Re: DIY DAC

Dohnalík:Cenové relace?

Re: DIY DAC

Anti: To je úplně jedno, protože to Jarda udělá SMD a 80-90% lidí to ani neosadí. Cena DPS je minoritní, vzhledem k ceně švábů (CPU,DAC,OZ,PSU....atd)

Re: DIY DAC

Dohnalik: urco zajem je..

Web

(upravil Dohnalik 15. 12. 2015 19:46)

Re: DIY DAC

Bude to SMD, ale osaditelný rukou...minimální velikost 0603. Pro mě osobně rukou bez problému osaditelný, ale chápu, že pro spoustu lidí ne, proto bych možná nabídl i modulky (muselo by být dost zájemců), který by byly osazený profi stencilem v přetavovací peci olovnatou pastou.

Cenová relace...cenou možná lehce nad lutovým starším DAC, víc si zatím říct netroufnu. Pokud půjde vše dobře, hodím sem večer schéma a popis.

(upravil DJ_Rix 15. 12. 2015 19:55)

Re: DIY DAC

Když se vás sejde dost tak to v práci nechám nafídrovat a hotovo big_smile Ad cena, vážně DPS bude jen zlomek celkových nákladů....pamatuju jak to bylo se schopností osadit u Ondrovýho DACu.....doba pokročila a většina bastlířů prostě na to nemá vybavení/dovednosti/trpělivost.
Ad hotový modulky....je pak otázka jestli ti budou schopní zaplatit práci, protože osadit to komplet růčo je pěknejch pár hodin sad

Každopádně až uděláš vzorek dojeďte i s Ondrou to ke mně poslechnout smile

Re: DIY DAC

Bohužel pro socku jako jsem já je to možnost.Něco jako splátkový prodej.Jeden měsíc dps,druhý měsíc pár součástek,a takhle se postupně posouvat.Uvalit větší částku najednou prostě nemůžu....

Re: DIY DAC

hele socko,kup si toto a budes spokojenej:
http://www.ebay.com/itm/32BIT-768K-XMOS … SwBLlVRuwU
smile

Re: DIY DAC

Ono to nakonec dopadne na nějaký ebayový...Holt jsem socka...Dík za tip...

(upravil Dohnalik 15. 12. 2015 22:26)

Re: DIY DAC

No, hrát to bude...nějak big_smile

Tady slíbený schéma: https://www.dropbox.com/s/bu8nbtu4fa8pb89/Job1.PDF?dl=0

v0.1, určitě je tam spousta chyb, najdu je až když kreslím PCB.
Koncept:
Malá destička do 10x10cm, na které bude vše, včetně zdroje, tedy mimo trafo, to by mělo kvůli 50 Hz zůstat někde dál. Zdroj je dělaný tak, aby bylo masivně potlačeno EMI hrálo to stejně na pračce za 100 litrů jako na Brněnské "rozvodné síti".
Vstup: USB, které je galvanicky izolované. Výstup: XLR a RCA, který půjdou přepínat tlačítkem i SWrově programem. Ten bude mutliplatformní od win po linux a bude se tam mimo jiné dát nastavit za běhu jeden z 5 různých digitálních filtrů za oversamplerem (DAC vše synchronně upsampluje na 705.6/768 kHz) pro fajnšmekry.
Co se týče ovladačů, tak pro Windows 8.1 a nižší upravím opensource ASIO ovladače. S pomocí programů třetích stran lze pak dostat i normální zvuky z prohlížeče atd. U Windows 10 bude podpora USB Audio Class 2 s dalším velkým updatem nativní (zatím není).

Umět to bude 44.1 až 384 kHz ve 32 bitech a pravděpodobně napíšu i podporu DSD64 a DSD128, nativní, bez převodu do PCM.
Předpokládám THD+N někde na úrovni 0,0002 % a DR kolem 120-125 dB, dodám měření z AudioPrecision mašiny. Oscilátory NDK.

Na kšandách bude připojitelná destička s LED ukazující vzorkovačku a destička s rotačním enkodérem pro regulaci hlasitosti. Tato digitální regulace hlasitosti se bude dát velice snadno vyřadit přepnutím přepínače na PCB pro ty, jež mají analogovou za DAC. Bude propojená přes HID s OS, tj otočení čudlíku na DAC způsobí posunutí posuvníku hlasitosti v operačním systému a naopak.

Není třeba žádných programátorů ani umět programovat, po sestavení se přepne jumper, nahraje firmware přímo přes USB do procesoru, jumper přepne zpět a jede se. Procesor má od výroby bootloader. Stejně by se postupovalo při případných updatech firmware. Ten bude plně opensource, každý si bude moct do DAC přidat funkce, pokud chce.

Je to navrhlé tak, aby to bylo reasonably low cost, tedy poměrem cena/výkon velmi těžce překonatelné (ve své zvukové kategorii, čínanům nikdo konkurovat nemůže).
PCB by pravděpodobně byly fialové se zlatým HAL, vyráběné v USA, nebo matná černá se zlatým HAL z číny. Vidělo by se podle toho o co by byl větší zájem. Cena by díky tomu nebyla tak nízká jako u lutova DAC. Napsal bych k tomu kompletní dokumentaci co a jak, samozřejmě.

Na serii destiček by se muselo najít 10 zájemců, na modulky taktéž 10, jinak si postavím jenom malý modulek pro sebe smile
Ten bude hotový někdy v lednu příští rok a stavím se s lutou u Rixe, jestli bude chtít...aby se vědělo jak to vlastně hraje smile

Budu postupně updatovat, až bude navrhlá deska, dám se 3D model.

//k modulkům, nehodlám se osazovat úplně ručně, samozřejmě budou pájený pastou přes stencil, jenom od otho nahážu součástky za 20 minut a hurá na reflow. Výsledky jsou neporovnatelně lepší oproti ručnímu pájení.

(upravil luta 15. 12. 2015 22:43)

Re: DIY DAC

pěkný. držím pěsti. jen bacha na ty polarity kondenzátorů v blokování OZ. taky tam často dělám chyby big_smile to je kresleno v kicadu?

ten nativní UAC2 ve win10 by byla tak jediná věc proč u nich vydržet big_smile

Web

Re: DIY DAC

Pekne. Pracujem na niecom podobnom s kolegami, aj s moznostou upsamplingu na 768k s obvodami AK. Tak uvidime co z toho vypadne. Bohuzial je to pre komercne vyuzitie, tak viacej info dat nemozem.
Pouvazuj aj na DSD256, pripadne aj DoP. Potom by to bolo bezkonkurencne. Prip. este 768/32 cez USB (tym padom by malo ist DSD512). To uz by bol masaker wink

Re: DIY DAC

Velmi pekne. Paci sa mi tam ten XLR smile

Re: DIY DAC

Altium Designer, Eaglu už totálně došel dech, vymáčkl jsem z něj co šlo, jednou zkusil Altium a není cesty zpět, Eagle je spíš hračka než CAD big_smile Polarity...no jo, tantal by jenom prásknul smile

DSD je DoP, tedy neprotáhnu víc jako DSD128 přes 384 khz. 768 kHz přes USB by vyžadovalo vlastní ovladače a další věci.

XLR jsou už pro mě nutnost, nechci tahat nic SE. Proto to má plně diferenciální filtr. smile

Re: DIY DAC

pekny plany,drzim palce...
co se tyce ty levny cinsky desky z postu 1,347 tak hraje prekvapive dobre,bez jakohokoliv tuningu,vyzkouseno nejen mnou v kvalitnim retezci...ja mam vestaveno v OTL sluchatkaci....

(upravil orhore 16. 12. 2015 16:02)

Re: DIY DAC

Dohnalik napsal:

Altium Designer, Eaglu už totálně došel dech, vymáčkl jsem z něj co šlo, jednou zkusil Altium a není cesty zpět, Eagle je spíš hračka než CAD big_smile

Instalačka Eagle má jen 55MB a instalačka Altium kolem 3GB!? Takže i z tohoto hlediska to musí být někde jinde. Vyzkouším pokud to moje hlava pobere smile

Re: DIY DAC

Dohnalik
Tak ak mas DoP potom ok.  No tie ovladace je problem, uvidime co prinesu najblizsie mesiace, i ked bezhlave hnanie sa za velkymi Fs... co ja viem....

Na Altium som nevedel takmer rok najst pekne slovo. Zacalo to byt zaujimave az poslednu dobu, ked to pouzivam na 4 vrstve DPS, s moznostou krasne doladit dlzku zbernic, Z prisposobeni atd. .. Tam sa Eagle nechyta, ale inak je Altium podla mna len predrazena hracka. Hlavne niektore funkcie su postavene na hlavu, a niektore, v Eagli to bol max 1 klik/prikaz sa v Altiu menia na nekonecny pocet klavesovych skratiek a inych ficurin, ktore si spociatku treba natrepat do hlavy, aby clovek vedel aspon jednoduchu dosku vyprodukovat, nie je len tak. Ale inak je to celkom fajn nastroj, s kopou moznosti.

Re: DIY DAC

OrCAD je totální hovno, KiCAD má prostředí jako pro malý děti, PADs...je vtip big_smile Co jinýho bych měl používat? big_smile

Jinak změna plánů! Analog část půjde asi celá překopat, můžete se těšit na diferenciální semi-diskrétní výstup, kterej bude makat v Ačku. Utáhne to pak i sluchátka, jak balanced, tak SE smile Zkreslení pod -130dB i pro 50 ohm zátěž.

(upravil luta 17. 12. 2015 22:59)

Re: DIY DAC

hmm že bych si pak jednu dps taky postavil smile matroš na to mám big_smile ten můj AKM projekt leží v šupleti kvůli zařizování bydlení sad

Web

Re: DIY DAC

Možná špatný nápad.Nešlo by najít místo na desce pro I2S konektor?
Někdo by rád využil jen DAC+audio část bez USB.Odpadne procesor a regulace hlasitosti,
ale bude to"uni" pro všechny.

Re: DIY DAC

kudlibabka napsal:

pekny plany,drzim palce...
co se tyce ty levny cinsky desky z postu 1,347 tak hraje prekvapive dobre,bez jakohokoliv tuningu,vyzkouseno nejen mnou v kvalitnim retezci...ja mam vestaveno v OTL sluchatkaci....

Zdravím - kdybych to chtěl pro sebe, tak nějaký bližší info k tomu - jakej to chce zdroj, co k tomu ještě dodělat, jaká je velikost výstupní úrovně? 

Ale hlavně, netuším jakým způsoben to vlastně uchodit s počem - vybavení, programy, formáty dat?

Děkuji za info..