Re: DIY DAC

Myslis pri zmene pesnicky alebo pocas prehravania?

Re: DIY DAC

Při posunutí songu, přepnutí písničky, ukončení DSD mi to dělá na AK4495...a myslím si, že 4490 a 4497 tím budou trpět taky, tak si říkám jestli má smysl tomu dělat DSD podporu.

Re: DIY DAC

bude to robit aj pri 4490/97, uz sme to riesili na AU foru, kazdopadne problem je s foobar a nie s AKackom pripadne s USB>I2S prevodnikom, dalo by sa to obejit s arduinom alebo pouzivat jRiver (moj pripad) ktory ma svoj vlastny buffering takze tam ziaden pop/click nieje az na zmenu frekvencie kde to prepina priamo rele (aspon v mojom pripade) ktore ten pop/click spravi, dalo by sa to snad obejit MCU mutingom ale to sa nepodarilo uspesne ani borcovi v AU (zatial co viem)
kazdopadne predpokladam ze sa nebavime len o DSD ale o akejkolvek zmene vzorkovacej i.e. z 16/44 na 24/192 alebo?

Re: DIY DAC

Změny vzorkovačky mi to nedělají, dělá to jenom DSD over PCM, Nativní DSD to taky nedělá. No tak v tom případě ES9028Q2M here I go smile Nativní regulace hlasitosti v DSD je taky velký plus.

(upravil Kuky 18. 6. 2016 23:01)

Re: DIY DAC

Tak nejak , mas to na portable alebo desktop? Je pin compatible so starym K2M? Nenasiel som datasheet

Mimochodom na ten dual AK som od poslednej navstevy nehrabol, nejak sa mi do toho nechce ci co...

(upravil Dohnalik 10. 2. 2017 11:34)

Re: DIY DAC

Datasheet mám od ESS přímo, vypadá to na velice dobrej čip. Tak si pohraju v dual mono...bude jedna věc komerční na stůl a druhak si chci konečně postavit kapesní bateriovej DAC. Už to mám rozkreslený smile

V říjnu si to budete moct koupit za velice příznivou cenu. Můj kapesní ale budu dělat jenom pro sebe, teda zatím.

Re: DIY DAC

co ta pin kompatibilita s K2M, je to stejne alebo ine? 9018 vo full verzii je vymenitelna za 9028 takze by som cakal ze u mobilnej verzie to bude stejne, dikec...

(upravil Dohnalik 20. 6. 2016 14:17)

Re: DIY DAC

Nemám datasheet 9018, ale být tebou, tak ještě chvilku počkám na výměnu s 28. Uvidíš proč.

Re: DIY DAC

Uvazoval som do buducna nad upgradom OPPO HA-2 co som zrovna kupil ale pokial by ta K2M bola ina nez Q2M tak o nic nejde, stale je to skvely prenosny DAC, ked sa vratim z Ameru poreferujem

(upravil Henri 21. 6. 2016 13:38)

Re: DIY DAC

Tu je datasheet ES 9018
https://myl8test.files.wordpress.com/20 … t-here.pdf
ES 9018 je sice pin to pin  kompatibilna s ES 9028 ale som počul, že 28-ka ma uplne prekopane registre.Tak s tým prehadzovanim to asi až taka slava nebude  ?

Re: DIY DAC

Inak ako sa da na XMOS U8 zvolit sampling 384kHz? Skusal som to vo win7 a maximum co sa da zvolit je 192k. Je na to potrebny nejaky iny driver aby to podporovalo alebo windows ma nejaky limit?

Viete niekto ako nastavit sampling cez USB na MACu ?

(upravil Henri 21. 6. 2016 15:30)

Re: DIY DAC

U8-ka by to mala podporovať  už v štandardnom  firmware+driver. Priamo vo  win7 neviem, ale keď  používaš  Foobar2000+ resampler  plugin SOX,  môžeš to tam vpísať 384/ 352.8 kHz asi takto:
http://headaudio.weebly.com/clanky/ako- … foobar2000

Re: DIY DAC

Henri: Skovu verziu mam, debata je ohladom mobilnej verzie (K2M a Q2M v pripade 9028)...

Re: DIY DAC

@Wili: Já jsem zkoušel 384kHz u WaveIO na Windows Vista a nic. Podle Luciana (co uváděl na stránkách) by to mělo jít. Realita i s novým firmwarem a aktuálním ovladačemi byla bohužel jiná. Moc jsem to neřešil, protože jsem neměl ani DAC, který by to dal. Widle by s tím neměli co dělat, ale otázka jak se k tomu staví jejich Kernel Streaming (KS). Thesycon používá vlastní. Zde si asi naběhnu, ale já osobně tak velkou samplovačku "neuživím". Nemám takovou muziku a ani parametry DAC s takovým sample rate mě o výhodách moc nepřesvědčují. A to nemluvím o tom, že XMOS je takový black-box a vím houby co se tam uvnitř děje. U STM32F4 už dopředu tuším, že budu muset potáhnout frequenci oscilátorku směrem nahoru, protože mi to nedá dělička. U XMOSu by to mělo jet i pod 22,5792 a 24,576 MHz. Tedy podle těch Číňanů. big_smile A nebudeme si nic namlouvat, ale nevím jak vy, ale já do těch driverů od TheSycon nevidím, zdrojáky nemám a podobně je to i s firmwarem od XMOS. A to je možná i důvod proč si to všechno mastím po svém. big_smile Ano je to šílené se pustit do psaní vlastních driverů, ale aspoň se něco málo dozmím jak to funguje, tedy když už nic. smile

U MACu netuším.

Web

Re: DIY DAC

dakujem za tipy, skusim nacitat to s tym foobarom2000 a pluginmi ako to nastavit. Ja som to zatial vo windowse riesil tak ze v ovladacom paneli ako je polozka zvuk tak ak vyberiem ten dany zvukovy adapter tak tam mam na vyber sampling kde sa nastavuje kvalita zvuku vsetko od 44,1k/16 az po 192k/24 a takto to funguje aj bez cohokolvek specialenho v playeroch a DAC hned ide na nastavenom samplingu. Vo foobare som videl ze sa cosi da nastavovat ale nejako mi to neslo a nemalo vplyv na vystup, musim sa s tym viac pohrat, skusal som aj VLC, KMplayer tam je tiez vela moznosti aj ine playere a vacsinou zmena sample rate v playeri nerobila nic v porovnani so zmenou priamo v ovladacich paneloch. (a to tam mam zaskrtnute aby programy mohli mat plnu kontrolu nad ovladacmi zvukovej karty)

Co sa tyka na meku tam som skusal a tam je to az prilis sproste, proste len zvolim zvukovy adapter a hotovo, nic sa nastavovat konkretnejsie neda, takze tam to zrejme zalezi na nastaveni v programe, na co som zatial neprisiel co s tym a ako nastavit...

Re: DIY DAC

Foobar umí obejít Kernel Mixer, dokonce jsem se díval, že existuje i modul pro Kernel Streaming, ale nemyslím si, že to pojede. Chtělo by to něco co umí DirectKS a nebo to zkusit skrze ASIO, ale co vzpomínám tak tam to bylo podobné jako v KMixer-u widlí a nebo na jejich ovládačích. Prostě max 192k/24. Docela by mě zajímalo zda to půjde. Když tak sem hoď výsledek. Tedy v případě, že to jde. Já jsem se nedávno bavil se zdrojáky DDK, které umí DirectKS. Ale zatím mi jel jen integrovaný Kodec. Propojení KS Usb ovládačů pro UAC1 se nekonalo. Marné, chce to ještě se učit. big_smile Je to hodně zajímavá oblast, plány mám "velkolepé". Třeba napsat něco co rozjede USB DAC pod Tabletem atd. Pochopitelně s nějakou UAC1, UAC2 specifikací. smile

Web

Re: DIY DAC

prečo by to nešlo? wink

http://imageshack.com/a/img924/9623/XmqAm4.jpg

Re: DIY DAC

Co to jsou za ovladače? Verze? Jaké je nastavení Foobaru? Co jsou tam za moduly? Nechci být rýpavý, ale schválně jsem si dal tu práci a použil jsem TheSycon, Foobar a nic. A další věc. Jaký firmware používá ten XMOS a od koho je implementace. Protože tisíc parametrů a tisíc možností. Hezký screenshot, jen co je pravda. wink

Web

Re: DIY DAC

Henri, ten screenshot je dobry, ale kolko ti realne ide z dac vies? napr. mas DAC s procesorom ktory pise aky je realny sampling? Prave moj problem je ze ja takto nastavim sampling vo foobare (alebo aj inde) a nic sa nemeni (mozno tak dobry pocit), ci tam dam 44k alebo 192k alebo kolko si len napisem je jedno, jediny vplyv na realny smapling na to ma ak to zmenim v ovladacoch.

Ale nemal som medzicasom cas sa tomu venovat mam teraz dost vela inej prace, ked sa k tomu dostanem urcite sem hodim vysledky.

(upravil Henri 23. 6. 2016 13:44)

Re: DIY DAC

Nebudem tu zo seba robiť chytrolina , na každej konfigurácii to nemusí isť , ale nič vám nebraní si to vyskúšať,..a áno to malé okno je priamo z ovládača , nie z foobaru preto som to tam asi dal. Pri DACoch s displayom sa zobrazoval udaj 352800/384000 Hz
-len moja osobná skúsenosť  plus skúsenosť par ľudí ktorých poznám : mam to spomínané nastavenie, a Vôbec nie je potrebne nastaviť DSD formát  http://headaudio.weebly.com/clanky/ako- … foobar2000
vyskúšané  to mam na XMOS plus par DACoch s ES9018,- Lacna čina , diy hračky aj slušnejšie zapojenia   tiež na AK4495; PCM1794; AD1955 ... ovládače rôzne zdroje, verzie od 2.18 2.23 2.26 ... proste som skúšal drivers z fabrických DACov, diy projektov, rôzne upravene firmware atd.  -zatiaľ to vždy išlo, samozrejme sa treba pohrať s nastavením. treba si uvedomiť ,že predsa resampling plug SOX a pod. vo Foobare obchádza resamplovanie v DAC chipe.  Ako Output je zrejme najlepšie zvoliť  : ASIO XMOS USB.