Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zapojenie setu reproduktorov + basový repro osobitne na Yamaha RX-397

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Zapojenie setu reproduktorov + basový repro osobitne na Yamaha RX-397

Zdravím Vás. Bol by som veľmi rád keby mi niekto pomohol vyriešiť moju dilemu. Vopred ďakujem.

Vec sa má tak, že mám doma k PC napojený Stereo Receiver Yamaha RX-397. K nemu pripojím 1- pár regálových 2-pásmových reproduktorov (osadený 15cm stredobas + výška - od MONACORU) a keďže tieto nebudú nejako extra basovať chcel by som pripojiť aj nejaký basový repro v extra ozvučnici (na zosilovači ale absentuje výstup pre sub.), na receivery je možnosť zapojiť dve sady reproduktorov naraz (A -2 kanály + B - 2 kanály, pri dodržaní impedancie - minimálne 8ohmov). Pripojenie basového reproduktoru som chcel riešiť tak že by som ho pripojil cez zosilovač do B sady repro cez výhybku (v sade A by boli regálové reproduktory). Bolo by to tak vhodné? A ešte by som chcel vedieť či by bol problém ak by som zapojil iba jeden reproduktor do B sady nakoľko v manuály prepojenie do mostíka nie spomenuté.

Ten zosilovač je síce slabučký ale nejaký extra výkon od toho nečakám, len chcem aby to pokrylo čo najširšie frekvenčné spektrum.

Poprípade ako by ste riešili túto situáciu. Ďakujem

Re: Zapojenie setu reproduktorov + basový repro osobitne na Yamaha RX-397

Zdarec,

přístroj jsem v rukách, ani manuál k němu neměl, tak čerpám jen z vygoogleného obrázku zadního panelu, tož tedy toto:

0. proštuduj manuál, jestli ho nemáš, je zde:

http://usa.yamaha.com/products/audio-vi … mode=model

1. Sežen si aktivní SUB a ten propoj 1x kabelem RCA - RCA (cinch - cinch). Ten zapoj do sítě, stiskni power, nastav a hrej.


Variant máš několik, které však přinášejí ještě další nutná řešení.
2. Můžeš vřadit externí ekvalizér (já u obdobného zkoušel 2x 15 pásem) a i když to není "vono" krmil jsem z něho i aktivní sub
3. Můžeš využít i výstup pro nahrávání, ale ...



4. Můžeš .... jestli si to umíš dobastlit, tak si kup toto:

http://www.aldax.cz/index.php?act=prod& … =subsenior

Zbytek je jasný.

5. Jeden známý to vyřešil u klasického sterea tak (já bych to tak nedělal, pokud bych to dělal na jednom kanálu) , udělal SUB, do něj pasivní vyhýbku na 135 Hz. Sub vrazil do rohu pod sedačku, proloužil kabel k bedně a dál to neřešil. No, ale to jen tak pro zajímavost. Jiní by tě za to ukamenovali.

Příjemný hudební zážitek a skleničky ať zůstanou v sekretáři na svém místě.

RF

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Zapojenie setu reproduktorov + basový repro osobitne na Yamaha RX-397

Problém je, že ten receiver Yamaha nemá nízkofrekvenčný výstup na subwoofer (čiže žiadny cinch tam nie je). Ja chcem zvoliť len nejakú lacnú variantu s použitím pasívneho subwoofera pričom by som ho napojil na jeden kanál a pasívnou výhybkou by som ho oddelil. Viem, že zosilovač je slabý, ale chcel som vedieť či by to fungovalo.

Re: Zapojenie setu reproduktorov + basový repro osobitne na Yamaha RX-397

Kup aktivní sub, většina jich má vstup i takový, že připojíš přímo výkonový výstup, který ti jde do beden.

Re: Zapojenie setu reproduktorov + basový repro osobitne na Yamaha RX-397

Vedel by si mi poslať nejaký link ako to vyzerá. Čiže vstup bude vlastne reproduktorový kábel ktorým sa napájajú repro zo zosilovača ak to dobre chápem.

Re: Zapojenie setu reproduktorov + basový repro osobitne na Yamaha RX-397

http://www.hifipassion.com/stranky/subvestereu.php

(upravil rf 7. 1. 2013 21:05)

Re: Zapojenie setu reproduktorov + basový repro osobitne na Yamaha RX-397

Tvůj dotaz pod #3

- fungovat to bude, proč by to nefungovalo, ale jak jsem ti psal pod #2 - bod 5.


jinak promiň, připletl se mi do mého výběru jiný obrazek Yamaha receiveru, a tak jsem minule psal k jinému typu.

RF

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zapojenie setu reproduktorov + basový repro osobitne na Yamaha RX-397

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£