Re: DIY DAC

Mirku, gratuluju a držím palce.

Re: DIY DAC

po roce cekani v supliku se dockal zprovozneni novy DAC s TDA 1541....jeste vylepsim lampovou vystupni cast a predvedu...

Re: DIY DAC

kudlibabka, asi máte radšej zvuk lámp... Ale aj tak zaujímavé porovnanie. Aký tam bol zosilňovač a reprobedne?

Re: DIY DAC

bedny byly Tannoy Westminster doplneny supertweeterama,predzesilovac McIntosh,zesilovac Sroll...vsechno polovodicovy veci...zvuk myho DACu o kterym pisu se da trochu ovlivnovat pouzitou lampou...v tomto pripade jsem dal ECC4O,ta ma uzasny podani stredu a vysek...prave podani vysek a vyssich stredu bylo z DACu McIntosh naprosto synteticky,prvni dojem byljakoby vic vysek,ale pri delsim poslechu nebo pri vetsim zesileni se to hodne projevovalo...jinak podani na basech plus minus stejny...pokud je lampovy obvod udelany dobre a bez zpetnych vazeb ma velice verne podani ve vsech ohledech a polovodice jsou pro mne vzdycky horsi...a to i v tech cenovich relacich pet nul za prvni cislovkou....dobrou noc deti... smile

Re: DIY DAC

Ty umíš ty lampy zatraktivnit smile Víc výšek by se hodilo,mám navrchu "parní výškáče" s velkou kalotou a ten vršek by mohl být výraznější...

Re: DIY DAC

uz dva dny testuju DAC s TDA1541 a lampovou casti...zvolil jsem ECC85 v SRPP,zdroj s AZ4,svitky a tlumivkami...hraje to velmi dobre,nicmene uprednostnuju ES9018...obrazek tu:
https://lh3.googleusercontent.com/-F4DK … c42/aa.jpg

Re: DIY DAC

Miro ty potrebujes takovy rozkmit na vystupu, ze tam mas gain stage a jeste s pomerne ziskovou flaskou ?  Nezkousel si jen nejaky lampovy buffer ?

Web

Re: DIY DAC

jestli se nepletu tak z TDA1541 po I-V konverz leze nejakych 90mV takze ta flaska v tomhle zapojeni je myslim na miste....jiny je to u chipu s V vystupem...tam jsem zkousel udelat je buffer,ale podle mych zkusenosti je nejlepsi udelat to dvojstupnove,tedy prvni lampu jako napetovy zesilovac a druhou lampu jako buffer,stejnosmerne navazanou...

Re: DIY DAC

No mozna by bylo lepsi tu konverzi zkusit udelat jinak nez na odporu (prepokladam, ze to tak je - nepatral jsem po tom ), ale to je fuk jen me zajimalo proc je tam tak ziskova flaska v tomto zapojeni.

Web

(upravil kudlibabka 16. 2. 2016 10:56)

Re: DIY DAC

mam jeste dva CD prehravace s TDA1541,ve kterych mam lampovy moduly,v jednom mam 6N2P v SRPP a ve druhym mam 6CC41 taky v SRPP...

(upravil Jupi 18. 2. 2016 22:27)

Re: DIY DAC

Nazdar páni,
konečne som sa dostal ku kompletácii LutaDACu. Nemáte náhodou niekto na predaj 4 kusy spárovaních MELF 390R 0204, poprípade 0,1% verziu?
Poprípade, ako ste riešili tieto MELFy?
Môžem ich skúsiť spárovať pomocou môjho Metexu 3850D poprípade pomocou AVR Component Testeru. Hodnota nebude presných 390R, ale mohli by byť dosť rovnaké.
Vďaka

Re: DIY DAC

Koupil jsem si 25ks 1% a pároval je. Výběr byl dost bída, pokud chtěl člověk ať je to v 0,1% bylo to v podstatě nemožný, myslím že jsem se dostal někde na 2 Ohmy rozdílů pro 4ks ze 16ks. Dnes bych koupil asi 4ks těch 0,1% ale když jsem je kupoval já nedaly se tak přesné v malém množství koupit, když se dělal grupáč tak mám pocit že se braly...
Jinak je jedno čím to měříš a jak přesná je hodnota, důležité je vyvážení, ale nakonec by musel člověk vybírat v patici i jednotlivá OZ kdyby chtěl ať je to echt big_smile

Re: DIY DAC

grupac s MILF?to mne zajima....:-)

Re: DIY DAC

Miro big_smile co by na to řekla žena ? smile

Re: DIY DAC

pridala by se....

(upravil Jupi 18. 2. 2016 23:07)

Re: DIY DAC

Vďaka.  V Mouseri je min odber 3000ks, cena 1,19Eur/kus. sad Vo Ferneli su možné aj kusovky po 1,42Eur, len od tial tak skoro nebudem brať nič.
Takže asi budem merať. smile
kudlibabka: MILF big_smile

Re: DIY DAC

3000 MILF?...ukazal jsem ženě  tuhle diskuzi, nevi sice co je to MELF (stejne jako ja)...ale bavila se dobre...

Re: DIY DAC

ono ideálně bys měl napárovat všecko, nejen ty v IV. Z těch 25ks z farnella se to napárovat dalo, ale byla to práce. Protože jsem neměl pak nic moc na měření tak jsem to měril tímto http://www.soselectronic.cz/?str=706&am … -soucastky big_smile šlo to smile absolutní přesnost není důležitá a digity stačily smile jen to chtělo opakovat měření.

Web

Re: DIY DAC

Je mi jasné, ako to urobím. Ku každému odporu napíšem odmeranú hodnotu. Meranie este preistotu zopakujem a potom vyberiem tie 4, čo budú najbliššie.
Vďaka

Re: DIY DAC

Důležitý je mít stejný hodnoty v diferenciálních vedeních (tj 2 v jednom kanálu), mezi kanálama je to putna, stejně ucho 0,5dB sem a tam nepozná big_smile