Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 34 z 53)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

  Stránky: ««« 1 ... 32 33 34 35 36 ... 53 »»»

RSS

Příspěvky [661 až 680 z 1,053]

(upravil luta 8. 12. 2014 22:59)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

jo něco takového, ale trafo by bylo mimo dps a na volume velkej alps

izolace USB potažmo I2S nevím.. pokud by to mělo line-out tak by asi zůstala.. teď si tak říkám, že ten pojem "mini" asi nemá moc smysl smile

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Dohnalik - pěkný bastlík smile Jen neni ten procák poněkud moc velkej, na to co to ne/dělá? Menší pincount nebyl, či snad jsou ty hnátičky použitý všecky smile

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

bohužel AVR32 má high speed USB jen A3/A4 serie a to jsou všecko 100 nebo 144 pinový potvory

Web

(upravil Dohnalik 8. 12. 2014 23:17)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Bohužel to v menším pinout nedělají, jinak by tam samozřejmě šel. Je to bastl festovní, nicméně to měří s THD+N 0,002% a odstup 50 Hz je až zatraceně drobý, na to jak je to postavený.

Jinak siliconlabs dělá UAC1 čipy, který stojí asi 2€ a umí mimo jiné i asynchronní mód. Je to sice jenom 48/16, ale to bez problému na většinu mini aplikací stačí.
Pokud tam hodíš WMko a AVRko, tak se to dá nacpat do malé hammondky s toroidkem na desce. Určitě bych byl pro galvanickou izolaci.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

ono by stačilo i něco co zmákne UAC1 24/96 kHz smile

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Pánové tleskám, něco takového hledám - rozumný DACan, 2 výstupy - linkový + sluchátkový. Kdybyste potřebovali s čímkoli píchnout, jsem k dispozici.

Lukáš

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

To nezmákne skoro nic...jenom mrtvej čip od TI a xmos (a tenor, ale ten hraje nahovno). Chce to MCU s velkým endpoint bufferem a pak by to šlo. Jenže to je hromada práce a nevím, jeslti bych to pak uvolňoval jako open...

(upravil Hazys 9. 12. 2014 0:04)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Kolik to je velký endpoint buffer?  Volil bych menší MCU a případně externí highspeed phy.

//např STM32F205 je 64pinů a má USB HS (s externí phy, co je jennějaký zaprdlý QFNko k tomu), jiný menší s HS USB si nepamatuju. A je tam čtyřkilovej packetbuffer. To ti vystačí i na doublebuf packet max délky (1 kilo)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

1KB, většina MCU má 512B...Vyžaduje to UAC1 specifikace, protože ty packety co to posílá už jsou velký.

(upravil Hazys 9. 12. 2014 0:07)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

TeĎ sem updatenul info nad tebou... STM32F205, měla by tam být 4kilová PMA, čili kilovej packet z USB HS to musí slupnout jak malinu. Mrzutá je jen ta externí phy, ale to by mělo bejt jen nějaký malý QFN/MLF. A 64pinový QFP s 0,5mm pičem zas tolik místa už nezabere. (bo i ten procák si můžeš dát v QFN..)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Velký endpoint buffer je z důvodu UAC1, kdy je Start of Frame každou milisekundu. V rámci každého rámce je třeba odeslat dostatek dat, např. 3x96x2 B = 576 B pro 24/96 stereo.

Co vím, tak Tiva TM4C12x od Texasu má velké endpoint buffery, ale naopak nemá dedikovanou I2S periferii. I2S se dá pouze emulovat pomocí SPI. Používám potom procesor jako I2S slave.

Web

(upravil Hazys 9. 12. 2014 0:19)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

a ty 4 kila na dvěstěpětce by nestačily? Tam musí jít udělat i doublebuffered kilovej endpoint. Pravda, nemám zkušenosti, co za problémy obnáší ta externí phy, jsem zatím USB n00b co si jak magor píše vlastní USB FS stack.
A na dvěstěpětce jsou dvě SPI/I2S, který jdou klokovat buď z interní dedikovaný PLL (já vim, pro vás fuj), nebo externě.

//SOF každou milisekundu je i na USB FS, tedy zcela normálně ne?

(upravil Dohnalik 9. 12. 2014 0:47)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Ano, normálně, zkrátka FS přenos.
I2S tady stejně poběží jako slave, kdy to bude diktovat externí MCK, ale měla by být schopná generovat LRCK a SCK.
Ten TI je zajímavej, ale nechtělo by se mi to psát, nezkoumal jsem, jestli už mají něco slušnýho napsaný...
STM se 4K je OK, ale externí PHY není zrovna pěkný, zabere to místo atd...s externím PHY jsem několikrát dělal u xmosu a nemám je moc rád.
https://lh5.googleusercontent.com/-Zt_d … 1%255D.jpg

Ideální je prostě malej LQFP64 nebo 100 a aby obsloužil všechno tohle.

//a přestaňte mě hecovat, nebo snad půjdu napsat UAC1 pro NXP, když mám za týden zkoušky...

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

K čemu je na desce s tím xímosem to malý AVRko?  lol

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

ještě bych možná vzal v uvahu trochu old-school AD1852..

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

a co takhle AD1862?

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

52 nebude zázrak, ale hrát to bude...
62 se nevyrábí a není to rozhodně nic levnýho mdoerního ani malýho (potřebujou externí filtr atd), ale věřím, že hrajou super, proto je chci zkusit.

H: na RS232, xmos už to nezvládá, mají ty svoje API knihovny tak strašně napsaný, že s na seriák to sežere jedno realtime jádro, aby to bylo schopný dekodovat (jsou to sračky procesory)...taky to tam obsluhuje ten AK a komunikuje po optice.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

tak ono nebude zázrak ani ten wolfson

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Zvukově je hodnocenej daleko líp...tak nevím. Bude mít určitě lepší SC filtr, než AD.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Já si teda myslel, že ty xímosy sou parní procesory, né že to bude potřebovat výpomoc s UARTem **facepalm**

Příspěvky [661 až 680 z 1,053]

  Stránky: ««« 1 ... 32 33 34 35 36 ... 53 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£