?

Web

(upravil Dalča 26. 4. 2013 16:53)

Re: Dnešní specifikace výkonu

U toho nexa?
No já to neměřil, ale podle mne si snad Nexo nedovolí psát až tak nějak vybájený čísla, i když v dnešní době...
hodně natlakovaný vejškáč s 3" cívkou, zvukovod zalomenej za roh, a 12" basák, Neodymový magnet, s jakým si akustickým obvodem...
pokud to má citlivost 106 tak u 2kW to dá 139Db, pokud dobře počítám...
zajímalo by mne k čemu je dobrý mít odposlechy, který ti na place ustřelí hlavu...

Re: Dnešní specifikace výkonu

Dalča: Právě Nexo má hodně optimistickej pohled na citlivosti a maxSPL. Ty systémy sice hrajou dobře, ale to co mívají v papírech bije do očí.

Re: Dnešní specifikace výkonu

RCF 4PRO6001A má 600+300+50W, 2x12" + 8" na zvukovodu + 1", a troufají si uvádět SPL134dB max. Nemám pocit, že by to Nexo mohlo mít citlivost o 3dB či kolik vyšší...

Podobný výkon odposlechu snad potřebují bývalí dělostřelci, metaloví bubeníci a muzikanti, kteří už reagují jen na silnější světelné záblesky a přímý úder.

Web

Re: Dnešní specifikace výkonu

106dB se dá jen těžko uvěřit, ještě hůř se dá uvěřit, že by to používali kytaristi, jak je to na těch obrázcích, ale líbí se mi ten design. Zajímavější, než plastové pokrouceniny pokryté všeliakými madly, prohlubeninami a zaoblinami nedefinovatelného tvaru, jaké je teď vidět hojně v obchodech a na pódiích.