Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 48 z 48]

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

Ty ceny zas tak špatně nevypadaj, ale většina lidí co stavěla DPA223 nebo DPA222 má už asi hotovo a kondíky momentálně nepotřebuje. Než budou další desky k dispozici, tak je to asi mrtvý. Ale možná se rozjede projekt MIR50(DPA110) a pak by se určitě našlo pár zájemců o kompletní sady součástek. Možná by byl zájem i o sady součástek k původnímu DPA110, na kterej se dají koupit desky u Kohoutů (tam bude problém sehnat zejména axiální kondíky).

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

Já určitě sady k miru dělat nebudu,vím kolik je s tím drbačky smile ,ale věřím že by se našli zájemci kteří to ocení,ono je neskutečný opruz dát to mnohdy dokupy,tím spíš origoš nepajcované koncáky a budiče......

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

Ona je to obecně drbačka, dávat dohromady jakýkoli součástky, smím- li se vcelku fundovaně vyjádřit. Otázka je, kolik si kdo za tuhle nekvalifikovanou prácu vezme (je evidentní, že zákazníci zaplatí neúměrnou cenu za kdejakou ptákovinu). Shánění součástek taky není zase taková sranda, ale dá se to, a hlavně, když už se zadaří, tak potom (více méně) už není potřeba hledat jinýho dodavatele, takže tady to o práci není. Ale chce to mít hodně silnou náturu.

Do sad na DPA se rozhodně vrhat nebudu. Je tam víc důvodů. Za první, překupovat to odněkud z maloobchodů a pak si na tom ještě dál přiblble přirážet, je mně hrozně proti srsti. Dělat to v podstatě bezpřirážkově, jako hromadku, tak to už je noční můra!!! Za další, na nákup velké hromady- tj. balicích jednotek- ve velkoobchodech, popřípadě přímo u výrobců, nemám rezervy. Pak si taky myslím, že nejsu primitiv, aby nebylo v mých silách nabídnout borcům nějakou normální cenu, která by byla přijatelná a odrážela jen to, kolik si s tím dám práce a nějakou rozumnou hodinovou mzdu (co teď dělám, vychází na 100 až 300Kč hrubýho, podle konkrétní objednávky). Další věc je, že DPA jsou sice kvalitní zesilovače (ale neviděl jsem teda schémata těch novějších, zdokonalených), ale pokud někdy budu nabízet stavebnice, respektive sady součástek (tak je to podle předpisů logičtější), tak na vlastní zesilovače. Hodně jsem přemýšlel, jak navrhnout kvalitní zesilovač. A poučil se z vícero chyb z dřívějška, a taky jsem dřív hodně bastlil- byl čas a dostatek penězů na charitu pro prodejce součástek- milionáře.;) A nakonec, teď se už vůbec tomuhle věnovat nebudu (doufám ne víc, než pár měsíců), protože se na nějakou dobu hodlám registrovat na ÚP a (dá- li pánbíček) vydělávat na brigádách v Brně. Do konce roku si tím pádem budu muset udržet obrat do 20 000Kč, aby ten můj prodej nebyl nelegální, což by na hromadkách, nebo nějakých sadách dělalo problémy!

Tož, tak.

Zatím

Web

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

Možná by stálo za to,se alespoň domluvit na nákupu koncáků a budičů.......

(upravil jura80 28. 8. 2012 22:52)

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

To víš že by to stálo za to. Jenže i tyhle věci se blbě shánějí, protože hodně z nich je "obsolete". Ono se leccos dá sehnat třeba na ebay a pak to dál vychcaně překupovat, ale tam je problém v kvalitě- a pokud není obchodník vyloženě podrazák (kterých je hodně- můj skromný názor), tak se tomu obloukem vyhne. Pak třeba taky mám na tyhle "obsolete" součástky nějakou nabídku (samozřejmě, myslel jsem na to), ale za nepřijatelnou cenu- rozhodně teda ne za "AESáckou" (:o:p:p:p) nebo dokonce "groupbuyáckou (nedejbože pro mě).

Pro mě je podstatná věc, že na trhu je spousta kvalitních součástek, bohužel jen zatím, ze kterých se dají dělat dobrý věci. A mají taky jednu podstatnou vlastnost- splňují RoHS, jsou skladovaný krátčeji, než dva roky, a k tomu se dají sehnat za rozumnou cenu. A taky SE JEŠTĚ POŘÁD VYRÁBĚJÍ A PRAVDĚPODOBNĚ DÁL BUDOU. Problém je, že nejsou do DPA... Možná jsu blb, že si vždycky radši všechno navrhnu sám a nestavím podle žádných návodů a nikdy v životě jsem si nekoupil nějakou stavebnicu? (neb ty stavebnice jsou stejně ve většině případů podivný nedodělky, aspoň co je mně známo ze schémat, na který jsem se měl možnost podívat- nemyslím tím DPA, co jsem třeba nastudoval DPA220, tak je mně sympatickej)

Ale faktem je, že porozhlídnout se ještě můžu... Uvidíme.;) Třeba něco vymyslíme.

Jinak, ing. Dvořáček z Wittigu, firmy co dodává pro Ecom, když jsem napsal, že překážkou ke zrealizování objednávky kondenzátorů Nippon Chemi-Con je cena, se zatím neozval. Faktem je, že jako zákazník jsu pro ně šíleně nezajímavej... A faktem taky je, že jsem psal dneska odpoledne (tak nechcu křivdit)...

Web

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

rix myslel toshiby do MIR50 (dpa) , tie sú zohnatelné v mauseri a origoš má aj TME

Web

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

Co bude osazeno v TO3 variantě?

Re: Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

OK, tak to necháme zatím plavat. S Wittigem se evidentně nedomluvím ani na těch kondenzátorech. Mám informace, o co kdo stojí, tak jich třeba do budoucna využijeme. Časem. Zatím asi budu muset dělat inčí věci.;)

Tož, tak.

Jura

Web

Příspěvky [41 až 48 z 48]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Příprava na hromadku na kondenzátory Nippon ChemiCon do DPA

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£