Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Tak hoďku a půl na to hraju a je to lepší ale nevim co tam před tím bylo, jsem druhý majitel. Při přeskakování skladeb tam občas prsklo což jsem sváděl na síť a Malinu 2(RuneAudio) ale teď to drží perfektně.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

A jak to jinak hraje? nevím teda jakou máš verzi a jaké oscilátory smile ta malina všecko v pohodě stíhá ? RuneAudio vyhovuje ? něco takového by se mi taky líbilo.

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Hraje to skvěle a ještě uvažuju o bufferu.  V.1.6 oscilátory NDK a Fox(dle původního majitele-poznám prd) IC8 je hodně mrňavej. Malina2 je supr. Zkoušel jsem i XBMC(tam ten dac ale zatím nerozjedu a s tim novým fw. nevim, nemám teď čas) a Volumio, tam ale občas lagovalo ovladání. RuneAudio je supr. Po kliknutí tak do půl sekundy hraje skladba a to po síti.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

to bude asi na nasobky 44.1 kHz NDK od customworks (ten menší) a na nasobky 48kHz tam bude nejspíš Crystek co dával Rix v sadě. Pokud teda na něm není napsáno Xpresso

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Tak moje doměnky se potvrdily a MCU normálně zvládá 25 MHz na vstupu (zvládal by pravděpodobně i 49MHz hodiny), tím pádem Dčko se může vyhodit a já půjdu napsat FW, který zvládne 384/32 smile DSD asi nemá smysl, nevím, jestli by o to vůbec někdo měl zájem, zkomplikovlao by se to, protože výstupy by byly na jiných pinech (musely by se použít OR pro DACy, který nemají nativní DSD vstup vedle toho PCM) a zvukově to stojí za starou bačkoru.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

a další dobrá zpráva je že firmware se dá očesat na cca 80 KB takže půjde v pohodě levnější verze MCU s 128 KB za cca 300,- což je furt nehorázná cena, ale Atmely jsou holt drahý

Web

(upravil Dohnalik 21. 6. 2015 22:07)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Pořád to bude levnější, spolehlivější, menší, daleko líp a jednodušeji implementovatelný a víc cool, než xmos a prakticky i všechny ostatní na trhu dostupné věci. Je to sice větší částka za MCU, ale okolo už to nic moc nechce.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Proleze těch 25MHz (resp 49MHz) i přes ty izolátory v pohodě ? Proč jsme to tam vlastně teda dávali ty děličky ? Nebo ta původní verze MCU to nedává ? Už si to nepamatuju sad

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

25 MHz asi v pohodě. 49 proleze, ale jak to bude vypadat bych se bál. Původní verze firmware počítá s 12,288/11,xx na vstupu MCU což na 192 kHz stačí.  Dohnalik chce 384 kHz a na to už potřebuje 24,xx/22,xx . PCM1794 umí stejně jen 192 kHz takže jsem nějakejch 384 kHz nikdy moc neřešil. je to jen takové "nice to have"

Web

(upravil Dohnalik 22. 6. 2015 10:30)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

To Dčko tam je asi proto, že původní návrháři firmware byli zmatení, v DS se píše, že lze připojit krystal do 20 MHz, ale taky je tam dole schovaný, že v případě externího zdroje to jde až do 50 MHz. Průběhy vypadají naprosto OK, ale nemám aktivní sondu.
384 kHz se hodí, když chce člověk co nejvíc potlačit (ne)kvalitu vnitřního resampleru v DAC a použít něco lepšího v PC.

//už jsem k tomu zasedl, 32 bitů běží (povodně bylo jenom 24, který bohatě stačí, 32 je marketng big_smile), 384 už se inicializuje, něco to dělá, zvuk je samozřejmě katastrofa, ale i to považuju za úspěch, ještě trocha úprav a půjde to big_smile
http://ctrlv.cz/shots/2015/06/22/fV90.png

(upravil Dohnalik 22. 6. 2015 16:36)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

384/32 stabilní a plně funkční smile Akorát už bylo potřeba procesor popustit na jeho maximální frekvenci 84 MHz, z 66. Nicméně spotřeba se zvedla asi o 25%, takže v pohodě (vleze se do 150 mA naprosto s přehledem).
Založil jsem post na AW komunitě:
https://groups.google.com/forum/?hl=en# … yjAU1Fmyhg

(upravil bastl 11. 7. 2015 9:49)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Tak hotovo big_smile http://i.imgbox.com/DAXtzLSg.jpg

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Parádička.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

pekny....jak to hraje?

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

bastl:Pěkný, ale zajímalo by mě pozadí na padesátce... Buffery od CW jsem chtěl dát taky, jediný s čím se peru je jak zapojit země, když se mrkneš máš tam smyci jako prase.... asi bude stát za to jednu vstupní zem odpojit, možná u druhýho zase zdrojovou, protože se to znovu potkává u cinchů, nebo potom v preampu sad

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Díky.Hraje to suprově. Jestli je tam nějakej bordel nemám šanci změřit, nemám jak. Smyčky by tam neměli bejt. Jediný co je na kostře je střed trafa z 12V přes distanci dacu. Celkově s tím nemám žádnej problém.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Za me palec nahoru. smile Takto si nejak predstavuji finalni produkt. "Moje" veci (Luta Dac) sly do sveta a tak mi nezbyva nez makat na svych vecech. Diky Bohu uz jsem se zacal konecne venovat vyvoji. Rozjel jsem IN endpoint, ktery je pro Stm32 tak trochu v kategorii nemozne a tim padem mam zaklad pro HID a asynchronni feedback. Kde byl problem? Timery (casovace). To je vec ktera je klicova a ktera se neda na netu najit. I na Luta Dacu je feedback pro FS zmrseny. Ale myslim si, ze to v tomto rezimu stejne nikdo neprovozuje. Me jede FS na 96/16 a to mi zatim staci.  Lepsi nahravky stejne nemam. big_smile Casem chci vic, ale postupne. Na to jak jsem zacinal ... Nechtel jsem jit cestou black boxu. Mozna proto me to tak bavi. A taky sledovat jine implementace napr. Xmos nebo Avr (Luta) smile

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Z UAC1 na STM stejně těch 24 bitů nikdy nevydoluješ, potřeboval bys minimálně 582 kB buffer a STM má jenom 512, stejně tak jako drtivá většina zbytku. To je důvod, proč jsem neupravoval AVR32, zkrátka to nejde. Pro 96/16 stačí 388 kB. Z MCU field vím jenom o XMOSu a DSP od TI, že mají 1 KB endpoint buffer. Z UAC2 už to samozřejmě jde do 384 32 smile výš to taky nedostaneš, jedině bys vytvořil vlastní standart a ovladače, už tak se to posílá každej uframe na 384.

Díval ses do nejnovější verze zdrojáků na AVR32, že tvrdíš, že UAC1 je zmršený? Co je na něm zmršeného?

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

bastl: máš to moc pěkně udělané smile jsem rád, že se zvukově líbí. to vždycky potěší smile

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

@Dohnalik. Pisu z Kidlu, takze se pokusim byt strucny. 384 na Stm nejde, sbernice i2s to neumi. Proste na to neni volba v registru. Mozna to nejak jde, ale nemam na to Dac, nemluve o zdroji signalu. O 24 bitu se nebudu hadat, podle propoctu to nevychazi, nicmene to beru jako zaklad. Rozjet vubec asynchronni mod neni legrace. Proc? Snad vsechny implementace co jsem videl sleduji kolisani Sof na strane hostu, a podle toho posilaji feedback. Za idealni situace to hraje skvele. Kruhovy buffer kompenzuje pripadne rozdily. Pokud vyvojar osetri pripadnou kolizi na read a write pointerech bufferu, tak je BFU happy. Podteceni nebo preteceni se vetsinou nekona. U toho Avr pro FS to nekdo, ale moc neresil  a tak k tomu obcas dojde. Kod jsem moc nestudoval a asi to neni potreba. Vetsi buffer pro HS to "vyresi". Me se to moc nelibi, ale co je komu do meho nazoru. big_smile Sam to chci resit trochu jinak. V zakladu chci hlidat pointery a podle toho nastavovat feedback. Velikost endpoint bufferu je dana  a DMA resi automaticky kopirovani do me "cache" v SRAM. Tam hlidam pointery. DMA I2S podle externiho oscilatoru resi zbytek. V zakladu  to funguje. Chce to trochu  experimentovat.. Zavery co jde a co ne si necham  na potom. smile Je to docela silene a  je tam prace jak na kostele. Chce to i hodne nastudovat. Clovek by neveril jak silene bude slozit HID a UAC1. big_smile  K tomu aplikaci ve widlich. Sice se ze me stal tak trochu schizofrenik big_smile , ale delam neco co me nesmirne bavi. A to nemluvim o planech co mam napr. kamery, modely atd. smile

Web