Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Téměř mám dodělanou mechaniku a osazenou desku softstartu. Po dlouhodobém poslechu a měření přechodového zkreslení jsem se oproti doporučení Leache rozhodl pro klidový proud 160mA. Měřením i uchem se mi to jeví být příznivější.
http://s10.postimg.cc/ubazdp0c5/DSCF3660.jpg

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

160mA měřeno kde?

Web

(upravil tubamusic 1. 3. 2013 20:57)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

reeb: Na pojistce. Na emitorácích je cca 17-18mV.

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Tak pomalu dokončuji. Už jen zakrytovat. Kvalita fotek je bídná, není světlo ani pořádný foťák.
http://s10.postimg.cc/7shnspjx1/DSCF3662.jpg http://s16.postimg.cc/r2g4qd1kh/DSCF3666.jpg http://s22.postimg.cc/fof7lrn9p/DSCF3667.jpg

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Pěkný to máš smile Zkusil bych trochu větší klidák, co to udělá se zvukem..

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

reeb: Myslíš, že by to mělo ještě smysl? těch 160mA oproti doporučeným 100mA už je dost. Ale samozřejmě mohu ještě nahoru aniž by se to v klidu nějak hřálo. Už to zvýšení na 160mA bylo dost slyšet. Když jsem měl 180mA nebo i 200mA nebyl to už nějaký znatelnější poslechový ani měřený rozdíl.

Web

(upravil reeb 10. 3. 2013 14:43)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Chlazení máš dobré a pokud jsou emitoráky 0,33 vychází to asi 54mA/trand, což není žádný extrém..

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

reeb: Pravdou je, že to přechodový zkreslení je při určité hlasitosti jetě slyšitelné. to ale v AB třífdě bude vždy. Na osciloskopu ale vidět není už od cca 80mA( vše udavám na pojistce). Mohu zvukově porovnávat s mojí 222jkou ve standartním osazení s BCčkama na vstupu a ta je k uchu, co se týče tohohle problému, o něco šetrnější. Není divu. Podle čeho tedy určit ideální hodnotu kliďáku? Jak jsem psal, na škopku nevidím už znatelný přechod od 80mA, Na ucho se to téměř nemění tak od 120mA. Mělo by smysl zkusit i třeba mnohem víc?

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Tyhle chladiče (jestli je to 3U a 300 hloubka) uchladí tak 30W (pro oteplení cca na 50°C) , nevím jaké máš napájení ale dalo by se jít při napájení +-50V až na nějakých 100mA na trand,víc to asi nemá smysl žhavit...

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Ještě zkusím polaborovat a poslouchat. Každopádně 100mA doporučeny kliďák přímo Leachem je aspoň tedy s ThermalTraky na koncích zatraceně málo a je to slyšet pouhým uchem.

Web

(upravil jmd 10. 3. 2013 22:31)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Ja by som sa bál prenosu a rozvodu tepla cez tie titerné L alebo T profily (predpokladám hrúbku do 5mm a dúfam že materiál čisté AL).

Kedy meriaš kľudový prúd, po zahriati na pracovnú teplotu?

(upravil mph 10. 3. 2013 23:37)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Pekná práca tubamusic. Tie eLká sa ani mne moc nepozdávajú ale pri normálnej hlasitosti asi problém nemajú. wink

(upravil tubamusic 11. 3. 2013 8:19)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

jmd, mph: Tenhle samý "L" profil mám použitý u Leache v baskytarovém kombu, kde zesilovač jede téměř pořád v limitaci. Tam mám na koncích MJ15003/04 na malém žebrovém chladiči s aktivním chlazením a ani tam to není problém uchladit. Pravdou je, že kdyby byly ThermalTraky přímo na žebrovém chladiči, nejspíš by byl stabilnější kliďák. Ovšem i tak to větší problém nedělá. Se změnami teplot kolísá v rozmezí 10mA. Ještě bych mohl zkusit propojit tyhle "L" profily z druhé strany 10mm hliníkem. Původně jsem to i tak měl vymyšlené..

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

http://s17.postimg.cc/8b302z4u7/leachamp_Mk_II.jpg
image hosting over 10mb
Poučen z předchozí verze jsem navrhl Podobného LEACHe s drobnými úpravami. Našel by se tu někdo, kdo by byl ochoten tenhle návrh se mnou konzultovat?

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Máš tam bordel v zemích, tohle nemůže dobře chodit...

(upravil tubamusic 19. 5. 2013 8:06)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

kazzatel: Samozřejmě beru v potaz vaši připomínku, ale země jsou téměř stejně jako na již zrealizovaných modulech v předchozí verzi http://s10.postimg.cc/7shnspjx1/DSCF3662.jpg
na které už několik měsíců poslouchám. Možná mají naopak i kratší vedení než u předchozí verze. Po brumu, šumu atp ani památky. Dohady o zemích byly již na začátku tohoto vlákna, kdy jsem psal a to platí i o novém návrhu, že jako centrální kostřící bod je brán chladič. Opravdu to nedělá problém a vidím v tom jen samé výhody. Možná krom složitěšího testování, kdy musí být všechny montážní body desky kvalitně propojeny.

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Pokud máš zem taženou přes chladič, tak se s tebou nikdo bavit nebude smile

(upravil reeb 19. 5. 2013 10:15)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Nevýhodou je i to, že se země obou kanálů spojí přes bednu.

Web

(upravil tubamusic 19. 5. 2013 10:31)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Protože se mi osvědčilo spojení kostry s PE, tak jsem zvolil toto řešení. Nevidím v tom nevýhodu,ale naopak výhodu. A i kdyby byla zem integrovaná na desce, stejně by se spojila v centrálním bodě s krabicí a tím i s PE. Opravdu zatím nevidím jediný důvod to takto neudělat. A hlavně to mám i prakticky ověřeno, že to funguje a to možná lépe, než tažení kostry cestami po desce. Ovšem rád bych se dovzěděl o této problematice víc, proto si rád přečtu pádné argumenty proč to tak nedělat.
Ještě dodám, že k tomu řešení mi inspirovala DPS 222jky, kdy je kostra spojena s PE přes kovové sloupky u filtračních kondů. Ovšem v tomto případě vzniká skoro malá zemní smyčka, kdy jsou oba kostřící body propojeny s kastlí(chladičem) přes sloupky, tak i cestou na DPS. Já se naopak takové zemní smyčce vyhnul a využil jsem dobrých elektrických vlastností hliníku X šroubových spojů, které jsou v mnoha ohledech kvalitnější než letování.

Web

(upravil reeb 19. 5. 2013 10:40)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

tubamusic napsal:

A i kdyby byla zem integrovaná na desce, stejně by se spojila v centrálním bodě s krabicí a tím i s PE.

Důvod? Není nutnost země obou kanálů spojovat, vyrušíš tak dual-mono.Zvýšíš možnost vzniku zemních smyček. Odpověď by ti dalo jen měření spektra, správného a tohoto řešení, což ale nemáš.
A když nevěříš lidem jako je P.Dudek, Danhard a dalším asi není pomoci..

Web