Re: DIY DAC

Neoplatí sa postaviť skôr ten Lutov DAC?

(upravil mechanik 4. 3. 2015 15:28)

Re: DIY DAC

staffy, tu je napríklad vysvetlené ako má vyzerať blokovanie napájania OZ   http://e2e.ti.com/blogs_/b/precisionhub … -necessary

EDIT: to som sem dal na porovanie oproti tým veciam z ebay

Re: DIY DAC

nejlepsi reseni je blokovat OZ pouzitim lamp...jednak se clovek vyhne potencialnim problemum a druhDAC to bez OZ dobre hraje...:-)

Re: DIY DAC

AKM má několik OZ přímo v sobě smile Ty lampy zatím, zapojený podle toho pšonka lampizátora, všechny ty špatný věci a škaredej zvuk OZ vyblokujou smile

Re: DIY DAC

nojo to s temi OZ uvnitr je pravda...proc tam teda cpat jeste dalsi...:-)...co se tyce lamp na vystupu,udelej si jednoduchej pokus,zapoj jednu dvojitou triodu (treba ECC88) bud primo na V vystup z chipu nebo pres kondik,pokud primo je nutny upravit pracovni bod lampy vzhledem k cca 2VDC...tu prvni lampu zapoj jako napetovy zesilovac a stejnosmerne navaz do dalsi dvojity triody zapojeny jako proudovy zesilovac (treba 6N6P)...slusnej vazebni kond a poslechni jak to hraje...u te prvni triody muzes vyzkouset nekolik pracovnich bodu...vzdy to bude hrat trochu jinak...to samy ta druha dvojity trioda,ta ma hlavne vliv na to jakej je spodek a dynamika...mym usim vzdycky lampy zneji nez OZ,mereni muze vychzet jinak,chapu ze pro nekoho je mereni duezity a THD vyssi nez desetiny procenta ho odradi od poslechu....to je cely...

Re: DIY DAC

Poslechl jsem, ale já vždycky zůstanu u křemíku, dokud nepřejdem na jinej syntetickej polovodič, kterej bude lepší. smile

Re: DIY DAC

Jardo tohle by te mohlo zajimat:
http://www.korg.com/us/news/2015/012212/

Re: DIY DAC

kudlibabka: tak nemusis, ale s tym bufferom to hra tak nejak lepsie big_smile

mam na to stejny nazor ako Dohnalik, a zatial ma nepresvedcili ani diskretne obvody ala Burson a spol smile

Re: DIY DAC

kuky:nejak jsem nepochopil smysl te prvni vety...
jeste bych chtel podotknout,ze vse o cem pisu mam potvrzeno stovkami hodin poslechu na sve domaci aparature,mam za sebou nekolik let prace v nahravacim studiu,ktereho jsem byl podilnikem,v minulosti jsem hodne casto navstevoval koncerty,cca dvacet let temer  jednou tydne ,takze se da rict ze mam dost naposlouchano,nevarim z vody a nevychazim z testu magazinu zabyvajicich se recenzemi a z parameru v datashitech...samozrejme toto  neznamena ze mam patent na cokoliv,jen podotykam ze mam predstavu o tom co ma splnovat muj poslechovy aparat...

Re: DIY DAC

Celkom by ma zaujímalo aká konkretne zostava to je, keby si to mohol upresniť.

Re: DIY DAC

OB bedny s citlivymi sirokopasmovymi reproduktory L.Cao FA8,na spodku podporeny dvema ARO835 na kanal,jednoducha vyhybka 6dB okt,jednocinne lampove zesilovace vlastni konstrukce,referencni je s vystupaky Electra Print s postribrenymi draty na sekundaru a vazebnimi trafy,vse propojeni kvalitnimi kabely vlastni vyroby,sitovy filtr rovnez vlastni vyroby podle navrhu meho kamarada,cca 7ks ruznych DACu s ruznymi lampovymi obvody...poslech zpravidla v blizkym poli v mistnosti mirne upraveny pro poslech hudby...

Re: DIY DAC

kudlibabka: to bol len dodatok k tvojej vete

nojo to s temi OZ uvnitr je pravda...proc tam teda cpat jeste dalsi...:-)

pokial to mala byt narazka na OZ ako takove tak beriem spet big_smile

Re: DIY DAC

Pro ty kterri stejne jako ja neumi DAC navrhnou a zrealizovat je cesta pouzit nektere moduly at uz z eBay nebo treba DIY HK....sestavite si DAC sami a muzete porovnat s konkurenci...ja tech ruznych DACu vyzkousel vic,velmi se mi libi AK4396 bez ohledu na cenu...o stupen lepsi,hlavne oblasti spodku je dual verze AK4399 kouzlo a atmosfery plus minus stejne jako AK4396.Vekmi dobre hraje USB modul s xmos z DIY HK ve spojeni s ES9018K2M a nizkosumovym zdrojem vse z DIY HK.Tenhle DAC doporucim i velmi narocnym posluchacum...ty naklady nejsou tak vysoky a pokud se casem objevi neco lepsiho dostupnyho tady,muzete porovnat a pak to horsi prodat...jde to,ikdyz to neni zadny biz,ale rozhodne na tom clovek neprodela...tak to delam ja,dostavim lampovou cast a prodam na prkynku nebo treba finalni verzi...vsichni pro koho jsem stavel byli spokojeni a uzivaj si poslech...

Re: DIY DAC

Jo, jo já jsem taky spokojenej.

Re: DIY DAC

No ja do DAC nechcem dávať elektrónky. Radšej by som postavil vypínateľný elektrónkový preamp. Keď sa jedná o gitarovú hudbu tam sa mi zafarbenie páči ale u ostatných druhov mi to už nesedí. V Počítači mám zvukovku Creative Sound blaster Z. Len ma štve rušenie v podobe rôznych pazvukov ako je piskanie a šuchotanie alebo ako by som to nazval. Je to závyslé na hlasitosti nastavenej potenciometrom.
Pričom Zosilňovač DPA440 s DPA550 je krásne ticho keď zapojím DVD prehrávač je to ticho keď zapojím satelit je ticho Len to nešťastné HTPC.
Dokonca keď na signálovom kábli odpojím signálové drôty a ostane zapojené len GND tak je to tiež ticho.
Keď som odpojil reproduktor a zapojil som multimeter tak mi nameralo asi 3,5khz.
preto som začal zvažovať DAC.

Re: DIY DAC

Ja jsem vyzkousel ruzny DAC chipy,at uz s V nebo I vystupem...zvukove se mi vzdycky libily a libi verze s lampami na vystupu prestoze v tech s V vystupem uz jsou OZ uvnitr...hodne zalezi na tom,jaky lampy clovek pouzije,jaky zdroj,jaky nastavi pracovni bod lampy a co je za tim...zesik...bedny.....dam priklad...treba pro 300B je idealni E180F v triodovym zapojeni,s jinou koncovkou,treba 6C33C zni E180F ponekud suse,da se rici tranzistorove...a dal pro zsilovac s 6C33C koncovkou,buzenou EC8010 se mi velmi osvedcila jako vystupni lampa pro DAC ECC40,ECC80,E182CC...pro DAC s I vystupem (TDA1541) se mi osvedcila Telefunken ECC808 (velmi povedena verze ECC83) nebo Tesla 6CC41,popripade 6N2P...ale zase jinde nez ve vystupni casti I out DACu tyhle lampy zvukove rad nemam (pominu-li kytarovej Marshall)...rovnez tak mi moc nikdy nesedely ECC81-801 ac jsem jich vyzkousel desitky ruznych typu a verzi...abych to nakonec jeste trochu odlehcil,mam kamarada ve Finsku,je to naprostej lampovej freak,posloucha hlavne jazz,ma bedny s  fullrange repraky Voxative a ma i  DACy  s OZ na vystupu,rika ze v nekterych sestavach mu vic sedi OZ...to je teda rana pro ceskyho lampovyho fetisistu...:-)

Re: DIY DAC

mph, na to žiaden DAC nepotrebuješ, stačí ti poriadna zvukovka, niečo od ASUS. Aspon ASUS Xonar essence ST/STX sú v tomto super.

Re: DIY DAC

Díky za radu, myslím že to vyskúšam.

Re: DIY DAC

Začátkem tohoto roku jsem konečně rozběhnul USB ADC/DAC, který jsem diskutoval v tomto vlákně před vánoci. Foto výsledku je zde.  Dnes jsem se dostal k nejmenovanému referenčnímu měřicímu přístroji a změřil vstup a výstup zvlášť.

Firmware ještě není úplně vyladěný, ale poslech je to fajn!

Web

Re: DIY DAC

wow, to je super, je to UAC1, nebo 2?