Re: DIY DAC

AK4490 zatim stale ceka na sestaveni a ja se tesim na zvukovy porovnani AK4490 vs ES9018... v mezicase jsem hodne poslouchal a porovnaval ES9018 z DIY HK (vcetne jejich asynchronniho modulu postavenym na Xmos) a AK4399 parallel z eBay 's waveIO)...oboje hraje naprosto perfektne,samozrejme provozuju s lampovou vystupni casti (momentalne ECC40 jako anodovy sledovac,stejnosmerne navazano do katodoveho sledovace s 6N6P,vazebni kondenzatory Mundorf silver/Gold/Oil,zdroj s lampovou usmernovackou,ve zdroji svitky a tlumivky 40H).Opet se mi potvrdilo,ze ES ma neutralnejsi,sussi podani,AK je vic emocionalni,specielne ve spojeni s SE zesilovacem a fullrange v OB ozvucnici ma clovek pocit,ze je uprostred hudebniho deni....vic to rozepisovat nema cenu,chce to slyset...jeste doplnuju ze ES9018 mi velmi sedi se sluchatkovym OTL a AKG K701...je neuveritelny co se da dnes za levny peniz poridit,o tom se nam pred cca 10 lety ani nezdalo...

Re: DIY DAC

Koupil jsem si na aukru nějakou ASUS Thunderbolt kartu, která nemá s Thunderboltem nic společného, ale je to síťovka do PCI-e a samostatná USB zvukovka. Za ty prachy hraje super a funkcí má taky hodně smile nebylo potřeba dělat žádné úpravy, připojit USB, připojit molex a jedem, PCI-e je tam opravdu jenom pro síťovku.
Osazeno CM6631 asynchronním USB a dvěma CS4398. Má to i cirrus ADC. Hodně mě překvapilo to, že asus k tomu dal knížeku, kde jsou měření z analog precision, a THD+N na výstupu se drží pod -105 dB, což je pěkné.

https://lh5.googleusercontent.com/-M9FFIOBnWqo/VPDFaaOrqLI/AAAAAAAAEzI/Ebm3ruBhRAo/s720/IMG_20150227_202818%255B1%255D.jpg

Re: DIY DAC

kudlibabka: ES9018 je daleko náročnější na návrh plošného spoje, nenechá si tolik líbit co AKM. Proto se ti může zdát že je sušší - kmitá to. Pokud se mu dá co si zaslouží, je ve všech ohledech lepší než AKM - ověřeno na našem novém projektu SPaudio D1, který má ES9018.

Web

(upravil kudlibabka 28. 2. 2015 10:13)

Re: DIY DAC

jj to je mozny,nejsa konstrukter beru co je po ruce...jen jeste upresnuju ze se jedna o ES9018K2M...kdyz jsem porovnaval AK4399 s tou vetsi verzi ES9018 v DACu od Twisted Pear zvukovy srovnani mi vychazelo plus munus stejne....
...jeste chci vyzkouset nizkosumovy zdroj z DIY HK a porovnat ty jejich dva moduly,tedy ES9018K2M a AK4490EQ,oba se stejnym lampovym obvodem...
edit:
http://www.diyinhk.com/shop/audio-kits/ … -1ax4.html

(upravil kudlibabka 1. 3. 2015 20:45)

Re: DIY DAC

Prave jsem dopajel DAC s AK4490EQ,jede to,vypada to slibne...radny poslechovy test zitra rano,poreferuju...
edit:jeste jsem dobastlil lampovou cast,tentokrat 6H8C MELZ z roku 1953 a katodovy buffer 6N6P...

Re: DIY DAC

S každým dalším tvým příspěvkem ve mě roste chuť zkusit DAC s lampovým výstupem smile

Re: DIY DAC

Anti: Když lampy, tak lamový všechno a udělat to pořádně (navrhovat hlavou), jinak budeš spíš zklamanej. Lampovej DAC a lampovej sluchátkáč mají určitě něco do sebe, jsem silicon guy, ale zkreslení lamp určitě stojí za to si poslechnout. Počkej si na lutův DAC s AK4490 za kterej si ty lampy můžeš krásně pověsit.

Re: DIY DAC

Mne to tiež pripadá ako škoda práce kupovať tie lacné odfláknuté veci z ebay a potom to "tuningovať". Na koniec tam mnohí kúpia tých prevodníkov a rôznych polofunkčných vecí tolko že by za to mohli mať niečo poriadne. Ale ked to niekoho baví tak je to asi v poriadku.

(upravil kudlibabka 2. 3. 2015 10:07)

Re: DIY DAC

tak ta deska s AK4490 hraje taky suprove,tezko rict co hraje lip jestli ES9018,AK4490 nebo AK4399 v parallelnim provedeni...rozdily tam nepochybne jsou jen to chce dlouhodobejsi poslech...v kazdym pripade muzu zit s kterymkoliv z techto tri uvedenych...v zadnym pripade se nejedna o polofunkcni veci,ktery je nutny nejak dal tunit...vyhrady ke konstrukcim znam,ale i tak to zvukove snese srovnani s naprostou spickou s cenou mnohonasobne vyssi...velkou vyhodu vidim v tom,ze si clovek muze koupit moduly a sestavit podle svych predstav,navic do deseti dnu po zaplaceni ma vse potrebne doma a nemusi cekat nekolik let...
edit:a taky ty moduly zvladnou DSD coz se muze nekomu hodit...

(upravil mechanik 2. 3. 2015 11:35)

Re: DIY DAC

Keby som si DAC nerobil sám tak by som jednoznačne kúpil niečo tu. Pomer ceny a kvality bude najlepší pri veciach od Luty a Dohnalika kedže to robia hlavne pre to že ich to baví. Potom jedine bežne predávané riešenia ako je hypa alebo casea. Casea má nový sirius 3. Z fotky sa všetko zase nepozná ale vyzerá dosť dobre. To by ma zaujímalo či tam hypa má tie 5534 alebo niečo poriadne... Od bežných komerčných známych výrobcov aj mimo CR a SR som si kvalitné prevedenie všimol až v cenovej kategorií okolo jednotiek tisíc eur ale často alebo ani tam.

Re: DIY DAC

kde tu?vsiml sis,ze se tady neco prodava?ja zatim ne,ale pevne verim,ze se toho doziju...tem co chteji slusne hrat hned znovu doporucuju moduly z DIY HK,USB s xmos,DAC s ES9018,nizkosumovy regulatory k tomu...cena s postou cca 180 USD,za par hodin spajeno...lampova cast zabere dalsich par hodin,pro zacatek treba na prkynku,kvalitni soucastky,jednoduchy zdroj s lampou a uz se hraje...zvukove na urovni pristroju za tisice EUR...vyzkouseno mnohokrat a peclive porovnano...

Re: DIY DAC

Hypa a casea sa predávajú normálne. Luta tu predával DPS na DAC s PCM1794 za super cenu a ten inzerát bol aktualny niekolko mesiacov. Celkovo (ked si dobre pamätám) tých DPSiek vtedy dal vyrobiť viac takže kto chcel tak mal šancu.
Tie stavebnice určite hrajú horšie než kvalitný návrh. To aj mnoho ludí viac krát potvrdilo. Jedine že by to cez skreslenie tých elektroniek nebolo počuť čomu by som aj veril.

Re: DIY DAC

mechanik: vážně netuším kde jsi přišel na NE5534... To že je komerce sype do všeho neznamená, že musíme i my. V našich DACech opravdu nejsou smile

Web

(upravil kudlibabka 2. 3. 2015 17:11)

Re: DIY DAC

mechanik napisal: Jedine že by to cez skreslenie tých elektroniek nebolo počuť čomu by som aj veril....
smile

Re: DIY DAC

...cena s postou cca 180 USD,za par hodin spajeno...lampova cast zabere dalsich par hodin...

Mohol by si prosím napísať nakoľko cca vyjde tá lampová časť. Nemám o tom žiadnu predstavu.

Re: DIY DAC

zalezi co pouzijes za veci,mas-li trafo z elektronkovyho radia,svitkovy kondenzatory do zdroje treba ze zarivek nebo motorovy,patice za 50 kus,lampy podobne...tlumivky do zdroje jsou otazkou par stovek...kvalitni vazebni kondy a tech par nezbytnych odporu je otazkou nekolika desetikorun...takze materialove par set az par tisic...zvukove na urovni veci za desetitisice....

Re: DIY DAC

Zdravím odborníkov na DAC.Stojí tento DAC za zmienku?
http://www.ebay.com/itm/2015-NEW-AK4399 … 234871de75

Re: DIY DAC

mhp: urcite, niekolko krat spominany dual AK4399, nicmenej ked uz dual AK4399 tak budto s AK4113 alebo AK4118 prijmacom, tu http://diyhifishop.com/assembled-new-du … p-115.html alebo tu http://diyhifishop.com/parallel-ak4399- … p-312.html , za mna urco s AK4118, pouziva kvalitnejsie suciastky a regulatory napetia, tu je neosadeny v DIY kitu za babku http://www.ebay.com/itm/DA-X2B-parallel … 234c32c471 za dalsich 15USD ti to osadi a ozivi...

Re: DIY DAC

Vďaka za nasmerovanie.

Re: DIY DAC

Dual verze AK4399 s AK4113 nebo 4118 mam vyzkouseny taky,hrajou vyborne...doporucuju...