(upravil luta 23. 10. 2012 15:08)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

pustil jsem to i přes dělič a bez rozdílu, ale xonar má vstup 2 V ef.

ještě mě čeká hodně laborování, bohužel nevím kdy sad baví mě to, ale mám zrovna málo času

rád bych zkontroloval i analyzerem I2S data

Web

(upravil Dohnalik 24. 10. 2012 22:13)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Mimochodem, už jsi se dozvěděl na co jsou ty dvě ledky? smile Zkoumám jak to funguje s tím ADC, vypadá to, že to umí slave i "master" mode (clock bere od DACu), musím to nějak pořádně projít, chci použít tenhle ADC, hodím ho do master modu, masterclock natáhnu z oscilátorů i do ADC, ale nám absolutně šajnu jak to (ne)bude fungovat když bych chtěl ADC na Double Speed (54kHz < fS ≤ 108kHz), kdy to vyžaduje MCK 128 fs a DAC by si přepínal oscilátory...je to celý nějaký šílený.

(upravil luta 24. 10. 2012 23:27)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

nevim... svítí/nesvítí - neřeším big_smile jinak to zkreslení při 0dB dělal fakt Xonar..nevím jakto ale občas mi sepne In na Mic a pak to blbě měří..zrovna asi sepl když jsem měřil přes dělič.. takže i 0dB výstup je OK

dostal jsem se při Fs 44.1kHz a 24bit na thd+n 0.00089% a asi do toho nebudu už moc rýt

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Není to sice datašítovej údaj, ale má smysl se honit za takovýma číslama? Osobně už bych tady nevěřil Xonaru... Ten ADC tam má horší papírový parametry než tvůj DAC a stejně to změří skoro na doraz... myslím, že už jsi narazil na jeho maximum smile (toho ADC).

(upravil luta 25. 10. 2012 21:08)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

jojo jsou to jen čísla..te druhé harm. se beztak nezbavím, ale je dost nízko

jinak ve Win7 se to ani nehlásí v režimu UAC2 jako zvukovka, takže to nejde ovládat win mixerem a je to pouze jako ASIO zařízení v přehrávači.. Což je pro mě fajn, nevím jak pro tebe smile

Web

(upravil Dohnalik 26. 10. 2012 13:25)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Já to potřebuju jako zvukovku, cpát do toho zvuk ze všeho, přičemž z foobaru hudbu přes ASIO, pokud jde jenom z foobaru, tak je to pro mě docela špatný. Jinak kdy budeš mít tak čas? Chtěl bych od tebe koupit jednu holou destičku, potřebuju to otestovat smile

Pokud máš jenom ve foobar možnost vybrat ASIO UAC2 a vůbec se nezobrazí ve windowsáckým správci zvuku, tak jsem pěkně v prdeli...zasranej windows.

V čem programuješ AVRka pod linuxem? Pod win používám Atmel studio, ale s tím bude asi brzo konec.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

když  to necháš  v uac1 24bit/92k tak to win vidi. programuju v codeblocks. ja vyrobil jen jednu dps. leda by se ozvali 3. pak bych nechal vyrobit.

Web

(upravil Dohnalik 26. 10. 2012 19:59)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Jo, ale přes UAC1 nenacpu víc jak 48/24 a zkombinovat to předpokládám nejde.
Nechcete se ještě někdo ozvat? Pokud by si někdo netroufal na to to zapájet a luta by neměl čas, tak bych mu to zapájet já, pokud by luta souhlasil. Fakt bych ten modulek potřeboval smile Na kolik vyjde čistě jedna destička?

(upravil luta 26. 10. 2012 20:12)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

na 1dm2 se vlezou cca 3ks takže pool servis tak 200kč/ks u pragoboardu smile já teď moc nevím kam skočit dřív.. co se týče nějaké serie modulků, asi to začnu řešit nejdřív v listopadu s tím, že první serie bude 10ks kde zjistím, jestli mi to nepoleze krkem a nezblázním se z letování..momentálně mě práce a projekty vytěžují na 99% a bohužel s tím nic neudělám, protože mě to živí..

klidně si to nech vyrobit, určitě to udáš smile aktualni soubory z dropboxu jsem tu někde dával odkazy..ještě to zkontroluji ale změny byly jen kosmetické v rámci hodnot..

jinak na uac1 by mělo jít 24bit/96k , což je cca 0.5MB/s. Ale nechci kecat, mám ovšem za to, že dokud jsem ten modul nepřep na UAC2, šlo mi to ve win jako běžná zvukovka s maximem 24bit/96k

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Na stránkách toho widgetu mají napsáno maximum 48/24, tak nevím. Tenor jede přes UAC1 a umí až 96/24, takže by to mělo jít. Předpokládám, že i UAC1 je asynchro, že?

(upravil luta 7. 11. 2012 17:30)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

ano

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

původní výstup dle datasheetu 5.8Vp na I/V části s následným dělením 270/560 na dif části Fc=217kHz
http://luta.7u.cz/imgLinks/audioweb/sdr … 60_2n7.png

moje navrhovaná varianta : snížení I/V s Rf=390R a (sníženým Cf) s výstupem  cca 2 V rms, dif část s Au = 1:

1k5/1k5 a 1nF: http://luta.7u.cz/imgLinks/audioweb/sdr … 1K5_1N.png

1k/1k a 1nF : http://luta.7u.cz/imgLinks/audioweb/sdrwidget/1K_1N.PNG

zajímaly by mě vaše názory na dig.filtr sharp vs slow rollof.

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

jeden z nich dost slyšitelně omezuje vysoké kmitočty, mám tam myslím Sharp, kterej to nedělá smile

(upravil luta 27. 10. 2012 12:32)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

no já se právě dočetl, že slow roloff je na ucho líbivější http://www.mlssa.com/pdf/Upsampling-theory-rev-2.pdf ale četl jsem to v jednu v noci tak možná jsem u toho spal a blbě to pochopil smile

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Jo, to je možný, já to teď tady zkouším přepínat a mám před tím PCM2706, se kterým to má trochu agresivnější výšky, takže je to takový na ucho příjemnější.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

já automaticky slow rolloff zavrhl, ale jak je vidět, budu muset udělat další propojku na testování..

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Zatím to tu máte takovej monolog kluci, asi tomu moc lidí nerozumí (včetně mě smile ) , tak se do toho necpou.

Za mě: O modulek mám zájem, ale: (už jsem to neštudoval zpětně, tak pokud to tu někde je tak soráč za opakování)

-Potřebuju modul co z něj poleze jak I2S i s hodinama (abych si mohl vybrat-buď rekonstruovaný hodiny nebo externí)
-Aby z toho lezl i SPDIF signál ,abych mohl krmit i věci s SPDIF vstupem (když to budu chtít jen jako transport USB/SPDIF)

Pokud obě tyhle věci ten modulek splňuje,napiš si pro mě jeden kousek.

(upravil Dohnalik 29. 10. 2012 1:07)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Nesplňuje, na SPDIF transport bys potřeboval nějaký SPDIF vysílač, to by nebyl zase takovej problém (samotný modulek to zatím neumí, i když na to má výstup, podle toho, co mají na webu). S oscilátorkama přímo na desce taky problém není, ale zhoršuje to (nezanedbatelně) parametry, čím blíž DACu a čím čistší napájení ty oscilátorky mají, tím lépe, když to hodíš někde půl metru od DAC napájené z USB tak parametry půjdou dolů. Navíc si myslím, že luta asi nebude kvůli tomu překreslovat desku smile
Já mám v plánu takovou krabičku (možná to dám přímo do preampu, uvidím), která se připojí do USB, poleze z toho analog, bude to umět zpracovat analog a poslat do PC a bude to umět vyslat SPDIF signál i s hodinama, tj dva výstupy, jeden samotný SPDIF a jeden worldclock (možná od toho SPDIF upustím, stejně můj jediný zdroj hudby bude PC a případně gramec a nebudu na to nejspíš připojovat další DACany).

Jinak já ten modulek chci na testování, udělám si k němu ještě destičku s oscilátorkama a budu k tou připojovat DAC, ADC... a zkoušet, pak udělám tu finální verzi. Takovou destičku si můžeš pak udělat taky smile

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Petře bohužel.. u asynchronního USB z principu žádné rekonstruované hodiny nejsou..jsou potřeba lokální zdroje hodin - oscilátory

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Právě mám v PC Xonar D2/PM, tak snad něco i poměřím smile Samotná zvukovka ale hraje dost solidně.