Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Všechno je o implementaci? Do určité míry ano, ale z hovna bič neuděláš...když do trabanta nasereš motor z bugatti, tak to stejně pojede nahovno.

Máš fotku vnitřku toho zázraku?

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

suhlas, tak ako liat do 535M bionaftu, tu je foto http://postimg.cc/image/k7fam3y0p/  , je po mensom faceliftu, filtracne kondiky boli menene za pana FC/FM a opamp za diskretny vystupak

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

No, každej si asi udělá vlastní obrázek smile

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

sice to neodpoveda na moj predosli dotaz ale ty si poznal z tej fotky ako to hra? smile
kazdopadne moja ponuka plati tak ako aj planovana zmena v pripade ze by bolo dostupne nieco lepsie wink

(upravil xmarek 12. 12. 2014 1:37)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Tak tomu se konkurovat opravdu nedá, ani kvalitou ani cenou. big_smile Raději to nebudu komentovat. mad
Dopl.: Pak mě někdo příště jebéjte za to, že ty moje návrhy jsou strašné. Na toto opravdu nemám. yikes

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

no to je ale hnus velebnosti, ako to ten cinan za tych $115 (cena v cine) mohol takto z.urvit roll, cakal by som aspon multilayer PCB vypadlu z plneautomatizovanej SMD linky s ultra high grade suciastkami... myslel som si ze tu bude ludi zajimat ako to hra a ze sa mi nevala po stole doska s trafom ale nebudem to dalej pytvat, kazdy mame predsa ine naroky a pozadavky wink

(upravil Dohnalik 12. 12. 2014 14:08)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Taky to nechápu, kdyby to udělal pořádně (použil SMD kondíky blízko vývodů, místo těch folií s rýžovým dielektrikem), tak to mohl celý zmenšit, všechno by bylo navrhlý daleko líp a i levnější a výrobu (za předpokladu, že mu to někde nepájí jeho děti ve sklepě). Žádná multilayer není potřeba, člověk, kterej si dá záležet, to navrhne i dvouvrstvu. Ty proudový výstupy táhnutý někam do řiti a pak převedený katrastrofálním I/V...to tomu dodá šmrnc, kdyby alespoň použil Vout DAC, když už to neumí navrhnout... Docela zábavný jsou i ty dale rezistory a pak k TPAčku s proudovým FB foukne ušumněný pochybný SMD.

A jak to hraje? To by mě taky zajímalo, chtělo by to nějaký měření.

No offence, ale říct, že je všechno o implementaci a pak poslat tohle... Nemám nic proti tomu, když si to někdo koupí, za ty prachy klidně, ale proboha nechoďte to cenově porovnávat se slušným DAC jenom podle toho, co je tam za čipy. tongue

Doporučoval bych použít tyhle izolátory: http://cz.farnell.com/webapp/wcs/stores … sults=true jsou levný a ve 3 různých pouzdrech a nedělají kolem sebe bordel jako ADuM.

(upravil Kuky 12. 12. 2014 16:01)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

za tie prachy toho moc nevymyslis pokial tretinu spolkne trafo s krabicou, urcite by sa to dalo spravit lepsie a jednoduchsie, kludne ten opamp vystup vyhodit pac stejnak stoji za staru blazkovu ale holt to urobil tak ako to urobil, zachranuje to akorat ta lampa a ten sluchatkac, tie zasumene smdcka su NE5532 operaky (pokial si dobre pametam) , doska je dvojvrstva obyc kvality, merak nemam takze to nemam ako zmerat a preto som pisal ze to kludne zapujcim a osobne to s nicim neporovnavam pac je to dosti subjektivne ale za 4K som nic lepsie s HD598 na usiach nepocul, ako som pisal, rad sa tej krabice zbavim pac pre DAC nemam vyuzitie a na stole to akorat zavazi...

bol by som zabudol, za zhruba mesiac by malo byt k testu toto http://postimg.cc/image/q9mxclmgp/ PCM1794A+TPA6120, este zistujem cenu krabice a dalsie info, doska s CM6631A kartou predbezne za $75 vcetne dopravy

(upravil xmarek 13. 12. 2014 0:19)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

@Kuky: Nechci ti brát iluze, ale sluchátka typu HD59x mají své limity a moje skušenost je taková, že např. v případě mého Benchmarku DAC1 USB jsou to vysloveně vyhozené peníze (myslím za ten DAC). Prostě své chce hold "své". Ty Nečka bych neřešil. Ty jsou i v Benchmarku a rozhodně bych si netroufal říct, že je to vysloveně špatný DAC. Pochopitelně je to jen komerce.
Je pravda, že za ty prachy nic lepšího nevymyslíš, ale my (tedy pokud se nemýlím) se tady bavíme o nějaké pokud možno rozumném DACu, který využívá asynchronní USB přenos. K tomu se snažilm tlačit celou implementaci ven z PPL závěsu a upozornit na problémy, které jdou za špatným "začátkem". A i kdyby jsi všechno poměnil tak ti ve výsledku zůstane ten pitomý Tenor s PLL závěsem a toto už ničím nezachráníš. Je to blackbox a s tím se smiř a i kdyby si tam dal nový oscilátor s "kosmickou" přesností tak ti z něj udělá jeho integrovaná dělička takovou hrůzu, že jsi tam kde jsi byl.
Otázka, ale zní jinak. Chceš lepší DAC, potřebuješ ho? A nebo se nás za každou cenu snažit přesvědčit o své představě. Myslím tím, že "vyrobíme" DAC, který bude v ceně např. 20.000 kč za cenu 4.000 kč?
Pokud to tak je tak mi asi nezbyde říct oblíbenou hlášku jedno člověka z firmy ABB (výrobce průmyslových robotů): "Vy chcete Ferrari v ceně Trabanta" A nevím jak kluci tady, ale "Já nejsem a nikdy nebudu žádná charita". S tím se prostě smiř. smile
A jen tak pro informaci bavíme se o podobné implementaci jako je např. toto: http://luckit.biz/ a můžeš se podívat kolik to stojí a uvědomit si, že je bez pošty a, že je to pouze transport, nic víc. Nemluvě o tom, že existují nesrovnatelně lepší.

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Já nemyslel NEčka, co jsou dobrý operáky, já myslel ty snad ještě i uhlíkový SMD rezistory u TPAčka, který budou způsobovat velkej johnsonův šum.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

xmarek; dohnalik: plne suhlasim nicmenej uz som po svojich skusenostiach so super digitalom tak nejak vylieceny, mal som karty od creative, asus s pos.anymi driverami a pokazde to stalo za houno, potom 32/384 juesbecko od musilandu (stale ho mam na stole) a je to v cierno/bielom to stejne, prva zmena prisla s aune T1 (opet tenor) kedy to zacalo nejak hrat a posleze toto, chapem vsetky tie argumenty ale ja si pustim evu cassidy a hra to ako z praku, dynamika, priestor, muzikalnost bez ostrosti a krasne detailne, je mi jasne ze tam bude jitteru za tatru a DNR sa cez 120db nepozrie ale nejak sa s tym za tie prachy da zit.
Problem ako som uz pisal je vo velkosti a zbytocnosti kravin naokolo, nechcem vrazat do sluchatkaca 10-15K, to si mozem rovno kupit micro iDSD a spol a budem mat vystarano, tie HD598 uz stejnak viac nepoberu ako tu uz bolo poznamenane tak preco to lamat cez koleno, to je cele story a preto som sa pytal na rozpocet projektu
Mno pokial sa ma zacinat s USB modulom za kilo EUR tak to sa k tej desiatke pozriete asi hodne rychlo big_smile mne by v pripade PCM 32/384 a DSD256 na I2S stacil bohate tento modul za $pajcku http://gd3.alicdn.com/imgextra/i3/20175 … 755970.jpg nicmenej ta uvodna diskusia kde bol zaklad snad 24/96 sa asi ubera uplne inym smerom takze asi zostanem u low cost projektu  wink

(upravil Dohnalik 13. 12. 2014 3:26)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Na DSD serte...a v případě dobrýho filtru v DAC bohatě stačí 96/24, víc ucho nerozezná (a melte si co chcete).
DSD je marketing, hraje to strašně, což je jasný, protože se dá krásně spočítat, že je to daleko horší jako PCM, co se obsahu informace týče smile

Já bych se původního 96/24 velice rád držel, jenže na to prostě nemáme rozumnou platformu. s STM/AVR/ARM s integrovaným HS USB PHY a napsaným UAC1 se dá dostat na 96/16, což je o prdu. Chce to prostě vzít nějakej procesor, kterej má všechno potřebný s napsaným UAC1 příkladem a upravit k obrazu svému (nikdo tady nebude spát hromadu SW skoro od nuly do low cost projektu).

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

2xmarek:muzes hodit odkazy na nejake nesrovnatelne lepsi USB transporty?celkem by mne to zajimalo,diky...

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Dohnalik: DSD je k prdu, to bol len priklad co sa da dnes kupit a za kolko, nieje ucel pisat UAC1 ked je dnes hotova doska dostupna s XMOS alebo inymi za 20-30 USD vcetne driverov...
stale som z vas nevydoloval predpokladanu cenu alebo aspon strop big_smile takze ja to skusim s PCM1794A+TPA6120 co som sem postoval pripadne zrovna najdenu XMOS8L+PCM5122+MA97220 za kilo, k tomu dokupit ULN LDOcka pripadne kvalitnejsie oscillatory, pokial by bol zajem poslem viac infa...

(upravil luta 13. 12. 2014 21:56)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

tak dá se cena jen hrubě nastřelit.
AVR32 500,- (firmware je napsaný, open-source, ovladače jsou, bez debat, volba jasná, případně lze použít asi i 128KB verzi za 300,-)
WM8740 250,-
2x NDK oscilátor 160/ks
ADP151 na oscilatory 50,-
nejaky low noise ldo pro DAC do 100,-
stabiky pro digital 50,-
izolator i2s 100 - 250 ,-
zbytek smd polovodicu, esd ochrany, hradla atd 100,-
deska dle poctu ks a plochy..cena nevim, cca do 500,-  snad ? kvalita stejna jako tahle http://luta.7u.cz/images/DAC2/PCMDAC3.jpg
zbytek smd bordel, kondiky atd do 200,- ?
===  odhad cca 2300,- ===

A to jsem vynechal analog za DAC čipem, zdroje atd.. je to Uout čip a protože je težké zavděčit se všem, někdo rád diskrét, někdo OZ, někdo lampy, někdo černošky smile tak bych analog nechal na jiných borcích..třeba jednou vzniknou různé analogové dps když to bude open-source..

je jasné, že cenou se DACum made by PRC nedá konkurovat..

Já si to budu stavět hlavně pro sebe, pro radost.. ale budu rád, když to udělá radost i někomu dalšímu smile

Web

(upravil Dohnalik 13. 12. 2014 22:34)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Já kdysi DAC s WM8741 a diskrétním výstupem navrhl, takže ho klidně uvolním a nějakej dobrovolník může převzít ten diskrét, upravit (hraje to, ale nevím, do jaké míry se to chová korektně, zkreslení je ok, ale v měření je nějakej výstupek, kterej se mi tam nelíbil a nevím jestli to dělá digitální filtr ve WM, digitál nebo výstupní diskrét) a anvrhnout to jako jeden z modulů připojitelný k lutově dacu...no a někdo jinej azse může udělat operákovou verzi a někdo jinej lampovou. Mi se to celkem líbí, ale nebude prdel vymyslet dobře spojení mezi čipem a deskou výstupního analogu.

https://lh3.googleusercontent.com/-Db5zwwF3Nlc/Ue6Rl5DRj8I/AAAAAAAAC_o/YThKXNA7S8U/s1152/P7230025.JPG

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Tak jsem se taky k tomu konecne dostal po roce smile doufam, ze to pres vanoce dodelam...

http://3.t.imgbox.com/PyZKDXkt.jpg

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

já měl v plánu taky jednu dps přes Vanoce osadit. ale nějak není matroš sad

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Dohnalik, proč si tu diskrétařinu taky nenechal SMT?

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

@Juan: jóó, umět takhle pájet... perfekt, jako vždy!
@luta: by mě docela zajímalo, kolik lidí, kteří si od tebe koupili desky je i osadilo a už hrajou..