Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

hcrevize: Mám obavu, že přísněji tuhle podmínku na jednovrstvě splnit nedokážu. Nebo by ta deska musela být zas větší a s více propojkama. To už by se zas do ničeho rozumného nevešla. Další možnost je to celé smazat a začít kreslit znovu až dojdu znovu ke stejnému závěru, že se to tam prostě nevejde. Moje řešení s kostřením přes chladič bylo hlavně dobré proto, aby ta deska nebyla tak složitá a mohla být menší. Zas ale nechci, aby to byl ve výsledku nějaký paskvil a díky tomu zas poznávám nové věci. Celé to teď míří tak trochu do ztracena, protože aby to za něco stálo, bude se to muset z gruntu překreslit. Nemám na to teď nervy, když tolik času a mojí dobré víry končí pomalu ale jistě v koši...
Potřeboval bych nějak psychicky utvrdit v tom, že se tahle peripetie s kostrami a kompletním překreslením vyplatí. Předchozí verzi zesu (viz dps na první straně vlákna) přehrála naprosto jednoznačně komerční produkci v cenovce kolem 90k. Měl jsem to v jedné prodejní poslechovce jen tak ze zvědavosti. Na druhou stranu se snažím razit úsloví: Proč to dělat špatně, když to jde dobře. Takže buď najdu v sobě další sílu a tenhle zes komplet překopám, nebo to skončí pouze tak, že se díky vám aspoň něco naučím. Moc vám za to děkuji..

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

tak udělej dvouvrstvou...........všechno se zjednoduší, zemně a ostatní cesty budou optimálnější.

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Jestli chceš, vezmi tužku a papír a zavolej mi...já ti jasně a logicky vysvětlím, co kde má bejt...

(upravil jmd 20. 5. 2013 22:15)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Tak ako ti tu už viacerí radili, otočiť horné elyty o 180st a GND rozliať dovnútra, potom prípadne rozdeliť zeme na dve - horná pre všetko pomocné filtrovanie a napájanie + aj - , a  spodná vetva len pre AGND, NFB a vstupne signálové obvody.

(upravil reeb 20. 5. 2013 23:02)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

URČITĚ TO DODĚLEJ!
Taky jsem pro dvoustránku, pokud to chceš do 3U. Má-li to mít nad 200W tak to 16A relé už by nebylo moc vhodné- zvážit jestli tam ochrany dávat..

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

tubamusic napsal:

hcrevize: Mám obavu, že přísněji tuhle podmínku na jednovrstvě splnit nedokážu. Nebo by ta deska musela být zas větší a s více propojkama. To už by se zas do ničeho rozumného nevešla. Další možnost je to celé smazat a začít kreslit znovu až dojdu znovu ke stejnému závěru, že se to tam prostě nevejde. Moje řešení s kostřením přes chladič bylo hlavně dobré proto, aby ta deska nebyla tak složitá a mohla být menší. Zas ale nechci, aby to byl ve výsledku nějaký paskvil a díky tomu zas poznávám nové věci. Celé to teď míří tak trochu do ztracena, protože aby to za něco stálo, bude se to muset z gruntu překreslit. Nemám na to teď nervy, když tolik času a mojí dobré víry končí pomalu ale jistě v koši...
Potřeboval bych nějak psychicky utvrdit v tom, že se tahle peripetie s kostrami a kompletním překreslením vyplatí. Předchozí verzi zesu (viz dps na první straně vlákna) přehrála naprosto jednoznačně komerční produkci v cenovce kolem 90k. Měl jsem to v jedné prodejní poslechovce jen tak ze zvědavosti. Na druhou stranu se snažím razit úsloví: Proč to dělat špatně, když to jde dobře. Takže buď najdu v sobě další sílu a tenhle zes komplet překopám, nebo to skončí pouze tak, že se díky vám aspoň něco naučím. Moc vám za to děkuji..

Určitě to překopej jak ti radí zkušenější.To jak jsi to chtěl, to bylo technicky špatně.Takhle se to nedělá.Vydrž a dotáhni to zdárně do konce!

(upravil karel2 21. 5. 2013 7:56)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Za svůj názor zde budu zřejmě prohlášen za kacíře a následně upálen na hranici. Přesto:

Pokud jsi se zesilovačem spokojen a pracuje tak jak má, není důvod DPS překreslovat. Pravda je ta, že Tvoje řešení je nelogické, nepraktické a jde zcela proti zásadám tak, jak má návrh DPS vypadat. Nicméně pokud je odstup natolik dobrý, že neslyšíš z beden žádný brum ani v těsné blízkosti, je to OK.
Byl jsem na prezentaci špičkového zesilovače navrhnutého a konstruováno přesně podle všech výše zmíněných rad a brum z reproduktorů byl slyšitelný metr od beden. Kde byla chyba se na daném setkání neřešilo....

Tím chci říci, že nový návrh přináší nové problémy a bez měření kartou a několika dalším verzím DPS, aby bylo místní osazenstvo spokojeno s výsledky měření, se nevyhneš.

Pokud tedy nemáš se současným návrhem zesilovače jiné plány a budeš pouze Ty používat tuto konstrukci, tak holt jednou za pět let dotáhneš šroubky. smile
Pokud jsi ale nucen z nějakého důvodu překreslit DPS (podrobně jsem celé vlákno nečetl, neznám všechny souvislosti), tak se drž výše zmíněných rad.

(upravil reeb 21. 5. 2013 10:03)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

karel2 napsal:

Byl jsem na prezentaci špičkového zesilovače navrhnutého a konstruováno přesně podle všech výše zmíněných rad a brum z reproduktorů byl slyšitelný metr od beden. .

Pak tam měl nějakou botu která by určo šla upravit.Neradíme mu tady žádná zvěrstva, jen obecné a logické věci: Pokud bude chtít může si novou verzi uzemnit "postaru" ...

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Tak jsem začal kreslit tu dvouvrstvu. Kupodivu se to spojuje líp, než jsem čekal. Nerad kradu nápady, ale abych se z toho nějak vylhal, vzal jsem si inspiraci z desek Pavla Dudka. Díky mu za to.
http://s11.postimg.cc/ye0g4sjrj/DVOUVRSTVA.jpg

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

keby si sa držal obrázku ktorý sem dával BV tak by to vyzeralo asi takto:

http://s11.postimg.cc/bks7qxdsf/zemnenie.jpg

(upravil tubamusic 22. 5. 2013 18:25)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

mechanik: Takto jsem to téměř měl až na ty spojené kondenzátory. Viz přízpěvek 222. A bylo to špatně, tak už fakt nevím. Ochrana na zvláštní desce být nemůže, nebyla by kam jinam dát (omezené rozměry bedny) a jinam jí dát nemůžu - rozměry DPS už teď jsou na hraně. Skoro si začínám myslet, že nejsem sám, kdo žije v omylu jak se to má vlastně dělat. Zas jak se to vezme, protože vliv těchto nuancí v provedení kostry bude v NF téměř neznatelný, a troufám si tvrdit, že na ucho nepoznatelný. jediný výsledek z toho všeho je moje znechucení z práce na tomto zesu. Chtěl jsem udělat něco, co by se líbilo i ostatním a mohli si to případně postavit. Místo toho tu dělám ze sebe akorát troubu a při tom na výsledné parametry to bude mít vliv téměř mizivý. Tohle zapojení má daleko větší achilovy paty, než je kostra, ale k tomu nikdo nenapíše ani písmeno. Nehledě na to, že je tu na AW i jinde po netu spoustu projektů do nebes vynášených, kde nejsou kostry řešeny ani z poloviny tak, jako se o to snažím teď já.. Výsledek = znechucení tímto dobře míněným projektem...

Web

(upravil hcrevize 22. 5. 2013 18:52)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Tak si to příště udělej jak chceš a neptej se tu.........
Radí tu spoustu lidí a dobře pokud se ti to zdá zbytečný je to tvoje věc.

PS: mechanik má naprostou pravdu

Web

(upravil tubamusic 22. 5. 2013 19:06)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

hcrevize: v tom případě co bylo špatně tady? http://s16.postimg.cc/yphl2ep0x/kostry_predelane.jpg
A Proč to tedy sám velký Guru řešil tak jak to mám v přízpěvku 233? Aspoň ať to pochopím, jinak už fakt nevím čemu věřit.

Web

(upravil reeb 22. 5. 2013 19:42)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

jasně, ten propoj mezi vst. Wagama nesmi byt. dat je k sobe. uz sem to psal vickrat. v 386 sou u sebe.

Jinak co psal BVA a mechanik (to asi ignoruješ kvůli těm ochranám, nejřív je ale pořešit zemnění a až pak někam přidělat ochrany)

Web

(upravil hcrevize 22. 5. 2013 19:17)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

tubamusic napsal:

hcrevize: v tom případě co bylo špatně tady?

Podívej se na můj příspěvek č. 220 a 223 na předchozí straně a dále příspěvek č.234 od mechanika na této straně je tam vše co potřebuješ.............

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Ale hovno chlapci, návrh od Mechanika je špatně, protože tam zem dělá smyčku...návrh od Tuby je OK....

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Pane Dudku berte v potaz pouze ty žluté čáry, kterými mechanik vyznačil vedení země, na zbytek návrhu od tuby neberte ohled. Zde žádná smyčka není.

Web

(upravil hcrevize 22. 5. 2013 20:19)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Mistře když beru v potaz pouze žluté čáry tak kde je smyčka?
Pro názornost vyznačeny důležité body i v PCB viz:
http://imageshack.us/a/img109/5850/zemnenie.png
a porovnání s tím jak by to mělo být:
http://imageshack.us/a/img811/3830/zem.png

Web

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Smyčku udělá propojení obou půlek zemí pod wagosvorkama...naznačený spojení je z hlediska funkce navíc i zbytečný....

(upravil mechanik 22. 5. 2013 21:42)

Re: LEACH (nejen) Thermal Trak

Aby to niekoho neplietlo. Predpokladal som že ten vstup a jeho napojenie na spätnú väzbu si už každý domyslí.

Ked už sa to tu tak rieši. Zaujímalo by ma, aký význam má medzera medzi bodom E a F? je to kvôli nabíjacím prúdom kondenzátorov...?

kazzatel, takže sa dá povedať že schvalujete pôvodné vedenie? Teda to čo je v príspevku 233.