(upravil zuki 27. 10. 2015 14:19)

Re: DIY DAC

Dal jsem filtry do simulátoru.

Červeně je původní filtr z pdf DAC (IO je LF156, odpory a c byly identické s pdf).

Zeleně je filtr se stejnými časovkami, jen je převedený na vyšší impedance. Jak je vidět, na vyšších impedencích a při vyšších frekvencích ( cca 2MHz/ útlum cca 60dB) funguje lépe i ta LF156... Ono taky šumové přizpůsobení IO bude pro R mezi 1k-10k asi lepší než pro 180-560R (odpory na pův.sch.).


Modře je doplněn C4, tj "VF" filtr. Na obr. se jeho vliv začíná uplatňovat až od cca 400kHz. Musela se samozřejmě  upravit i C3, aby byl do 400kHz průběh stejný.  Výhodou C4 je to, že nepustí (potlačí) do "obyč" IO frekvence (strmost signálu tj. V/us) které nezpracuje...
---

Samozřejmě že s C4 atd. jde měnit i strmost (průběh frekvenčky) třeba už od 100kHz. Jen jsem chtěl nastínit možnosti.
http://zuki.hw.sweb.cz/schemata/Audio/o … h_Zuki.png

(upravil Henri 28. 10. 2015 10:40)

Re: DIY DAC

Dohnalik napsal:

Well, není to tak úplně pravda. Můžeš to připojit, jenom na to musíš mít dobře navrhlej obvod. To je důvod, proč do I/V neustále doporučuju operáky s šířkou pásma 800 MHz+ a rychlostí přeběhu 2kV/us+. A všichni na mě serou a tvrdí, že to je zbytečný smile V I/V prostě odfiltrovat VF nemůžeš, protože to je proudovej výstup. A pokud požiješ 20uV/s mrdku, kterou doporučujou v každým datasheetu, tak se tam demodulujou všechny frekvence modulátoru až do 6,4 MHz a pak si můžete spočítat, kolik dalších harmonickcýh taky, protože to je obdelník smile

2 : Dohnalik
Zdravím, pokrok vo Vašom projekte –DACi ma tak zaujal že som musel reagovať  .
Špeciálne  ma zaujala ta poznamka o potrebnej šírke pásma  u operakov na I/V, pretože som sa s podobným nazorom už stretol , nedá sa inak ako suhlasiť. Mohli by ste byť konkrétnejší, ak to nie je tajne ? poznám  vaše staršie doporučenia  na AD8066 (-65 )
Len v tejto ruskej porovnavačke  je síce  spomenutý len okrajovo, ale aj tak nedopadol nijak oslnivo –
http://musatoffcv.narod.ru/Docs/SolveTo … mpDist.htm

Parametre silne frekvenčne závislé a nevyrovnane, nehladiac  aj na dosť  veľký nárast  šumu od 1K,  nad 10K až 10 násobný v porovnani  s napr. OPA836,  ADA4899...Nemáte nejakú skusenosť s ADA4899 na  I/V ?

Re: DIY DAC

AD8065 jsem doporučoval, jelikož je bez problémů stabilní ve slušnějším zapojení, trochu šumí, takže zakryje bordel a nějakej lesík na spodu a vypadá, že i je i docela VF odolná (asi jfet vstupy). Do základního I/V teda funguje dobře, viz lutův DAC. Ale je to jen můj názor, někdo jinej může mít odlišnej.

ADA4899 nevypadá špatně, ale je to spíše buffer než operák na takovou aplikaci. Zkusil bych něco rychlejšího. Pokud se ale cokoli s I/V simuluje, je potřeba mít dobrý SPICE model a dobře vytvořený proudový zdroj. Žádnej reálnej DAC samozřejmě nemá nekonečnou výstupní impedanci, většinou je to v řádech kiloohmů.

Co se týče filtru pro AD4490 vypustím jej tak, jak jsem dělal na posledním schématu, sallen key má výhodu v odolnosti proti vyšším kmitočtům a přesto druhý řád, takže v tom nevidím problém. Ještě hodlám přepočítat koefecienty filtrů, potřebuju aby to řezalo tak někde jinde, tohle jsou katalogové hodnoty, které jsem zatím neřešil. Na pasivní RC články do země bude místo na desce DAC možná, pokud si je tam někdo chce nacpat, tak prosím, je to DIY.

Já pak udělám ještě takový maličký (100×80 mm) DAC, kde bude tohle AKM, AVR32 a zdroj s filtrem. Stačí sestavit, připojit trafo nasypat firmware přes USB a jede se. Destičky budou fialové, se zlatým HAL. DAC bude vypuštěn opensource pod GPL, takže si to budete moct postavit a dvě desky budou i k dispozici na prodej. Viděl bych to na duben příštího roku, už mám něco rozkresleno, ale znám se...
Tím to pro mě skončí (tedy ještě dodělám PCM1704 pro sebe) a opustím sféru audia, musím už se taky věnovat něčemu jinýmu, žere to už šílený množství financí na každej malej posun kupředu. smile

Re: DIY DAC

Diky za rady a nasmerovanie s I/ V operakmi a podobne. Tak som to trochu presnoril a našiel som :
AD9631/AD9632  ma slušnú rýchlosť aj šírku pásma ale šumovo je na tom podobne ako  AD8065  (7.0 nV/√Hz)  zrejme by bola škoda
u takéhoto super presného operaku vyrábať nejakú tu milosrdnú mlhu  sad
tu je celkom dobrý navod ako zistiť reálnu hladinu šumu a podobne:
http://www.analog.com/library/analogDia … _final.pdf

Potom AD844 ma zas slušnú rýchlosť ale slabšiu šírku pásma   
A nakoniec je tu super rýchlik s ešte prijateľnou šírkou pásma AD811 - ma  minimálny šum (1.9 nV/√Hz ) a podobný audiošpecial  LME49713    (vraj vychadza z 811-ky a zvukovo je ešte lepší)  s podobnými parametrami aj šumom, ale vraj ma veľký problém s kmitaním kdežto  AD811 je úplne stabilny
Môže sa ešte niekto podeliť s vlastnou skúsenosťou alebo nápadom ?

Re: DIY DAC

Dohnalik napsal:

Tím to pro mě skončí (tedy ještě dodělám PCM1704 pro sebe) a opustím sféru audia, musím už se taky věnovat něčemu jinýmu, žere to už šílený množství financí na každej malej posun kupředu. smile

- to je škoda. Ešte si dovolim krátku poznámku k pripravovanému DACu s PCM1704 a DACom všeobecne
Som  stará škola so záľubou k retro DACom moderne ΔΣ prevoniky mi akosi nelezú cez čumak.
Nedávno som mal debatu na na tuto tému  s popredným českým konštruktérom
Vidím u nich, že väčšina výhod je na strane výrobcu ΔΣ prevonika a na strane zákazníka je prínos asi minimalny. Spočiatku som bol tiež očarený ES9018, no až do momentu, kým som nezistil, že valná prevaha ich aplikácii hra nejak podobne, je tam stále cítiť  ten rovnaký témbr. Na špičkovú aplikáciu je to poriadna makačka, neviem čo všetko treba povypínať v tomto  "audio Švajčiarskom nožíku", aby to hralo poriadne. Tu prikladám jedno meracie video s ES9018, https://www.youtube.com/watch?v=2QySxRcuPJs

- je to vo francuštine  ale z obrázkov jasne vidno že : ES9018 ma vážne problémy s jeho analógovým  výstupom pri rozlíšení nad 20bit. - Rovnako  tento DAC-čip stráca presnosť a linearitu na vyšších vzorkovacích frekvenciách ako 48 kHz. To už radšej poriadnu implementáciu  AD1955, ktorá bude určíte hrať lepšie, s takou by som dokázal existovať. Ale pozor, aj dnes  stavajú také mašiny  ako - Phasure NOS1 DAC (8 x PCM1704U-K  ), ktoré v pohode zvláda 24/384. Takže držím palce. Tam zrejme bude inak riešene  I/V- čko. Diskrétne alebo dokonca pasívne ? http://www.audioasylum.com/cgi/vt.mpl?f … p;amp;VT=T

Re: DIY DAC

Mám stejnej názor, podle mě dobře implementovaný 1955 sabre rozšlape, jenže 9018 je All in One, prostě zapojíš, sežere to švechny signály a hraje to, ale hraje to pořád stejně.
Já chystám 2x PCM1704, převedu do diferenciálu a pohraju si s tím. Podle mě to nebude špatný. Filtr si samozřejmě napíšu vlastní v FPGA, na NOS blbosti vážně nejsem.

Re: DIY DAC

-To je síce fajn, že  so mnou súhlasíte,  ale k vybraným operakom nemáte nič ?
Varím vás tu ako dáku 18-ku, ego škrabkám a stále nič.  hmmm  hmm2
Keby Kroměříž nebol tak ďaleko, tak kúpim aj  panáka...

Re: DIY DAC

No ja pres Sabre 9018 hraju uz delsi dobu,pokud se nepletu to co mam ted uz je ctvrta verze....ta eco verze K2M...s nizkosumovym zdrojem to nema chybu a budu moc rad,kdyz budu moci porovnat s tim o cem tady pisete,doufam ze nezustane jen u teorizovani a navrhu...mam jednu pujcovaci verzi s lampovym vystupnim clenem...ohlasy na ni jsou velmi pozitivni a v testech s DACy renomovanych firem obstoji...
no taky jsem vymekl a brzo budu mit doma R2R na porovnani....

Re: DIY DAC

Henri napsal:

Spočiatku som bol tiež očarený ES9018, no až do momentu, kým som nezistil, že valná prevaha ich aplikácii hra nejak podobne, je tam stále cítiť  ten rovnaký témbr. Na špičkovú aplikáciu je to poriadna makačka, neviem čo všetko treba povypínať v tomto  "audio Švajčiarskom nožíku", aby to hralo poriadne. Tu prikladám jedno meracie video s ES9018, https://www.youtube.com/watch?v=2QySxRcuPJs

- je to vo francuštine  ale z obrázkov jasne vidno že : ES9018 ma vážne problémy s jeho analógovým  výstupom pri rozlíšení nad 20bit. - Rovnako  tento DAC-čip stráca presnosť a linearitu na vyšších vzorkovacích frekvenciách ako 48 kHz.

to sme to dopracovali, hodnotit kvalitu a parametre chipu dle dosky z ebay za $150 roll , skoda ze to nevideli hosi z Accuphasu, urcite by tie chipy nestrkali do svojich vlajkovych prehravacov a prevodnikov a rovno v dual differential...
a vypinat nieje potreba nic, staci ten chip poriadne naimplementovat ale to sa holt neda za $150 ked len chip stoji polovinu...

Dohnalik napsal:

Mám stejnej názor, podle mě dobře implementovaný 1955 sabre rozšlape, jenže 9018 je All in One, prostě zapojíš, sežere to švechny signály a hraje to, ale hraje to pořád stejně.
Já chystám 2x PCM1704, převedu do diferenciálu a pohraju si s tím. Podle mě to nebude špatný. Filtr si samozřejmě napíšu vlastní v FPGA, na NOS blbosti vážně nejsem.

co od neho ocakavas? v com by mal byt lepsi nez Sabre? netvrdim ze by Sabre nerozslapal ale speky tomu nenasvedcuju takze pokial v nom nieje nieco zazracneho nerozumiem vyhodam hmm2

(upravil luta 3. 11. 2015 10:39)

Re: DIY DAC

imho PCM1704 je  jeden z poslednich dostupnych R2R DACu. Ikdyz oproti delta-sigma prevodnikum neoslnuje toliko tabulkovymi hodnotami, tak spolecne s kvalitnim oversamplingem v FPGA muze leccemu natrhnout prdel

Web

Re: DIY DAC

coz teprve bez oversamplingu....:-)...doufam,ze moje prdel zustane uchranena...

Re: DIY DAC

Kuky napsal:

to sme to dopracovali, hodnotit kvalitu a parametre chipu dle dosky z ebay za $150 roll , skoda ze to nevideli hosi z Accuphasu, urcite by tie chipy nestrkali do svojich vlajkovych prehravacov a prevodnikov a rovno v dual differential...
a vypinat nieje potreba nic, staci ten chip poriadne naimplementovat ale to sa holt neda za $150 ked len chip stoji polovinu...

Si prekvapeny že modernejšie , presnejšie modnejšie  sa lepšie predava ?
“hosi z Accuphasu“ a spol.  to ale vedia velmi dobre. A ešte k tomu tie ohurujuce parametre:
Teoreticke SNR ES9018 = 133 dB ! Naozaj si mysliš že je problem len v lacnej doske ?Nechce sa mi tu znova a znova rozpisovať stare zname veci o problemoch , Δ-Σ D/A Prevodníkov  a netreba ani chodiť moc daleko, preto si požičiam zopar vyrokov z Diplomovej práce  Pavla Krásenskeho : „Precizní analogové rozhraní pro zpracování zvuku“  http://mtt.ieee.cz/studentskasoutez/sou … 0zvuku.pdf
autor piše : „... musíme podrobněji podívat na princip funkce Δ-Σ D/A převodníku. Po průchodu modulátorem je digitální signál teprve převeden na analogový pomocí fyzických prvků tvořících na čipu zdroje proudu s různou velikostí. Tento proces je velmi citlivý na hodnoty prvků na čipu, avšak výrobní procesy mají vždy své tolerance, které by vlastnosti převodníku degradovaly. Proto se využívá algoritmu DEM, který jednotlivé prvky (bity) v určité posloupnosti střídá, aby nedocházelo při určitých výstupních stavech ke vzniku namodulovaného šumu (korelovaného s užitečným signálem) v úzkých špičkách s velkou amplitudou. Cílem algoritmů DEM je zabránit vzniku modulovaných šumových špiček ve slyšitelném spektru a pokud možno přesunout jejich energii nad slyšitelné spektrum a frekvenčně je rozprostřít. Aby algoritmus DEM plně zachoval vlastnost noise-shapingu použitého Σ-Δ modulátoru, měl by být dle [22] alespoň stejného řádu jako modulátor samotný, což však zřejmě žádný z výrobců Σ-Δ D/A čipů nedělá, protože by to bylo realizačně neúměrně složité. Činnost DEM je tudíž více či méně kompromisní.......Pod touto úrovní stačí pouze nejméně významový bit převodníku (LSB), nad ní se začínají používat i ostatní bity. Právě tento přechod zřejmě není dost dobře ošetřen a algoritmus DEM není schopen zakrýt vzniklou chybu. Na jednotlivých kanálech se problém pravděpodobně projevuje s různou mírou z důvodu výrobních rozdílných odchylek od ideální (navržené) hodnoty proudu, kterou daný prvek generuje. Z grafu 3.2.2.9 a tabulky 3.2.2.1 vidíme, že amplituda integrovaného THD+N dosáhne až 8 µV v nejvíce problematickém kanálu a okamžiku. Proč se pak amplituda tohoto nežádoucího signálu při dalším zvyšování amplitudy užitečného signálu snižuje, když bychom čekali, že zůstane konstantní, nebo se bude dále zvyšovat, se mi osvětlit nepodařilo.
  Ma tam tam vystižne grafi merani artefaktov ES 9018 , piše: „THD+N (tedy odstup všech integrovaných rušivých složek od základní frekvence) jednotlivých kanálů liší, a to v rozsahu -113,7dB (kanál 1) až po -116dB (kanál 2). THD+N ostatních kanálů leží v tomto intervalu...THD+N (tedy odstup všech integrovaných rušivých složek od základní frekvence) jednotlivých kanálů liší, a to v rozsahu -113,7dB (kanál 1) až po -116dB (kanál 2). THD+N ostatních kanálů leží v tomto intervalu. Zároveň však bylo změřeno, že šum všech kanálů bez přítomnosti výstupního signálu je téměř totožný, a to asi 1,6µVRMS. Celkové harmonické zkreslení THD (odstup integrované amplitudy všech násobků základní frekvence) se také neliší a je rovno asi -124dB při plné výstupní amplitudě (asi 1,61V) a frekvenci 1kHz. Je tedy zřejmé, že velikost tohoto šumu je závislá na amplitudě výstupního signálu. Zjevně nepochází z analogových součástek na desce, ale ze samotného D/A převodníku a souvisí s činností jeho modulátoru.
Na tento jev jsem se zaměřil v další sérii měření a zdokumentoval jsem jeho závislost na velikosti amplitudy (obrázky 3.2.2.4 až 3.2.2.7).  Do následující tabulky jsou vyneseny naměřené hodnoty THD+N, ze kterých byla spočítána ...“

merania autor zhrnie: „Z uvedených měření vyplývá, že D/A čip ES9018S není tak bezchybný, jak jej výrobce popisuje a také trpí podobnými neduhy jako Σ-Δ převodníky jiných výrobců (modulace šumového pozadí). Přes všechny popsané nedostatky je to stále pravděpodobně nejlepší D/A převodník na trhu.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Je to jeho nazor a ja mu ho neberem,  pol zemegule s nim bude suhlasiť a druha polovica  nebude suhlasiť.

Re: DIY DAC

niesom prekvapeny a ani ma moc nezaujima clanok od Pavla Krasenskeho, takych clankov a merani su mraky, ja som reagoval na meranie z YT linku kde pan francuz meria zkreslenie dosky s dosti spatnym vysledkom na ktory sa viaze tvoje tvrdenie ze ma Sabre chip vazne problemy s analogovym vystupom nad 20 bit a to na zaklade testovanej dosky za $150 ktoru by sme mali brat ako bernu mincu na hodnotenie kvalit daneho chipu....
nikde som nepisal ze ten chip dosahuje tabulkovych hodnot alebo ze je dokonaly a niesom si ani isty ze by niektory renomovany vyrobca udaval podobne hodnoty vcetne Accuphase ktory ma v papieroch (viz napriklad datasheet DC-37) v mono zapojeni o dost triezvejsie cisla nez je standard, nicmenej mna zaujima ako to hra... a hra to zatracene dobre (opet sa nebavim o doske z ebay)...su lepsie chipy na trhu? urcite su ale bude tazsie hladat lepsi chip v Δ-Σ prevedeni, neviem ci su lepsie R2R pac som ziaden zatial nepocul alebo tie v prevedeni FPGA (Chord, PS audio atd...) s tym stejnym vysledkom kazdopadne je dosti nestastne porovnavat kvality chipu na zaklade spatnej implementacie

(upravil Dohnalik 5. 11. 2015 15:49)

Re: DIY DAC

Henri napsal:

-To je síce fajn, že  so mnou súhlasíte,  ale k vybraným operakom nemáte nič ?
Varím vás tu ako dáku 18-ku, ego škrabkám a stále nič.  hmmm  hmm2
Keby Kroměříž nebol tak ďaleko, tak kúpim aj  panáka...

Sorry, vůbec jsem si toho horního příspěvku nevšiml.

Vybraný operáky nevypadají špatně ani jeden, ale zkrátka neumím zázraky a vzhledem k tomu, že jsm ty operáky v rukou neměl, tak nemůžu moc poradit. Chce to opravdu zkoušet, zkoušet, zkoušet. Trcohu dozadu jsem psal i jak zjistit jestli kmitá/nekmitá bez spektráku, zapojení používat obyčejný I/V s kompzačním RC článekm. Na prototypové desce si nechat ještě místo na rezistor z neinvertujícího vstupu na zem, něco od 10-80 ohmů tam občas pomůže nejenom stabilitě, ale i linearitě. Doporučuju si ještě u tak rychlých operáků vybrat něco, co má feedback pin vyvedenej zěpt k invertujícímu vstupu, z jasných důvodů.

Na šum zase tak hledět není potřeba, mnohem větší vliv hraje vstupní proudovej a napětovej šum, než ten výstupní. Proto jsou fetový operáky v I/V prostě lepší. Výstupní impedance DAC umí být i v řádech kohm, takže už to pak šumí.

(upravil Dohnalik 5. 11. 2015 16:27)

Re: DIY DAC

Kuky napsal:
Dohnalik napsal:

Mám stejnej názor, podle mě dobře implementovaný 1955 sabre rozšlape, jenže 9018 je All in One, prostě zapojíš, sežere to švechny signály a hraje to, ale hraje to pořád stejně.
Já chystám 2x PCM1704, převedu do diferenciálu a pohraju si s tím. Podle mě to nebude špatný. Filtr si samozřejmě napíšu vlastní v FPGA, na NOS blbosti vážně nejsem.

co od neho ocakavas? v com by mal byt lepsi nez Sabre? netvrdim ze by Sabre nerozslapal ale speky tomu nenasvedcuju takze pokial v nom nieje nieco zazracneho nerozumiem vyhodam hmm2

Noise.

Sigma delta je modulátor, sice vícebitovej, ale modulátor. PWM. U Uout se to dá poměrně dobře řešit switched cap filtrama, který ale špatně navrhlý můžou hodně kazit zvuk. U Iout se to musí řešit analogovou sekcí...vážně nestačí to co je v datasheetu, jsou potřeba 3-4 řády.

R-2R DAC je pure PCM DAC. Není tam žádná matika, žádná hromada FIR filtrů, žádný nekvalitní oversamplingy. Je mín cilitvej na jitter. Jenže má taky několik nevýhod. Tou první cena, samozřejmě... Jsou tam dva 23 bitový R-2R rezistorový žebříky, který jsou trimovaný lasrem při výrobě...a i tak to má horší linearitu jako sigma-delta, to je druhá nevýhoda. Je potřeba k tomu externí vemi kvalitní oversampling, tj FPGA/SoX v PC. Pracovat na 44.1 kHz to sice dokáže, ale ten zvuk je katastrofa, je to takovej ten "mikrodetailovej", jinak řečeno les bordela kterej tam nemá být.
Obecně jsou daleko složitější na implementaci.

Sabre je výbornej čip. Je sice dražší, ale v ceně celýho DACu se ztratí. Je to AIO, jak jsem tu říkal, to mi vadí...je tím dán kvalitativní strop. Já chci sám udávat kvalitativní strop mého DAC, nechci být omezovaný čipem. Ano, ASRC jde vypnout když se mu tam hodí synchronní hodiny, ale pořád tam dělá spoustu matiky, která se mi nelíbí.
Koneckonců, kdo chce pořádnej DAC tak stejně musí jít diskrétně, viz MSB technology. Ti mají DAC, kterej má efektivní bitovou hloubku snad 29 bitů (-180 dB DR a SNR). Oni sami sabre smetli ze stolu veeelice rychle, moc dobře vědí proč (mají tam o tom i dokument).

//já vím, že si s tou analogovou sekcí dávám na čas, ale mám ted dost školy, nezapomněl jsem na to, bude to.

Re: DIY DAC

tiez nechcem byt omezovany chipom ale povedzme si na rovinu, kam sa chces s tym PCM1704 alebo AD1955 dostat pac aj tieto dva chipy maju THD+N a SNR strop aj ked niesu mozno az tak omezovane internou logikou...

inak suhlasim, a hlavne s tou cenou vs. vysledok, preto som do neho nesiel (Soekris DAM1021-01) aj ked sa vsetci nad R2R rozplyvali, dalsie zajimave absurdum bolo ze sa ho nikomu nechcelo porovnavat (nie hodnotit) coz tomu sebavedomiu na investiciu moc nepridalo a vo finale pri trendu akym sa cely trh s DAC rieseniami rozbehol to vlastne ani nema cenu riesit pac tu za 1-2 roky mame dalsie riesenie a to dnesne moze byt obsolete viz direct drive DSD, nicmenej noise je len jedna stranka veci, mozes mat charky ako voda a bude to hrat na pikacu alebo presne opacne, tak si potom vyber ... smile
tiez som pred par mesiacmi cumel na MSB ale to uz je holt ina cenova a hlavne hotove riesenie site na mieru...

(upravil Dohnalik 6. 11. 2015 10:58)

Re: DIY DAC

Zvuk není jenom o THD a SNR, prakticky vůbec není, pokud se dostaneš za určitou hodnotu. Už sabre neřešme, nemám ten čip prostě rád.

(upravil Henri 6. 11. 2015 20:48)

Re: DIY DAC

Dohnalik napsal:

Zvuk není jenom o THD a SNR, prakticky vůbec není, pokud se dostaneš za určitou hodnotu. Už sabre neřešme, nemám ten čip prostě rád.

  potl

Ešte priklad potreby operakov v I/V s velkou širkou pasma a rychlostou pribehu:
V jednej staršej štúdii z University of Essex  sa píše, že rýchlosť priebehu-indukovaneho skreslenia je rovnaká ako skreslenie jitteru. Porovnávajú to  na dvoch operačných zosilňovačoch s 500V/us a 50V/us , pre rôzne vzorkovacie frekvencie. Merania poukazujú  na oveľa horšie vysledky pri strate rýchlosti ako pri použiti vyššej vzorkovacej frekvencie. Jitter t.j. chyba v časovej doméne, sa prejavuje ako chyba amplitúdy po filtrácii. Obmedzená rýchlosť priebehu tiež dáva chybu časovej domény, ale tiež súčasne v doméne amplitúdy. op-amp je tu velky problem, doporučujem aspon prebehnut članok :                                                      „Op amp myths“ od Barrie Gilberta  ( AD ) http://www.edn.com/electronics-blogs/an … ie-Gilbert
Barrie piše : „Najlepši op-amp pre I/V je  nepouzit op-amp ! Čokoľvek (transformátor, odpor, diskrétne riešenie  atď.), bude znieť lepšie, než op-amp pre prevod I/V... op-amp je tu v skutočnosti len integrátor a to spôsobí nespočetne množstvo problémov.

Re: DIY DAC

zajimavy produkt:
http://www.novaplus.com.pl/shop/viewite … ductid=270

Re: DIY DAC

Vypadá to pěkně.

Chystám něco podobného s AK4490, pokud bude zájem, budou k dispozici modulky a destičky smile