Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

PCM1794A, je to strašnej bastl, stydím se to tady ukázat. Oscilátor mám zatím nějakej 24...mhz ze soundblasteru, takže to umí jenom 48khz, 44.1 jsou pěkně zrychlený smile Mám to pro testování funkce, tj jak na tom poběží ADC, jak se to chová pod winem (na hovno) atd...

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

oscilátory seženu snad z digikey smile jsem rád že to šlape.

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Tak teda alespoň něco:
https://lh3.googleusercontent.com/-WPuWjBpMGUs/UQUBZLUxJXI/AAAAAAAACfI/gt53yAldB1I/s912/IMG_20130127_112617.jpg
Vytrhal jsem pasivní I/V a flákl tam zase operáky, teď beru zpět co jsem tu kdysi napsal, protože tohle hraje mnohem líp. U pasivní tam bylo nejspíše hromada harmonických, proto ty "detaily"... Hi-res nahrávky jsou fakt bomba.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

@ Dohnalik: Jak jsi tu psal, že to nechceš ani publikovat, tak to nevypadá tak hrozně. Měl by jsi vidět tu šílenost co mám těď na stole. wink

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

No štve mě jeho chování pod windowsem, jelikož to chci použít jako zvukovou kartu, tak mi jenom ASIO nestačí. Potřeboval bych něco, co by převedlo výstup win mixéru do ASIO. Nic takovýho jsem nenašel, nenašel jsem ani UAC2 ovladače třetích stran. Nevíte někdo o něčem? Pod linuxem to funguje parádně. Zasranej mrkvosoft.

(upravil xmarek 27. 1. 2013 16:26)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Nějak to nedávám. Možná hloupý dotaz, ale co vím tak class 1 a class 2 by měl normálně windows podporovat ne? Chová se to tak, že se nainstaluje driver podle USB desciptoru a ve widlích to vypadá jako klasická zvuková karta. Aspoň tak ten můj bastl funguje. Co se týče ASIO tak si nejsem moc jistý jestli to Class 1/2 vůbec umí. To se řešilo (co si pamatuji) vždycky přes ASIO 4 All. Pokud zvuková karta podporuje ASIO tak většinou podporuje oba módy a ASIO 4 All pak není potřeba. Prostě se do přehrávače zavede knihovna s podporou ASIO a hraji. Takto jsem ve widlích v minulosti provozoval např. E-MU. Jediná vyjímka byla u jedné karty Echo Indigo I/O ta uměla pouze ASIO. Takže normální přehrávaní ve widlích bylo nemožné. A když tak pátrám v paměti tak se to nějak řešilo přes její ovladače. Ale už je to hodně dávno co jsem tu kartu měl. Zvuk měla super, ale byla strašně poruchová, takže jsem se domluvil s music centrem, že mi vrátí prachy.

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Nechápeš smile
Windows umí jenom UAC1, tj omezený stream do 48khz/32bitů. Linux i MAC umí nativně i UAC2, tj u tohodle modulku 192Khz/32bitů, teoreticky až 3cosi khz.
Modulek lze mezi těmito módy přepínat, v UAC1 funguje všechno jako má, win ho detekuje jako zvukovkou kartu (vstup i výstup), ale po přepnutí do UAC2 ho samozřejmě nenajde, protože to win neumí (pod linuxem běží krásně). Jsou však napsány ovladače, pomocí kterých lze přes ASIO z foobaru přímo streamovat hudbu do modulku přes UAC2. A já potřebuju zvuk nejednom z foobaru, ale i z windows mixeru. To znamená buď upravit ty open ovladače tak, aby uměly i windows mixer (to znamená napsat nízkoúrovňově "virtuální" zvukovou kartu aby ji windows viděl a pak to zmixovat s ASIO výstupem a cpát do modulku), nebo převést zvuk z win mixeru do ASIO, tj vždycky bude fungovat jenom jedno, ale alespoň něco smile Teď se koukám, jestli to nejde nějak napsat v C#, jednoduchý zachycení zvuku a nacpat to do ASIO.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Vzhledem k tomu, že zatím jedu na UAC1 (Jak Benchmark tak i STM32F4xx) tak jsem na podobný problém nenarazil. Jinak Benchmark umí i 96kHz/24b ale zase pro UAC1. Je to vidět i v ovládacích panelech. Jsem docela zvědavý na co příjdu až celé to heblo začnu přepisovat do UAC2. Uvidím na co během toho narazím. Zatím všechny descriptory co jsem psal fungovaly a překvapilo by mě kdyby nefungoval UAC2 ve widlích. Ale nechci se hádat. Jinak co jsem se díval do zdrojáku toho Vašeho transportu tak umí max. 24bitů. Otázka zda autoři opravdu zveřejňují všechny zdrojáky. hmm/
Moje představa je, že napíšu tu blbost dle specifikace UAC2 a přihodím k tomu nějaký HID na ovládaní. Rozhodně se nechci pouštět do psaní vlastních driverů. Takový borec nejsem. smile
Nicméně je dobré vědět, že tam takový problém je, aspoň nemusím koumat proč to případně nejede. wink

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Windows UAC2 na 100% neumí a vypadá to, že v nejbližší době ani umět nebude. Modulek umí 32bitů, ale je omezenej na 192khz tím, že I2S port v procesoru víc nezvládne. Tenor třeba taky umí 96/24 v UAC1, ale tenhle modulek ne, nevím proč, je to docela blbý.

(upravil luta 27. 1. 2013 19:32)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

já jsem třeba rád, že to win7 v UAC2 nevidí a že to jede z Foobaru přes ASIO bit perfect a bez převzorkování mixerem.. Na to abych si pustil youtube, film apod. stačí integrovaná karta s PC repráčkama a nepotřebuju drahej externí DAC smile

Web

(upravil Dohnalik 27. 1. 2013 21:44)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

http://www.youtube.com/watch?v=MddibmZPilw abyste věřili že to funguje smile To co hraje jsou AKG na mojí hlavně a můj mobil je debil a neumí pořádně ostřit, tak to omluvte.

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Co ten display ukazuje smile

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Při zapnutí nastavení modulku a pak úroveň signálu, je to úplně k prdu, funguje to jenom v UAC1, v UAC2 a ASIO tam je furt 0dB nebo -144dB lol

(upravil luta 2. 2. 2013 16:14)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

pokud by měl náhodou někdo zájem o Fox HC-736 oscilátory z digikey..tak se mi ozvěte smile cena za ks bude cca 60-70kč

Web

(upravil luta 10. 2. 2013 19:58)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Menší pokrok smile

http://luta.7u.cz/imgLinks/audioweb/sdrwidget/DAC1.JPG

A měření IMD 0.0007% při -1dB DAC -> TPA Headamp zapůjčen na test od Reeba , stažení cca -6dB -> Xonar DX vstup..ten bordel ala divný lesík je víceméně chyba měření..limity karty, kabeláž, prostě duchařina

vzhledem k malému zájmu o modulky (10ks se zatím nesešlo) se prozatím nic neděje.. a možná ani dít nebude

Web

(upravil luta 1. 3. 2013 14:52)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

až to bude aktuální, tak se ozvu. Prozatím ještě dodělávám krabičku a musím odladit druhý kanál..ten neměří zdaleka tak dobře, je v něm někde chyba..a zároveň se dokopávám k dokončení druhé verze DPS DACu smile

Web

(upravil luta 17. 4. 2013 23:26)

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

stránky projektu -> http://luta.7u.cz/index.php?str=26

poslechovky proběhnou brzo..Už se chystá půjčovací kolotoč. já nemohu hodnotit, je to jen koníček, ale jsem s tímto DAC docela spokojen big_smile

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

probehla poslechovka. dac mile prekvapil..

viz http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=185173#

Web

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

Pěkný smile

Re: Anketa: Asynchronní USB -> i2s modul

jo vypadá to, že by ten projekt mohl nějakou dobu ještě žít smile

Web