Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 43 z 53)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

  Stránky: ««« 1 ... 41 42 43 44 45 ... 53 »»»

RSS

Příspěvky [841 až 860 z 1,053]

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Dokončil jsem alpha verzi 384 kHz firmware, testeři jsou vítáni https://github.com/dohnalik/sdr-widget-experimental-384
více info: https://groups.google.com/forum/#!topic … yjAU1Fmyhg

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

To zase rozšiřuje možnosti over-samplingu v PC. Můžu se zeptat na čem testuješ ty? Testuješ s převodníkem (AK4490, AD1955 external mode, jiný?) nebo jen kontroluješ I2S data?

Web

(upravil Dohnalik 5. 8. 2015 1:31)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

AK4399EQ smile ten převodník jsem uvolnil komplet opensource někde v nějakým vlákně tady. Ano, vím, že ten DAC je do 192 kHz, ale 384 zvládá bez sebemenšího zhorší parametrů, naopak, lépe se obchází interní filtry. To samé platí pro AK4396, taky zvládá 384 kHz. Celou dobu na tom firmwaru poslouchám a zatím jsem nenarazil na žádnej problém, vypadá to dobře. Až luta dodělá AK4490 DAC, tak se může použít tenhle (respektive spíš oficilní experimental firmware, ted děláme s Børgem na sloučení) a pojede to snad jak vínko smile

//pomalu začínáme polemizovat o podpoře DSD64 a DSD128, viz audio-widget vlákno na google groups. Zatím to vypadá nadějně.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

já to AKM vidím až tak na podzim/zimu. sad Teď finišuju poslední DPS PCM1794, která mi zbyla. Vymazlená pečlivě vybraným matrošem. Původně jsem si chtěl udělat novej referenční DAC, ale asi ji pošlu do světa i s toroidem a zdrojem jako komplet smile Jinak bych to AKčko nikdy nedodělal, protože mi to PCM1794 plně dostačuje smile

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

NECO OD KONKURENCE:
http://www.lampizator.eu/Fikus/NEW%21_D … a_DAC.html

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Vnitřnosti nekomentuju, ale proč sakra neustále má to tlačítko místo O v logu? Vrchol nevkusu... Krabice obyč sbouchaných 6 stran a ještě má na předním panelu šroubky. Web se mu taky nezobrazuje korektně...

(upravil mechanik 30. 8. 2015 21:36)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Niektorí ludia proste nemajú vkus, on patrí medzi nich big_smile Myslím to Očko, alebo teda vypínač. Inak som od neho videl škaredšie veci, asi zmenil font písma a nejake detaily pre to že tie vyzerali o dosť horšie...

(upravil Dohnalik 30. 8. 2015 23:31)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

http://www.lampizator.eu/Fikus/KOMPUTER … ERVER.html koukám, že on není levej jenom na electronic engineering, on je levej na na počítače. Tak hlavně, že mu to vynáší smile Za ty peníze se to dá postavit asi tak 5x...a líp. On jen splácal co ho napadlo, nenapsal ani jaký komponenty jsou tam použitý a SW jak nastavil zvládne snad každej... Kdyby si tam hodil linux a uzpůsobil ho tomu, tak neřeknu.

Asi dělám ve špatným oboru, začnu se živit tímhle.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

LOL, tiez som nato cumel ako pero z gauca...

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Dohnalik napsal:

Za ty peníze se to dá postavit asi tak 5x...a líp

Akurát že názor, akokoľvek kvalifikovaný, že sa niečo postaviť (s ev. obligátnymi prívlastkami o koľko stovák percent lepšie) a reálny výrobok, dotiahnutý do produkčného štádia a prípadne opakovane vyrobiteľný tak, aby z toho človeku po treťom exemplári nedrblo, sú dve, ale že priepastne odlišné veci. Ak niečo do produkčného stavu pravidelne doťahuješ, predpokladám že to asi máš zažité...

A chlap evidentne má produkty a zrejme aj zákazníkov. Z tohoto pohľadu môžem povedať jedine, že klobúk dolu.

(upravil Dohnalik 31. 8. 2015 16:22)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

V případě počítače to tak podle mě prostě není. V případě lampových bastlů, jak říkám, nekomentuju, stejně už můj názor na něj všichni znají. Ať si je vyrábí, očividně má odbyt. Ale v případě počítače se to prostě dá postavit líp a výsledek může být naprosto identickej, pokud někdo chce...stačí napsat na jakýkoliv HW forum a lidi vám tam pošlou odkaz na košík s komponentama líp vybranýma. Někteří jsou to ochotní i za flašku složit, protože je to baví. Jediný v čem se to liší je, že on to nabízí jako výrobek. Ale i ten se dá sehnat, jenom na tom není napsaný DSD KOMPUTER MADE IN POLAND, ale prostě pasivní HTPC.

http://pc-skrine.heureka.cz/streacom-fc5-evo/ tady je case, do otho ITX desku pořádně chlazenou, ne tu jeho rádoby "sererovou" (kolem pořádnýho serveru to snad nešlo a v pasivně chalzeným PC bude ten 8W chipset pod 2x2x0,8cm chladičem řvát radostí), do toho bohatě stačí nějaká core i3 a ještě si na tom člověk zahraje i nějaký hry, když by to měl v obyváku připojený k televizi. SSD co vybral je OK, ale jsou lepší volby, třeba Kingston Fury 240GB...dvojnásobná kapacita za prakticky stejnou cenu a pravděpodobně vyšší spolehlivost, samsungy jsou v poslední době nějaký problémový.
Na to hodit buď ideálně linux, pokud člověk nechce, tak Windows 8 + ASIO a nějaký přehrávače postačí, není nutný tam rvát win server, kterej bude uživatele omezovat ještě ve více věcech, než klasický windows omezujou. Že to bude stabilnější a výkonější? Ani náhodou...kernel je stejnej, Win server má akorát nějaký serverovský, v tomhle případě naprosto useless, věci navíc a osekaný běžný multimadiální věci, co může člověk do HTPC opravdu chtít.

Hotových výrobků, který můžou konkurovat, je taky dost, stačí pohledat na netu. Napadají mě dvě skupiny racionálně uvažujících lidí, kteří si to koupí...ti, kteří mají prachů plnou prdel a chtějí to ideálně aby jim to někdo ještě i do poličky dal a aby to nemuseli sami vytahovat z krabice...a lidi, kteří o tom ví naprostý prd. Počtám, že tohle jsou jeho dvě největší skupiny zákazníků smile Ale jak říkáš, kloubok dolů, očividně to někam dotáhl i s něčím takovým...ještě ten vkus by to chtělo.

(upravil cestmir 31. 8. 2015 16:59)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Hej, ten W2k12 server tam asi najviac kole oči... Stojí šialené stovky EUR (čo pri marži, ktorú má chlap nastavenú na holý mat., predražuje ten produkt samo o sebe možno tak o ~1500,- EUR). Čo sa vstupnej ceny materiálu týka, je to zrejme zďaleka najdrahšia časť tej zostavy, pričom jeho pridaná hodnota pre zrovna takýto scenár je ako píšeš, minimálna až žiadna. Ale holt, záujemci asi sú.

(Kingston Fury ani žiaden iný Kingston by som do ničoho produkčného v živote nedal. Zmysluplný základ je tak Intel S3500/3700)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Sám mám intel SSDčka, protože jim věřím daleko víc, jako samsungu nebo kingstonu...nicméně ten fury je povedený SSD, jedno z malá od kingstonu co bych si koupil. Běžný věci snese, přepsat se na něj dá několik stovek TB a pořád funguje...vypadky napájení má tuším zálohovaný, že by to nemělo poškodit data. Komerční EVO samsungy jsou drahý, jsou sice výkonný, ale ty neustálý chyby ve FW, koho to baví řešit... Samozřejmě enterprise modely všech výrobců jsou úplně jinde.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

[luta DAC]: Měl bych pár otázek.

1. Nemáte někdo problém s "mravenčením" v reproduktorech po zapnutí DACu? Případně jak se to dá vyřešit?
2. Jak poznám že mi widle neresamplují data než se dostanou k DACu?

Díky.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

mravenčení ? nevím co si pod tím představit. Změní se něco po odpojení USB od PC ? Jak máš udělané země v DACu a zbytku řetězce ? Můžeš to zkusit např. zapojit na sluchátkový zesilovač a poslechout přes sluchátka ?

Ohledně resamplingu- pokud máš open-source ovladače, které fungují jen s ASIO tak windows neresamplují nic. Můžeš k DACu dodělat LED indikaci vzorkovací frekvence. Jen se musí nahrát firmware, který zobrazování vzorkovací frekvence podporuje.

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Nepotřebuje ani sluchátkový zesilovač, stačí zapojit sluchátka přímo na výstup DACu.

(upravil StavJi 6. 11. 2015 18:43)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Jemné nepravidelné praskání, které trvá cca 30 sec od zapnutí. Asi to dělá jen když je PC vypnutej a DAC se zapne dřív než PC..

Z DACu mám vyvedeny izolované cinche a DAC připevněný přes plastové dist. sloupky. Podobně zesilovač, tam také není GND spojená s kastlí.

Zkusím ty sluchátka.

(upravil Dohnalik 6. 11. 2015 19:53)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

To zní jako rozběhlý hodiny, resp rozhozenej buffer a nějakou dobu trvá, než se stabilizuje.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

dělalo to vždy ? nebo začlo z ničeho nic ? Dělá to i po odpojení a připojení DACu do USB za běhu PC?

Pak mě napadla ještě délka USB kabelu. Ale to by asi dělalo větší neplechu.

Taky si myslím, že to bude něco s rozjetým feedbackem, nějaký problém s daty, PC nestíhá, feedback nestíhá, něco s ovladači? Toť otázka.

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Nemáte prosím někdo SW pro lutaDAC s úpravou pro LEDky?

Příspěvky [841 až 860 z 1,053]

  Stránky: ««« 1 ... 41 42 43 44 45 ... 53 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£