Re: DIY DAC

Dej 75ohm rezistor až za trafo

Re: DIY DAC

Já dal před i za - podle mě to trafo nemá tu definovanou impedanci, tak by měl být odpor na vstupu, ne ? Alespoň kabel by jím měl být zatížený kvůli zvonění a impedančnímu přispůsobení....

Re: DIY DAC

Taky jsem o tom přemýšlel, ale zase trafo by mělo být 1:1 a pokud je na druhým konci zatížený tím rezistorem...

(upravil Hippo007 27. 4. 2014 18:59)

Re: DIY DAC

No právě, někdo má 75 ohm před i za trafem (píše, že s odporem před trafem dosáhl lepšího tvaru signálu), někdo jen za trafem.
jj, těch 75 ohm by se mělo přenést přes trafo, ale radši vezmu osciloskop a mrknu na tvar obdélníků za trafem při zapojeném a odpojeném odporu 75 ohm před trafem.

Re: DIY DAC

Hergot teď jste mě nahlodali, jestli můžeš hoď sem pak poznatky jak to je, já mám teda odpor před i za trafem smile

Re: DIY DAC

Až to zkouknu, dám vědět.

Re: DIY DAC

Správně je dát 75 ohm jen paralelně k sekundárnímu vinutí trafa.
Když ho dáš i na primární stranu, o trochu víc zatlumíš obvod (v některých případech jsou nepatrně nižší zákmity na obdélnících SPDIF signálu, ale větší vliv na velikost či vůbec přítomnost zákmitů má délka kabelů) a snížíš napětí SPDIF signálu. Jestli máš odpor na obou stranách a máš to už někde v hotovém přístroji, klidně to tak nechej.
Zkoušel jsem to v různých kombinacích s následujícím: 3 kabely (značkové RG58-50 ohm / 4m a RG59-75 ohm / 0,5m + nějaká tlustší 1m tkanička), CD přehrávač s digitálním výstupem napřímo, zvukovka s digitálním výstupem přes oddělovací trafo.

(upravil SunYang 30. 4. 2014 9:14)

Re: DIY DAC

Tohle budou asi docela dobre hodiny. Jak to vypada, tak Crystek docela zahanbuji. Ale cena asi bude taky nekde jinde. http://nelfc.com/

(upravil Hazys 30. 4. 2014 23:58)

Re: DIY DAC

http://pavouk.org/hw/spdifdac/

Ty tlumivky 47uH v napájení a za nimi jen pár sto nF, to je opravdu sexy.

//A právě jsem si všiml, že chudák toslink je napájen skrz tlumivku, dokonce bez blokovacího kondíku. To je teprve to správně hrající HiFi.

Re: DIY DAC

http://www.lampizator.eu/NEWDAC/Lampiza … i_DAC.html

(upravil maras 2. 5. 2014 2:49)

Re: DIY DAC

MIro jdi s tou kravinou od Fikusa víš kde...  . Přečti si ty kraviny co tam píše :

it has high end tube power supply, high end tube output stage  What it does not have is volume control as an option. Otherwise you get everything that audiophiles want - super natural and clean timbre, colors, space, soundstage, deep bass, pure trebles, goose-bumps inducing mids, fast attack, no fatigue sound etc.     atd..

  typické kecy  pro něj a celou jeho produkci.  Spousta kecu a nic konkretního a chce za to 1200 ěček . Ten DAC co budem dělat s Jardou  tuhle kokotinu naprosto deklasuje  to Ti garantuju .  Doufám, že až to uslyšíš tak budeš objektivní a konečně Ti dojde že je  Fikus šaman a né konstruktér.

M.

Web

(upravil kudlibabka 2. 5. 2014 8:41)

Re: DIY DAC

Marku,vis co je to respekt?v tvym prispevku je spousta urazek a odsudek veci,kterou jsi neslysel...nemusis souhlasit s tim co kdo pise pripadne s tim co kdo dela,ale pokud chces aby lidi respektovali tebe,potrebujes respektovat ty je...

Re: DIY DAC

Neviem sa som ho tiez nepocul, ale ak pozriem na to tak moc dovery mi to nedáva. Myslím že aj na diyaudio.com to bohvieako nechvália aspon tu jeho verziu. Podľa mňa veľa penazi za tak málo šrotu, kvalita prevedenia, drátovačka halabala. Je to len taký môj nazor.
Ale každopádne by to chcelo počut.

(upravil maras 2. 5. 2014 9:27)

Re: DIY DAC

Miro, jak jsem to v noci psal tak jsem měl trochu v "kuli" - formu sem mohl zvolit trošku mírnejši , to uznavám (nicméně sem tam napsal jediné ostřejší slovo za což se následně omlouvám , ale mazat to nebudu ) a názorově si za tím stále pevně stojím.   Nicméně  nepochopil si co tím bylo myšleno.  (napsal sem to asi  blbě).   Znovu si přečti co k tomu DACu píše a zamysli se nad tím jestli nemám aspoň trochu pravdu. Co se  kupující dozví konkrétního, kromě nic neříkajících keců, o co se může opřít pokud se mu náhodou jeho ultra-super-pure-hi-tech DAC nebude líbít ?   Jinak  Miro vím přesně co je to respekt a lidi kteří si ho zaslouží ho u mně vždy mají - šarlatány  respektovat nikdy nebudu !  Když se nad tím zamyslím tak ten člověk respekt u mě  v jedné věci vlastně má,  povedlo se mu zblbnout obrovské množství lidí.  Jinak slyšet to nemusím abych věděl, že toto řešení prostě dobré není a to se bavím pouze o analogu - k digitálu se tady už vyjádřil např. Dohnalík.    (pokud budeš chtít tak ti např. přes SZ napíšu proč je to špatně -tady to dále zasírat nebudu). Nicméně já zase apeluji na Tvou objektivitu...


M.


EDIT: Pokud to pak přivezeš na tu akcičku, tak to pak můžeme slepým testem porovnat s naším DAC-em  a pokud to bude lepší tak to tady pěkně napíšeme a já svůj omyl klidně veřejně uznám - s tím nemám žáden problém.

Web

Re: DIY DAC

Marku nejde o sprosta slova,ja sam je casto pouzivam a myslim ze jsou OK....
respekt je o necem jinym...respektujeme bud vsechny nebo nikoho...zacina to u vlastni osoby,pokud se chceme respektovat musime se brat se vsim vsudy a neodsuzovat se....pokud to neumime u sebe neumime to ani u druhych...
...a to okolo DACu pripadne jeho lampove casti to jsem schopnej posoudit pouze subjektivne,takze u mne rozhoduje poslechovy test...
...co se tyce tvoji prace tak ji nenapadam,ikdyz spoustu veci vidim jinak,ja tvoji cestu respektuju,trebaze moje cesta je jina...

(upravil maras 2. 5. 2014 10:00)

Re: DIY DAC

Tož přece Míro nebudu  přeci respektovat  a uznávat názory někoho, když jsem bytostně přesvědčen, že je to úplně jinak a ten člověk nemá pravdu. To bych se stál přesně tím samým jako je on - tedy Demagog.   (viz.  http://cs.wikipedia.org/wiki/Demagogie)

Jinak víš, že spolu vycházíme dobře - jsi skutečně jeden z mála který tady s lampama vůbec něco dělá - to jsem již psal několikrát. Nicméně oba ke stejnému zadání přistupujeme jinak a výsledky naší práce jsou také jinačí.  Ale co je podstatné , Ty to neděláš komerčně - stavíš si to pro sebe a svou radost a, že Ti to vyhovuje  jak to děláš tak to je v pořádku. Nicméně Lampizátor k tomu přistupuje tvrdě komerčně a proto je třeba taky tvrdě , objektivně  a nekompromisně na nedostatky upozornit - to je můj názor. Já sám teď nějaké moduly začínám nabízet taky komerčně a vím kolik práce mi dává vše objektivně změřit a uvést, aby potencionální zájemce měl pokud možno co nejvíce relevantních informací a nekupoval "zajíce v pytli"

M.

Web

Re: DIY DAC

...respektovat neznamena souhlasit,pouze uznat pravo toho druheho na jeho vlastni nazor...
takze se tesim na ten novy DAC od Dohnalika a ze si ho poslechnu na kvalitnich bednach,sluchatka jsou pro mne okrajova zalezitost...toz drzim palce

(upravil bastl 3. 5. 2014 8:45)

Re: DIY DAC

DJ_Rix napsal:

Vypadá to takhle:

https://i.postimg.cc/sMdTxkNr/2137643.jpg

Ahoj, prosím tě kde jsi sehnal to trafo?

(upravil jardag69 3. 5. 2014 8:48)

Re: DIY DAC

Přehodil bych pozici trafa a desky, aby se kablíky nekřížili.
Desku bych pootočil o 90 stupnu po smeru hodin.

Re: DIY DAC

bastl: Trafo jsem si nechal vyrobit na míru.

jardag69: Tohle mi řekli už na slováči, zrovna u tohoto se ale moc teoretické rady s výsledky měření neshodují:

Původní konfugurace:
http://imgupload.sk/images/i/g/ig33od1di1ry2ofgjtxq_thumb.jpg


Deska otočená operákem dál od trafa:
http://imgupload.sk/images/d/q/dqk29tebd45b81e2wq6j_thumb.jpg