Re: DIY DAC

Ten můj prodejce byl "along1986090", ale jak říkám, postavil se k tomu problému čelem. Od toho "Tvého" už jsem taky něco bral, ale teď se mi zdá hodně solidní prodejce "minishow0328" od kterého mám CM6631, ten je hodně komunikativní...

Re: DIY DAC

to koshman: Od "minishow0328" mám také CM6631, tobě ten modul chodí?
Zatím jsem nevyřešil výpadky zvuku, co minuta nebo častěji.. Taky mě občas hlasí že je připojen jen na USB1.1 a nejzajímavější je co to občas udělá, že nějaké frekvence to prostě zahraje úplně jinak, zkreslené a posazené jakoby výš.. Trvá to jen vždy pár vteřin, pak se to jakoby přepne a zas to hraje pár minut ok. Firmware OEM, výstup SPDIF.

Re: DIY DAC

No, je fakt, že mě to taky dělalo, ale nakonec jsem nastavil buffer ve Foobaru na velkou hodnotu a od té doby to hrálo v pohodě. Záleží na tom přes jaké rozhraní hraješ, ASIO a KS myslím fungovalo bez větších problémů, ale mám dojem, že s WASAPI to nejede. Jinak jsem měl úplně stejný problém jako Ty, že se občas hlásí jen jako USB1. Teď už jsem bez problémů, hrál jsem si s upgradem firmwaru a omylem jsem ho smazal a nevím ho jak narvat zpátky, takže už nehraju... cool
Naštěstí mám ještě další USB DAC Musiland 01 USD, takže mám přes co jet. S Musilandem jedu pře WASAPI a je taky potřeba nastavit velkou hodnotu bufferu. Ale to CMko (pokud ještě hrálo), tak dle mých uší hrálo o trochu líp než Musiland, no škoda...

Re: DIY DAC

Pánové,jak vás tak poslouchám,nakonec bude super vzít ten modulek od luty,tam pokud vím ty problémy nejsou..... než kupovat nějakej bast za 30-50USD od číňana,kterej pak nefunguje,to si raděj připlatím těch pár babek za ten asynchro od něj.

Nakonec ale díky za ty info,chystal jsem se ten modul koupit taky,ušetřili jste mi zbytečně vyhozené prachy. smile

Re: DIY DAC

alternativou je i toto:
http://www.qnktc.com/usbmod.php
cena lidova...

(upravil Xhibit 13. 11. 2012 20:19)

Re: DIY DAC

No já doufám že nebude úplně k ničemu.. Až mě dojde konečně deska s AK zkusím to propojit přes I2S, třeba se to bude chovat líp. Případně ovladače/nastavení/firmware.. Já na to nemám furt čas, velmi často jsem mimo domov..
Ale každopádně bezproblémový teda není.. smile No ale když zrovna hraje, proti M2tech Hiface jsem rozdíl nepoznal, a to stál ani ne 1/3 jeho ceny..

Re: DIY DAC

ja taky na zkousku zakoupil ten modul s CM6631,tak jsem zvedavej...

Re: DIY DAC

Tak jsem si teď hrál zase chvíli s USB převodníkem Musiland a zjistil jsem, že to co popisoval Xhibit u CM6631 mi dělá taky (zpomalování a kurvení zvuku až do úplného zastavení, jakoby se vyprázdnil buffer), ale jen když jedu hi-res muziku ve 192 kHz... Připadá mi to, jestli by spíš nemohla být nějaká chyba v nové verzi Foobaru, případně v jeho nastavení?

Re: DIY DAC

A tuhle novinku jste už viděli???

http://www.ebay.com/itm/NEW-CM6631-USB- … 0271869%26

Re: DIY DAC

Tak já už mám desku doma. Objednával byla odeslána 21.10 a dnes jsem ji našel ve schránce. Kupoval jsem to od zoe_tsang

Re: DIY DAC

Petře,jestli potrebujes oscony na vytuneni desky tak ti nejaky poslu...

(upravil Hajtek 15. 11. 2012 20:35)

Re: DIY DAC

Ještě Mirku přesně nevím čím to osadím. Kouknu co mám doma po šuplících a ozval bych se ti. Sakra, kdybych tam nemusel chodit do práce a moh si doma hrát s tou hromadou rozdělaných věcí smile

Ad. ty stabilizátory která jsi postoval (LT1587). Na desce jsou v sot23, ale Linear je má pouze v DDPAKu a T3. Bastlil jsi je tam, nebo jsi tam nechal ty původní, případně to prohnal přes Sigmu?

Re: DIY DAC

sot-223 je pěkně na pikaču. blbec jsem si jej taky nakreslil do DPS lol jeden z mála dobrejch stáblů do té sot-223 je  http://www.linear.com/product/LT1963 ach ta cena..

Web

Re: DIY DAC

Petře mam tech verzi nekolik,v ty nejlepsi se sigmou11   mam 5V analog primo ze sigmy a 2 x 3,3V digital doregulovavam LT1587 nabastlenou na desce....prikladam fotku verze,ktera sice neni se sigmou,ale pro 3,3V jsou stejny regulatory....ja mel nekolik desek,na kterych nebyly napajeny ty SMD regulatory coz k pouziti jinych primo vybizelo....
https://lh6.googleusercontent.com/-ky7K … C_7452.jpg
https://lh4.googleusercontent.com/-BfGy … C_7454.jpg

Re: DIY DAC

kudlibabka: rozumiem síce, že ide o tuning za účelom zlepšenia zvuku ... ale ... vyzerá to príšerne ... to by snáď už stálo za to vyrobiť si vlastnú upravené dosku, keď toho toľko používaš a predávaš ďalej

Re: DIY DAC

Tak už mě PCB DACu konečně taky dorazila.. No objednáno 29.9 , prodejcem odesláno 4.10. , dorazilo 16.11. Žádná rychlovka teda, nicméně deska vzhledově perfektní (mám jen DPS se smd) a na rozdíl od většiny číňanů nemám námitky na kvalitu pájení těch smd švábů.

(upravil kudlibabka 16. 11. 2012 16:45)

Re: DIY DAC

2miero:jde mi o zvuk nikoliv o to jak to vypada,financovat vyrobu novych desek a jeste na tom prodelat se mi opravdu nechce...asi chapes,ze ikdyz obcas neco prodam nebo spis na zakazku postavim ,zaplati se mi moje hodinova mzda a na nic jinyho nezbyva/samozrejme soucastky si taky necham zaplatit/...

Re: DIY DAC

Nic proti zvuku, hrát to může dobře, ale za takhle "vytuněnou " desku bych nezaplatil ani korunu a "tunerovi" ještě zlámal obě ruce. big_smile
Je to hnus velebnosti...

(upravil kudlibabka 16. 11. 2012 17:53)

Re: DIY DAC

...diky za uprimnost...ruce mam stale cely...
...tak si tak rikam,kde jsem udelal chybu,kdyz reakci na zverejneni poznatku,ktery mne staly hodne usili a par desitek tisic korun je to co lze cist vyse...uz to vim...

Re: DIY DAC

Já bych Mirku třeba ty rusáky nalepil na desku silikonem vedle sebe, místa je tam dost, a hned by to vypadalo jinak. Proti ostatním součástkám vesměs nic nemám. Třeba zrovna tohle mě vadí u Fikuse. Vyrábí určitě úžasně hrající věci, ale když vidím jakým způsobem "tuní" ty krásný mašinky, tak je mě jich líto.
Ty stábly mám v DDPAKu a když je na desku postavím jako ty ty TO3, tak to o moc místa oproti původnímu SOTu nezabare. Jakou maj ti rusáci kapacitu, je to něco kolem 1u? Mám doma nějaký Vishaye 18xx sérii, tak bych je tam případně použil.