Re: DIY DAC

Linux a mac nativní podpora, pouze DSD se omezí na 128x u MACu, linux netuším jeslti už umí 256. Pod winem jde DSD256 a 768/32.
Cenu zatím prozdradit nemůžu, bude to kompletní krabička only, tohle je plně komerční projekt. Nicméně chci vzhledem k dobré ceně kolem toho vytvořit DIY komunitu, je tam místo pro tuning a tak.

(upravil mechanik 2. 10. 2016 20:34)

Re: DIY DAC

Kto vyrába tie BDčka bude dúfam jedno. Inak skús a uvidíš... Tiež som skúsil fólie a uveril smile

Re: DIY DAC

Dohnalik,
pojde tomu na dialku vypnut oversampling filtre?

A este otazka od Henriho z http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … 865#271865

Aku to ma spotrebu z USB, resp. ci to utiahne i tablet/mobil?

Re: DIY DAC

...tesim se...

(upravil Dohnalik 3. 10. 2016 15:54)

Re: DIY DAC

Miero, má to náš speš oversampling "filtr"...jenom ten vstupní signál 8x oversampluje a nedlěá žádnej filtering, ano dostanete brodel ve spektru, ale to mi je upřímně uplně u p*, protože jediný co mě zajímá je časová doména, frekvenční charka je mi fuk, stejně to neuslyším big_smile Zato dobrou impulzní odezvu uslyším, v tomhle případě je ta impulzní odezva dokonalá...a ten rozdíl je obrovskej oproti normálním filtrům. Kombinuje to výhody obou světů.
Spotřeba z USB je od 300 do 400mA, na mobilu to funguje, ale doporučuju externí napájení, dělá to velkej rozdíl...

Re: DIY DAC

OK, diky. Nejak sa mi ten upsampling bez filtra nezda, ale skusim si to.

Re: DIY DAC

mně taky ne...asi se nad tím budu muset zamyslet a připomenout si teorii big_smile

Web

(upravil Dohnalik 4. 10. 2016 23:28)

Re: DIY DAC

Teorie nehraje wink

Filtrovat to "filtruje", logicky dostaneš spektrum sin(x)/x, takže -3,něco dB na FS/2. Je to katastrofa z pohledu aliasingu, ale nejlepší věc z pohledu zvuku, protože mám todle:

https://ctrlv.cz/shots/2016/10/04/Kba1.png

místo tohodle kentusu:

https://ctrlv.cz/shots/2016/10/04/OFUo.png

Odborníci na digitální zpracování signálů si o mě můžou myslet všechno možný, I dont give a single fuck. Hraje to nejlíp, blíží se to analogovýmu záznamu.

(upravil miero 4. 10. 2016 23:35)

Re: DIY DAC

Hlavne sa pri tom zmenia urovne signalu, napr. pre sinus:
-3dB RMS, 0dB peak ... originalny signal
-12dB RMS, 0dB peak ... 8x upsamplovany, s obrazmi signalu na vysokych frekvenciach
-21dB RMS, -18dB peak ... 8x upsamplovany + filter

Co myslim znamena, ze cca 2.7 bitov z rozlisenia prevodniku sa proste zahodi. Lebo zosilnit upsamplovany signal bez vzniku clipu nejde.

Standarny FIR filter v Sabre ES9018 znizuje hlasitost tusim len o 0.5dB.

Re: DIY DAC

Nezmění, takovýhle základní chyby mám samozřejmě ošetřený. Ten DAC zpracovává signály se 128 bitovým akumulátorem smile

Re: DIY DAC

Ok, som zvedavy. Ale FFT merania to pekne mat nebude big_smile

Re: DIY DAC

Měřil jsem to do 350k, jako je to vidět no...ale co už smile Jinak THD má 0,0000něco málo% a DR kolem 123dB. S externí I/V a ouput stage jsme z toho vytáhli 132dB DR.

(upravil miero 5. 10. 2016 8:37)

Re: DIY DAC

Ten 128bit akumulator v true mono rezime, co pises, je podozrivy. DAC ma akumulator 64 bitovy, no ten sa pouziva na nieco ine: http://www.google.com/patents/US7330138

A ESS tvrdi, ze spracovanie je 32 bitove a pravdepodobne fixed point, lebo i FIR filter ma fixed point koeficienty. FIR ktory len zosilnuje som neskusal, takze len hadam smile

Re: DIY DAC

DOhnalik : ty impulzni odezvy jsou mi jasne, ale nepremysleli jste alespon nad filtrem , ktery by mel jen post-ringing ?

btw co na to zbytek retezce za DACem ?

Web

Re: DIY DAC

Mám i filtr, co má trochu postringingu..nehraje tak dobře, dál jsem neřešil. Možnost ho vybrat tam je, můžeš poslechnout big_smile

Re: DIY DAC

Tesim se..

Web

(upravil luta 5. 10. 2016 11:01)

Re: DIY DAC

reeb: uz si vubec dodelal ten DAC ode me ? big_smile kolik je to let ? big_smile

Web

Re: DIY DAC

Jojo už hraje, pecka big_smile momentálně u Rozkopa

Web

Re: DIY DAC

Dohnalik ked budes zase v civilizacii tak sa ozvy, ja uz mam tiez hotovo tak by sme mohli spachat nejaky poslech wink akorat nemam RCA>XLR prechodky takze by sme museli nejake zohnat alebo zbastlit

Re: DIY DAC

Můžete prosím doporučit nějaký aktuální modul (Ebay, Ali) pro převod Usb  na Spdif  pro Mini DAC AK2496?